خرید و دانلود کتاب عدم تعارض علم و دین

از منظر علاّمه طباطبایی و آلوین پلانتینگا

کتاب الکترونیکی عدم تعارض علم و دین

حجم دانلود: 673.7 کیلو بایت
توضیحات درباره کتاب

یکی از مشهورترین موضوعاتی که به سبب آن اختلاف کلی علم و دین رقم خورد، بحث آفرینش و به نوعی تقابل آن با نظریه تکامل در علم بود. در ابتدا با مطرح شدن این نظریه بسیاری از اندیشمندان دینی به مقابله با تفسیر تکاملی از دنیا و موجودات درون آن پرداختند و آن را مخالفت آشکار با مبانی و گزاره های دینی قلمداد می کردند. البته نظریه تکامل از آغاز تاکنون با یک سیر تدریجی مواجه بوده است که می توان این سیر کلی را به دو شاخه اصلی تقسیم کرد:
1. تکامل ریز که بر طبق آن، تکامل در مقیاس کوچک تنها در میان تعداد محدودی از جانداران در زمان کوتاهی رخ می دهد. همانند گونه ای خاص از پرندگان که در طول زمان دارای نوک و منقارهای پیچیده تری شده اند تا بتوانند مطابق با شرایط جغرافیای منطقه به حیات خود ادامه دهند. این تفسیر از تکامل حتی در میان مخالفین و معترضین (قائلین نظریه طراحی هوشمند) نیز قابل قبول و به اثبات رسیده است.
2. تکامل درشت که مطابق با این تفسیر، تبدل انواع در کلیه موجودات دنیا و انواع مختلف شکل گرفته است. این تفسیر از تکامل شامل انسان نیز می شود و او را نوع تبدل یافته ای از بوزینگان می داند.

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

خرید کتاب خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
156
کنگره :
‫‭‭BL240/3‫‭/‮الف‬4ع4 1394
دیویی :
215
کتابشناسی ملی :
‫ 3942118‬
شابک :
‫‭978-600-318-054-3‬‬
سال نشر :
1394
نظرات درباره کتاب عدم تعارض علم و دین
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.