خرید و دانلود کتاب از کف دستانم مرغان عجب رویند

بررسی شعر اکنون فارسی با نگاهی تطبیقی به شعر جهان

ناشر: روزبهان

نویسنده:

مجموعه کتاب : ادبیات ایران

کتاب الکترونیکی از کف دستانم مرغان عجب رویند

حجم دانلود: 4.2 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

بررسی شعر اکنون فارسی با نگاهی تطبیقی به شعر جهان
در تعریف شعر بیهوده نیست اگر بگوییم شعر آینۀ زمان خود است و یا به قول عی نالقضات خود آینه است و پیشگوی تحولات آینده، و شکنندۀ سنتهای مسدودکننده __ هرچند وقتی از شعر سخن می گوییم، همواره منظورمان به زعم هیلر چیزی بیش از شعر است، درست هما نطور همدقم که شعر نیز به چیزی بیش از خود اشاره می کند... «معنای شعر چیزی جز اثبات قدر و ارزش جهان، زندگی و تجربۀ بشری نیست. هر شعری در کُنه ذات خود نوعی ستایش و تجلیل است، شادمانی و سرور آن در لذت و خوشی صرف خلاصه نمی شود. سوگوار ی اش، زاری صرف نیست.
حتی زمانی که بی معنایی جهان را محکوم و رسوا می کند، به تأیید وجود جهان است. شعر حتی وقتی آشکارا به هر جو مرج و آشوب متهم می گردد، به معنی نظم است... شعر هرگز تنها توصیفی و تقلیدی نیست، بلکه خلاق نیز هست؛ یعنی به آنچه قبلاً وجود نداشته واقعیت می بخشد. از این رو پیش از آنکه به احتجاجی در اثبات حقانیت شعر امروز ایران بپردازیم، شاید درست تر آن باشد که شعر را در همۀ گوشه های جهان، از قالب و وزن تا تحول مفاهیم به اجمال بررسی کنیم و ببینیم آنان حتی از آنچه در اینجا به نظر عجیب می آید عجیب تر پیش نرفته اند؟...

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود رایگان کتاب خداحافظ سالار (به همراه نسخه صوتی و چاپی)

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
264
کنگره :
‫‬‭PIR3583‫‭/ ف6‮الف‬4 1392
دیویی :
‫‭8‮فا‬1/00907
کتابشناسی ملی :
2589531
شابک :
‫‬‭978-600-174-020-6
سال نشر :
1392
نظرات درباره کتاب از کف دستانم مرغان عجب رویند
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.