خرید و دانلود کتاب زندگانی نادرشاه پسر شمشیر

ناشر: پر

نویسنده:

کتاب الکترونیکی زندگانی نادرشاه پسر شمشیر

حجم دانلود: 1.5 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

کشوری که ما در آن زندگی می کنیم، به گواهی تاریخ درخشان خود، پادشاهان سرداران و فرماندهان بزرگی را پرورش داده که نه تنها تاریخ این مرز و بوم، بلکه می توان گفت تاریخ جهان از شاهکارهای شگفت آنان آرایش شده است. این فرماندهان بزرگ و مردان نامی که شالودة نیکنامی و هستی امروزة ما را ریخته اند، بیشتر هنگامی دست به شمشیر بردند که کشور از هر سو دچار هرج و مرج و در تنگنای بیچارگی و ناتوانی بود. خوشبختانه، شمارة این ستارگان تابان در آسمان کشور و میهن گرامی ما به اندازه ایست که در تاریخ کمتر کشوری از کشورهای جهان مانند دارد...

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

خرید کتاب خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
318
کنگره :
‫‭DSR1267‫‭/ل2ز9 1389
دیویی :
‫‭955/0742
کتابشناسی ملی :
2055251
شابک :
978-96408007-52-7
سال نشر :
1389
نظرات درباره کتاب زندگانی نادرشاه پسر شمشیر
حامد خسروجردی

این کتاب برای علاقه مندان به تاریخ بخصوص کسانی که مشتاق دانستن وقایع و اتفاقات اواخر دوره صفویه تا اواخر کار نادر شاه افشار هستند کتاب خوبی هستش. در صفحات نخستین کتاب، نویسنده شروع به تمجید و بالابردن مقام نادر شاه در میان بزرگان ایران زمین می کنه که اولش بنظرم کمی بیش از اندازه اومد. ولی بعد از شروع کردن به خواندن این کتاب و مطالعه اتفاقات تلخ اواخر دوره صفویه و تحقیر شدن یک ملت در مقابل هجوم افغان ها و بعد تکه تکه شدن کشور و دست اندازی روس ها، عثمانی ها و افغان ها به آب و خاک این سرزمین، متوجه شدم که نویسنده خیلی هم بی دلیل از نادرشاه تعریف نمی کند. شاهی که با هر هدف و نیتی که داشت، کشور رو از تجزیه شدن نجات داد و یکپارچگی و اقتدار را (هرچند در بعد نظامی) به این کشور باز گرداند. خواندن این کتاب را به شما تاریخ دوستان پیشنهاد می کنم.

1395-4-14 14:26:10

پاسخ