خرید و دانلود کتاب امثال و حکم زبان اسپرانتو

خردنامه زامنهوف

ناشر: عطایی

گردآورنده: پروین ثروتیان

کتاب الکترونیکی امثال و حکم زبان اسپرانتو

حجم دانلود: 766.4 کیلو بایت
توضیحات درباره کتاب

زامنهوف مرد بزرگی است که زبان بین‌المللی اسپرانتو را در سال 1887 میلادی به وجود آورد. او در سال 1859 میلادی در لهستان، در شهر کوچک بیالیستوک زاده شد. در آن شهر چهار ملت مختلف سکونت داشتند. زامنهوف جوان آشکارا کینه و دشمنی را در میان آن ملل می‌دید. او پی برد عامل اصلی دشمنی آنها اختلاف زبان در میان ایشان است.
از درک و فهم این مطلب که اغلب اختلافﻫﺎ به خاطر گوناگونی زبانﻫﺎست، قلب و روح زامنهوف آزرده شد. زامنهوف جوان با خود می‌اندیشید که انسانﻫﺎ یکدیگر را با تیر می‌زنند، جنگ به راه ﻣﻲاندازند، خون یکدیگر را ﻣﻲریزند، از یکدیگر نفرت دارند؛ چرا که همدیگر را درک نمی‌کنند.
او قصد داشت با ایجاد یک زبان جهانی، خانوادهﻯ بشری را به سوی یک هماهنگی مقدس بکشاند.
زامنهوف نه تنها ثروتمند نبود؛ بلکه تهیدست هم بود. او بیش از حد زحمت کشید و کار کرد تا توانست قوانین اساسی دستور زبان خود را تدوین و منتشر سازد.

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود کتاب صوتی خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
78
کنگره :
PIR3996‬‭/ث4‮الف‬81389‬
دیویی :
398/9‮فا‬‬
کتابشناسی ملی :
2077588
شابک :
978-964-3136-90-1‬‬
سال نشر :
1389
نظرات درباره کتاب امثال و حکم زبان اسپرانتو
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.