خرید و دانلود کتاب نامی که ماند

ب‍ازج‍س‍ت‍ی‌ در زن‍دگ‍ی‌ و م‍ب‍ارزات‌ ش‍ه‍ی‍د س‍ی‍دک‍اظم‌ ذوالان‍وار

کتاب الکترونیکی نامی که ماند

حجم دانلود: 13.8 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

برای پی بردن به کنه وقایع تاریخی بزرگ و شناخت ابعاد و زوایای راستین آن، همزمانی تاریخی، مانع شناختی بزرگی تلقی می شود که با سایه افکندن بر زمینه کلی رویدادها، موجب تیرگی ذهن پژوهشگر می شود.

انقلاب اسلامی 1357 نیز از این قاعده کلی مستثنا نیست و هر چه فاصله ما از آن رویداد عظیم تاریخی بیشتر می شود، ماهیت منحصر به فرد آن نیز بیشتر برایمان مشخص می شود. اکنون بیش از پیش پی می بریم که حجم فعالیت های صورت گرفته درباره انقلاب اسلامی، در قیاس با کارهای ناکرده چه مایه اندک و نارساست.

تحقیق در زمینه زندگی و مبارزات شهدای انقلاب اسلامی که توسط عوامل رژیم پهلوی به شهادت رسیده و بی آنکه شاهد به بار نشستن نهال مبارزات خود و سایر همرزمانشان باشند، در خاک خفتند، از جمله مهم ترین این زمینه های پژوهشی مغفول مانده است که جواد کامور بخشایش با انتشار کتاب نامی که ماند، نخستین قدم ها را در این زمینه برداشته است. وی با انجام پژوهش های گسترده درباره شهیدکاظم ذوالانوار، شرح جامعی از زندگی و مبارزات او فراهم آورده است.

او اولین فردی است که نامش در بنیاد شهید شیراز ثبت شده است. کتاب نامی که ماند می تواند و باید گشایشگر فعالیت های گسترده تر سایر پژوهشگران در این زمینه باشد و امید می رود که هر چه سریع تر شاهد تشکیل و آغاز به فعالیت تیم های پژوهشی زبده برای تحقیق در زندگی و مبارزات دلیرانه شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی باشیم.

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود رایگان کتاب خداحافظ سالار (به همراه نسخه صوتی و چاپی)

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
293
کنگره :
‫‭DSR1542‭‬ ‭‬ /ذ9‫‬‮‭آ3 1385
دیویی :
‫‭955/08240452
کتابشناسی ملی :
‭م‌85-3492
شابک :
978-964-506-222-2‬
سال نشر :
1390
شابک دیجیتال :
978-600-03-1405-7
نظرات درباره کتاب نامی که ماند
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.