امتیاز
5 / 5.0
خرید الکترونیکی (PDF)
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 15,625

نظر دیگران

نظر شما چیست؟

معرفی کتاب شبه خاطرات 

کتاب شبه خاطرات اثر ارزشمند زنده یاد دکتر علی بهزادی تاریخ شفاهی عصر پهلوی را بیان می نماید. خاطرات نویسنده کتاب در سالهای دهه سی تا انقلاب اسلامی از چهره های برجسته سیاسی آن دوران.

 

درباره کتاب شبه خاطرات از دکتر علی بهزادی

از نظر اهمیت محتوی، در مورد تاریخ معاصر ایران، خوانندگان این کتاب با نکته هایی ظریف، روشنگر و حتی شگفت انگیز از کارها، گفته ها و وصف حال ها رو به رو خواهند شد که شاید در هیچ منبع دیگری نتوانند نظیر آنها را بدین وضوح و آسانی، فرا یابند!؟

نمونه هایی زنده و دردناک از چرخش های یکصد و هشتاد درجه ای از چپ چپ به راست راست، را در شرح حال تحصیل کرده های دانشگاهی و نه روشنفکران راستین استوار در شبه خاطرات می توان بازیافت.

همچنین شبه خاطرات و آن هم نه چندان به ندرت، طنزی مطبوع، توأم با صداقت، از ظرفیت پایان ناپذیر انسانیت ناپذیر انسانیت در شخصیتی، به ظاهر مفلوک و مشهور به جلاد مطبوعات، یعنی درست درجایی که هرگز انتظار آن نمی رفته است، خواننده را یکسره غافلگیر می نماید که به تجلی نورها در تیرگی ها، بشارت می دهند!

در وصف حال ها، در شبه خاطرات کمتر به شرح زائد بدیهی ها و مصادره به مطلوب ها بر می خوریم. بلکه بیشتر کشف مجهول ها، به وسعت دایره ی شناخت های ما برکت می بخشند. کوتاه سخن، شبه خاطرات هرمنویتیک ماکیاولیسم در ایران معاصر است که به شیوه ای هر چه نزدیک تر به سبک تدوین کتاب های مرجع تاریخی، شامل انواع فهرست ها و نمایه ها، در خور استفاده همه به ویژه پژوهندگان رشته تاریخ معاصر ایران، به چاپ رسیده است.

 

نویسنده کتاب دکتر علی بهزادی

دکتر علی بهزادی در فروردین سال 1304 در شهر رشت متولد شده، فعالیت او در عرصه روزنامه نگاری به بنیان گذاری و مدیریت مجله هفتگی سپید  و سیاه  بین سال های 1332 و 1358 رسید. متاسفانه مجله در تابستان سال ۱۳۵۸ توقیف شد. علی بهزادی در کتابش، توقیف مجله را به دستور شخص محمدرضا شاه نسبت می‌دهد

 

دانلود و تهیه کتاب شبه خاطرات

برای تهیه و دانلود نسخه PDF کتاب شبه خاطرات زنده یاد دکتر علی بهزادی میتوانید از طریق وب سایت و اپلیکیشن فراکتاب اقدام کنید.

صفحات کتاب :
1189
کنگره :
‭PN5449 /‮الف‬9‬‭ب87 1390‬
دیویی :
‭070/92‬
کتابشناسی ملی :
1937154
شابک :
978-964-313-684-0
سال نشر :
1390

کتاب های مشابه شبه خاطرات (جلد اول)