خرید و دانلود کتاب وکیل الرعایا

زندگی کریم خان زند (از شبانی تا سلطانی)

ناشر: پر

نویسنده:

کتاب الکترونیکی وکیل الرعایا

حجم دانلود: 1.8 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

این رمان تاریخی درباره کریم‌خان زند (وکیل‌الرعایا) و زندگی و تلاش‌هایش در فرمانروایی دادگسترانه در ایران است.
در بخشی از کتاب می‌خوانیم:
«...کریم‌خان سواد نداشت و با این وصف، به علما و ادبا و دانشمندان احترام می‌گذاشت و مخصوصاً به عرفا و مشایخ آنان سخت اعتقاد داشت و احترام می‌کرد و اهل علم و هنر را می‌نواخت و وجود بعضی وزرا و اطرافیان علم دوست او، مانند میرزاحسین‌فراهانی که ادیب بود و «وفا» تخلص می‌کرد و «میرزامحمدجعفرمنشی» که در کشورداری به خان زند کمک می‌کردند، در رواج بازار علم و ادب و هنر و معارف کلی عصر زندیه تأثیر فراوان داشتند.
وکیل‌الرعایا بسیار فروتن و متواضع بود و به این ترتیب تا پایان عمر، نام پادشاه را بر خود نگذاشت و با وجودی‌که همه مردم ایران از جان و دل سلطنت او را طالب بودند هیچ‌گاه خود را گم نکرد و به لقب وکیل قناعت کرد و معتقد بود که تحت این عنوان‌، بهتر می‌تواند با مردم باشد و به آنان خدمت کند.

نادرقلی افشار با پیوستن به شاه طهماسب فرزند شاه سلطان حسین صفوی، افغانان را از ایران بیرون و با کنار گذاشتن شاه طهماسب، در سال 1148 قمری با نام نادرشاه تاج گذاری کرد. نادر پس از ایجاد یک امپراطوری قدرتمند، در سال های پایانی حکومت خود، نسبت به مردم ایران ستم بسیار روا می داشت. وی در سال 1160 به دست چند نفر از سردارانش کشته شد...

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود کتاب صوتی خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
480
کنگره :
‫‬‮‭DSR1289‫‬‮‭/پ2ک8 1394
دیویی :
‫‬‮‭‬‮‭955/0732092
کتابشناسی ملی :
4055655
شابک :
‫‬‮‭978-600-8137-09-2‬‬
سال نشر :
1394
نظرات درباره کتاب وکیل الرعایا
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.