خرید و دانلود کتاب آیه های نامدار

پژوهشی در آیه هایی که با نامی خاص شهرت یافته اند

کتاب الکترونیکی آیه های نامدار

حجم دانلود: 639.5 کیلو بایت
توضیحات درباره کتاب

در قران کریم ،گروهی از آیات با نامی خاص شناخته می شوند مانند آیه تطهیر،آیه مباهله،آیه اکمال و...
شماره این آیات به بیش از 170 مورد می رسد که در کتاب آیه های نامدار به تناسب درباره هر یک توضیح داده شده است این اثر که قالبی نو در راه آشنایی با معارف قرآن شمرده می شود،حاصل تلاش دو نفر از پژوهشگران مرکز فرهنگ و معارف قرآن می باشد.کتاب آیه های نامدار ضمن آن که یک متن پژوهشی با ویژیگی های لازم کارهای پزوهشی است.اثری خواندنی برای همه علاقه مندان قرآن کریم نیز به شمار می آید.
امید آن که مجموعه آثار مرکز فرهنگ و معارف قرآن مورد توجه دوستداران کتاب خدا قرار گیرد...
***
آیه 29 نساء [4] را آیه «تجارت» نام نهاده اند. این آیه با طرح یکی از موضوع های اقتصادی اسلام، تصرّف در دارایی های یک دیگر از راه های باطل، مانند ربا، قمار، سرقت و غصب را حرام دانسته و فقط از راه داد و ستدی که با رضایت یک دیگر باشد، جایز شمرده است: «یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا لاَ تَأکُلُوا أَمْوالَکُم بَیْنَکُمْ بِالْباطِلِ إِلاّ أَنْ تَکُونَ تِجارَةً عَنْ تَراضٍ مِنْکُمْ» ؛ ای کسانی که ایمان آورده اید! داراییهای هم دیگر را به ناروا مخورید، مگر آنکه داد و ستدی با تراضی یک دیگر، از شما [انجام گرفته ]باشد. فقیهان در همه ابواب معامله ها، به این آیه استدلال کرده اند.
مقصود از «اَکْل مال» در این آیه ...

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود کتاب صوتی خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
168
کنگره :
‫‬‭BP66/4‫‬‭/خ4آ9 1386
دیویی :
‫‬‭297/12
کتابشناسی ملی :
1238869
شابک :
978-964-8654-40-0
سال نشر :
1388
نظرات درباره کتاب آیه های نامدار
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.