دانلود کتاب صوتی بابا لنگ دراز

ناشر: پر

نویسنده:

مترجم: میمنت دانا

گوینده: بهاره برهانی

کتاب الکترونیکی بابا لنگ دراز

حجم دانلود: 749.6 کیلو بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب بابا لنگ دراز 

کتاب بابا لنگ دراز اثر ماندگار و مشهور جین وبستر، یک رمان نامه نگارانه ی دنباله دار است که ماجراهای قهرمانش، که یک دختر جوان به نام جودی آبوت است، در سال های تحصیل در کالج روایت می کند. جودی برای یک مرد ثروتمند و خیر که تا به حال او را ندیده نامه می نویسد. 

 شخصیت اصلی داستان، «جودی آبوت» دختر سرزنده و باهوشی است که برخلاف روال عادی پرورشگاه تا 18 سالگی در آن جا مانده، اما یکی از خیرین پرورشگاه او را به دانشگاه می فرستد و داستان بابا لنگ دراز در واقع نامه های جودی به این خیر است. او در این نامه ها از روزمرگی ها و هیجانات زندگی جدیدش برای او می نویسد زندگی که پر از تجربه های جدید، لذت بخش و توأم با احساسات گوناگون است. 

 جودی در مدرسه به سختی تلاش می کند تا فاصله فرهنگی خود با جامعه پیرامونش را که ناشی از بزرگ شدن در انزوای پرورشگاه است، جبران کند. در پایان، «بابا لنگ دراز» خود را معرفی می کند.


 

گزیده کتاب بابا لنگ دراز 

چهارشنبه ی اول هر ماه از آن روزهایی بود که با بیم و هراس انتظارش را می کشیدند، با بردباری و شهامت برگزارش می کردند و سپس به دست فراموشیش می سپردند.

بایستی کف اتاق ها و راهرو ه ها بدون لک، مبل و صندلی ها بدون گرد و خاک و رختخواب ها بدون ذره ای چرک باشد.

 نود و هفت بچه ی یتیم کوچولو را که درهم می لولیدند باید تمیز کرد، سرشان را شانه زد، لباس ارمک نو به آن ها پوشانید، تکمه هاشان را انداخت و هر چند دقیقه به هر نود و هفت نفر یادآوری کرد که هرگاه یکی از امناء سؤالی کرد بگویند «بله آقا» یا «نخیر آقا» و کلمه ی «آقا» را فراموش نکنند....

جین وبستر (Jean Webster)، در رمان بابا لنگ دراز علاوه بر جنبه های سرگرم کننده به عواطف و احساسات لطیف انسانی مثل بخشش، نوع دوستی، صبر و پایداری و… نیز اشاره می کند.

 جودی آبوت در کتاب بابا لنگ دراز (Daddy Long Legs) به نوعی طرفدار حقوق زنان در اجتماع و فردی آزادی خواه است. این داستان به شیوه ای بیان شده که هر فردی، در هر سن و سال، ارتباط خوبی با آن دارد. 

 جین وبستر نویسنده ی آمریکایی تبار کتاب بابا لنگ دراز سبکی ساده و روان داشت و دیدگاه های اجتماعی و سیاسی خود را در نوشته هایش مطرح می کرد. بابا لنگ دراز موفق ترین کتاب وبستر است.

جین وبستر درباره ی رمان بابا لنگ دراز، جایی در دفتر خاطراتش نوشته بود که نمی تواند بی احترامی دختران ثروتمند نسبت به دختران فقیر را تحمل کند و همین مسئله باعث نوشتن رمان شد. در واقع می توان گفت که این کتاب با احساسات واقعی او آمیخته شده است.

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود کتاب صوتی خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
168
کنگره :
‫‬PS3541‭/ب5‫‬‮‭ب2 1394
دیویی :
‫‬‮‭813/52[ج]‬
کتابشناسی ملی :
4001066
شابک :
‫‭978-964-8007-73 -2‬‬
سال نشر :
1394
نظرات درباره کتاب بابا لنگ دراز
98922****8629

کتاب خیلی خوبی هست.هرکی نخونه از دستش رفته.فقط نامه ها جروشا یکم زیاده اما فوق العاده ست و جزء رمان هایی که باید قبل از مرگ بخونیم.

1395-1-15 19:12:46

پاسخ