خرید و دانلود کتاب فلسفه در زمانه حاضر

کتاب الکترونیکی فلسفه در زمانه حاضر

حجم دانلود: 687.2 کیلو بایت
توضیحات درباره کتاب

کتاب «فلسفه در زمان حاضر» شامل گفت‌وگوی اسلاوی ژیژک و آلن بدیو در کنفرانسی در ژنو در سال ۲۰۰۹ است. آنان در این گفت‌وگو درباره مفهوم و معنای فلسفه صحبت می‌کنند.
مسئله اصلی این کتاب آن است که آیا فیلسوف می تواند در رخدادهای معاصر نقشی ایفا کند و درباره آنها اظهار نظر کند یا نه. این مسئله اصلی متوجه نقش روشنفکران در جامعه معاصر ماست که در اینجا به گونه ای مشخصا فلسفی بررسی شده است.
در این باره دیگر بسنده نیست که پاسخ دهیم فلاسفه نباید تنها به تفسر جهان بپردازند بلکه باید به تغییر آن همت گمارند.
گلین دالی، ژیژک را در حکم معادل فلسفی نوعی طاعون یا ویروس کامپیوتری می‌داند که هدفش برهم زدن نموندها و ظواهر فارغ‌البال آن چیزی است که می‌توان آن را شبکه یا ماتریس سرمایه‌داری ـ‌‌لیبرال‌ـ جهانی نامید. این ویروس و طاعون مزمن را نمی‌توان در هیچ دسته‌بندی کلیشه‌ای از نوع آکادمیک آن قرار داد. مانند لاکان، ژیژک هم به شدت از برچسب‌هایی که به او می‌زنند پرهیز می‌کند، به همین دلیل هم می‌توان او را پست ‌مدرن به حساب آورد و هم نیاورد، هم‌چنین مارکسیست هگلی، هایدگری، دریدایی و... در مفهوم غالبی آن نیست، زیرا ممکن است در یک زمان باشد و در زمان دیگر نه. از نظر تری ایگلتون، ژیژک بیشتر یک پدیده است تا یک فیلسوف... روز به روز بر جماعت شیفتگانش افزوده می‌شود. او نامتعارف، تحریک‌کننده و سرگرم کننده است.

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

خرید کتاب خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
103
کنگره :
‫‬‭B805‫‬‭/ب2ف8 1392
دیویی :
‫‬‭101
کتابشناسی ملی :
2442120
شابک :
‫‬‭978-600-1740-14-5‬
سال نشر :
1392
نظرات درباره کتاب فلسفه در زمانه حاضر
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.