خرید و دانلود کتاب میزان الاوزان

کتاب الکترونیکی میزان الاوزان

حجم دانلود: 1.9 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

نظام الدین امیر علیشیر نوایی در 17 رمضان سال 844 هـ . ق. (9 فوریه 1441 م.) در شهر هرات، در یک خانواده ی تورکِ اویغور چشم به جهان گشود. پدرش غیاث الدین کیچکینه بهادر از نزدیکان ابوالقاسم بهادر حاکم خراسان بود. پدر بزرگ مادری اش نیز ابوسعید چیچک از بیگلربیگی های میرزا بایقارا به شمار می رفت. پدرانش در اصل جزو کارگزاران تیموری به حساب می آمدند.
پدرش او را در شش سالگی، پس از وفات شاهرخ، به عراق برد. بر سر راه در شهر تفت، در خانقاهی شرف الدین علی یزدی مورّخ تیموری را ملاقات کرد.
چند سال بعد، سلطان ابوالقاسم بابر به حکومت خراسان رسید و پدر وی در شهر سبزوار حاکم شد. امیر علیشیر از کودکی همراه حسین بایقارا نوه ی میرزا بایقارا و فرزند امیر غیاث الدین منصور بزرگ شد. دوستی و رفاقت آن دو، تا دم مرگ دوام داشت.
علیشیر در 15 سالگی همراه ابوالقاسم بابر به مشهد رفت و در آنجا به تحصیلات خود ادامه داد. پس از فوت پدرش به هرات برگشت و به خدمت ابوسعید میرزا در آمد و سپس به سمرقند رفته، در خانقاه خواجه فضل الله ابولیثی دو سال خدمت کرد و درس خواند.

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

خرید کتاب خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
200
کنگره :
‫PIR5673‭‬ ‭/م9‫1393‬‮
دیویی :
‫8‮فا‬0/41‭‮‬‬‬
کتابشناسی ملی :
3415026
شابک :
48- 6646- 600- 978
سال نشر :
1393
نظرات درباره کتاب میزان الاوزان
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.