کتاب پرنده سه پا

نگاهی به تاریخ تحلیلی سیاسی امپراتوری کره‏‫

امتیاز
5 / 4.8
خرید الکترونیکی (TEXT)
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 20,000

نظر دیگران

نظر شما چیست؟

حکومت امپراتوران قدیمی کره همواره با افسانه ها عجین گشته است، داستان هایی که در «سامگوک ساگی» و «سامگوک یوسا» دو کتاب معروف تاریخ کره آمده اند، این افسانه ها را بازگو کرده و بر سر زبان ها می اندازند. کتاب پرنده سه پا نوشته فرزاد عابدی به مرور مختصری بر تاریخ کره پرداخته است.

معرفی کتاب ملت پرنده سه پا

کتاب پرنده سه پا (ملت پرنده سه پا) روایتگر 10 هزارسال فراز و نشیب تاریخ کشور کره و امپراطوری های 3 گانه آن است. عبارت "پرنده سه پا" نخستین بار در طالع پایه گذار امپراطوری "چوسان قدیم" که اولین امپراطوری کره است دیده شد. این پرنده بعدها به سمبل و نمادی برای سه امپراطوری گوگوریو، باکجه و شیلا (امپراطوری های 3 گانه کره) در آمد.

پرنده سه پا به چه مفهوم است؟

درواقع ماجرای پرنده سپا از این قرار است که پرنده 3 پا در تاریخ مملکت کره سیر کرد تا به خورشید برسد (استعاره از اوج اعتلایی که یک کشور پیشرفته نیاز دارد) و کره را به این نقطه رساند.

کتاب ملت پرنده سه پا pdf رایگان

این کتاب به صورت رایگان در دسترس نیست اما می‌توانید آن را برای حدود ده دقیقه در نرم افزار رایگان مرور کنید.

کتاب ملت پرنده 3 پا و روایت زندگی سلاطین کره

کتاب ملت سه پا زندگی سلاطین و امپراتوران این خطه را مرور و تحلیل می کند و هدف نهایی آن شکوفایی پرندگان سه پایی است که در غایت و هدف هر مملکت مستقلی قرار دارند.
در این کتاب به امپراتورهای: چوسان قدیم، بویو، اتحاد جولبون و تأسیس گوگوریو، امپراتور دانگمیونگ سئونگ وانگ (جومونگ)، امپراتور یوری وانگ (هائی یوری)، امپراتور گوموا، امپراتور تسو، امپراتوری گوگوریو، امپراتوریس سوسونو، امپراتوری کوتاه مدت بیریو امپراتور اونجو وانگ پرداخته می شود.

کتاب امپراتوری گوگوریو

در این کتاب تاریخچه کره و از جمله پادشاهی جومونگ و ایجاد گوگوریو و پادشاهی سوسانو و ... گردآوری شده است. با نصب نرم افزار فراکتاب می‌توانید این کتاب را برای حدود ده دقیقه رایگان مطالعه کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم فهرست کتاب را مرور نمایید.

مفهوم پرنده سه پا

پرنده سه پا یکی از اساطیر کره است که در سریال کره‌ای جومونگ به آن پرداخته شده است.

خرید کتاب ملت پرنده سه پا

این کتاب را در فراکتاب به صورت الکترونیک خریداری و دانلود نمایید.

برشی از کتاب ملت پرنده سه پا

نقشه سیاسی کره، همواره دچار تغییر و تحول اساسی بود، سه امپراتوری نخست کره : شیلا، گوگوریو و باکجه و بعداً «گایا» به طور متداوم با یکدیگر جنگ داشتند و همین امر باعث کوچک تر یا بزرگ تر شدن قلمروی این چهار امپراتوری می گشت. این روند بعدها که با نابود شدن گوگوریو و باکجه، سه امپراتوری «بالهایی»، «تائبونگ» و «هوباکجه» و سپس «گوریو» پدید آمدند، ادامه داشت. گذر زمان ژاپن، چین و مغولستان را نیز در امور داخلی کره دخالت داد، به گونه ای که اتحاد با چین به عنوان بزرگترین قدرت منطقه و ژاپن به عنوان یک ملت استراتژیک، در ایجاد یا نابودی امپراتوری های کره تأثیر زیادی داشت. امپراتوری «یوآن» نیز که بعد ها توسط مغولان برپا شد توانست بخش وسیعی از گوریو را تحت سلطه خود در آورد. پس از سقوط امپراتوری«جوسیون» و سپس نابودی امپراتوری کره، ژاپن طی جنگی کره را ضمیمه حکومت خود نمود. جنگ جهانی دوم این کهن کشور را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم نمود و آن چه از کره بر جای مانده است، چیزی است که امروز روی کره های جغرافیایی در شرقی ترین سمت نصف النهار مبدأ می بینیم. 
دربار داخلی کره نیز گاه گاه دستخوش تحولاتی بود که گاهی امپراتوری را تحت الشعاع قرار می داد؛  وزارت اعظم که بر عهده پر نفوذ ترین شخص قصر امپراتوری بود، در اداره حکومت تأثیر فراوانی داشت، وزیران اعظم نیز تقریباً در تمامی امور دربار و کشور دخالت داشتند، به طوری که حتی گاهی می توانستند، امپراتور را نیز عوض یا برکنار کنند. در کنار وزارت اعظم، وزارت های دیگری نیز از قبیل : وزارت خارجه، وزارت اقتصاد، وزارت دربار، وزارت فرهنگ، وزارت جنگ و .. وجود داشت. فرمانده نظامی نیز در اداره امور نظامی، وزیر جنگ را یاری می داد. ولایت عهدی که از مهمترین امور دربار بود، اغلب به پسر بزرگ امپراتور، یا در صورت نداشتن پسر به برادرش واگذار می گشت. گاهی نیز که امپراتور فقید هیچ برادر یا پسری نداشت، دختر وی به عنوان امپراتوریس معین می گشت.  اگر هم امپراتور هیچ فرزندی نداشت، هیأت وزیران، با بررسی خصوصیات افراد شخصی را که از نظر اصل و نسب با امپراتور یکی باشد، یا صلاحیت نشستن بر تخت را دارا باشد، به عنوان امپراتور معین می کرد، نظیر : پسر عمو، برادرزاده، خواهرزاده، داماد، یا پسر عمه.کودتا نیز همواره در کمین امپراتوران بود و اکثراً توسط نزدیکان وی صورت می گرفت. کودتاچیان پس از همسو کردن وزیران و درباریان با خود، در طی یک حمله نظامی قصر امپراتوری را تسخیر می کردند و امپراتور را به قتل می رساندند.

دانلود کتاب ملت پرنده سه پا

کتاب پرنده سه پا یا کتاب جومونگ را در نرم افزار فراکتاب دانلود  کنید و بدون نیاز به اینترنت آن را مطالعه نمایید. کتاب امپراطوری گوگوریو pdf در این نسخه الکترونیک در دسترس شماست.

دانلود کتاب ملت پرنده سه پا

مشخصات کتاب ملت پرنده سه پا در جدول زیر آورده شده است:

مشخصات
ناشر: روزاندیش
نویسنده: فرزاد عابدی
تعداد صفحه: 207
موضوع: نگاهی به تاریخ تحلیلی سیاسی امپراتوری کره
قالب: pdf

 

صفحات کتاب :
207
کنگره :
‫‭DS907/18‫‭‫‭
دیویی :
‫‭951/9
کتابشناسی ملی :
9142135
شابک :
978-600-5090-54-3
سال نشر :
1400

کتاب های مشابه ملت پرنده سه پا