خرید و دانلود کتاب عشق و خون

کتاب الکترونیکی عشق و خون

حجم دانلود: 4.4 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

در آغاز نوجوانی که در دبیرستان درس می خواندم، نویسنده ی زبردستی به نام حسینقلی مستعان، با اسم مستعار ح. م. حمید و مترجم پرکار و توانایی به نام ذبیح الله حکیم الهی، با اسم مستعار ذبیح الله منصوری، گاه گاهی مطالبی را به مطبوعات آن زمان می دادند که علاوه بر این که در بالا بردن تیراژ آن ها اثر زیادی داشت، پس از مدتی هم به صورت کتابی مستقل انتشار می یافت و سبب علاقه ی مردم به کتاب و کتاب خوانی می شد.
اغلب کسانی که از سال 1320 در سلک کتاب‏خوانان درآمدند، از جمله خود من، در آغاز، با مطالعه‏ی آثار این دو روانشاد، به کتاب علاقه و شاید عشق پیدا کرده‏اند.
مرحوم منصوری در سال‏های اول، فقط رمان‌های پلیسی ـ جنایی را ترجمه می‏کرد و بعد به کتاب‏های نویسندگان خارجی در باره‏ی اسلام و مردان و زنان مشهور مسلمان، روی آورد و در سال‏های آخرین زندگی، فقط سفرنامه‏ها و رمان‏های تاریخی بی‌شماری را به خوانندگان روزافزون خود هدیه کرد.
در آن زمان، یکی از آرزوهای بزرگ من این بود که بتوانم روزی یک رمان تاریخی بنویسم یا به سبک ذبیح‏الله منصوری ترجمه کنم و در سال‏های بعد که برای ادامه‏ی تحصیل به آلمان رفتم، این کتاب را که از زبان فرانسه به آلمانی برگردان شده بود، دیدم و خواندم و بر ترجمه‏ی آن، همت گماشتم که مدت دو سال به درازا کشید و چون سبک ترجمه‏ی ذبیح‏الله منصوری را نصب‏العین قرار داده بودم، به آرزوی همیشگی خود رسیدم و این سبک را در نوشتن کتاب «فاتحان سرزمین‏های سپید» هم رعایت کردم.
... هنری سوم در اثر توطئه دوشس دو مون‏پانسیه خواهر دوک دو گیز به شدت زخمی شد و قبل از مرگ، «هانری دو ناوار» را که پیرو مذهب پروتستان بود به عنوان ولیعهد خود معرفی کرد تا جنگ بین کاتولیک‏ها و پروتستان‏ها خاتمه یابد و مردم بتوانند در شهرها و روستاها بدون ترس از غارت و کشتار برای رشد کشاورزی و پیشرفت کشور فعالیت کنند.
پس از فوت هانری سوم، اکثریت افراد ملت مایل نبودند که هانری دو ناوار به سلطنت فرانسه برسد و چون دوک دوگیز زنده نبود، در اطراف «دوک دو ماین» برادر او جمع شدند و البته در آن روزها مدعیّان سلطنت هم زیادتر شده بودند.
کتاب حاضر که به صورت یک رمان شیرین و بلند به رشته تحریر در آمده است، کوششی است برای این که وقایع آن دوران فرانسه و مبارزات هانری دو ناوار برای نیل به مقام سلطنت و فساد حاکم بر جامعه اشرافی فرانسه را نشان دهد. در حقیقت، این کتاب بخشی از تاریخ فرانسه را در قالب یک داستان شورانگیز شرح می‏دهد و امید است که خوانندگان ارجمند از مطالعه‏ی کتاب که آموزنده و سرگرم‏کننده است، لذت ببرند .

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

خرید کتاب خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
869
کنگره :
‫‬‮‭PQ2454 /م7‫‬‮‭ع5 1391
دیویی :
‫‬‮‭843/8
کتابشناسی ملی :
3046892
شابک :
‭978-964-313-719-9‬
سال نشر :
1392
نظرات درباره کتاب عشق و خون
98930****5003

عالیه واقعا لایک داره

1395-5-18 17:54:17

پاسخ
98936****0483

عالی

1395-5-8 19:20:25

پاسخ
98910****4254

خوبه

1395-3-2 13:51:59

پاسخ