دانلود کتاب شبه خاطرات

ناشر: عطایی

نویسنده:

مجموعه کتاب : شبه خاطرات

کتاب الکترونیکی شبه خاطرات (جلد اول)

حجم دانلود: 13.9 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب شبه خاطرات 

کتاب شبه خاطرات اثر ارزشمند زنده یاد دکتر علی بهزادی تاریخ شفاهی عصر پهلوی را بیان می نماید. خاطرات نویسنده کتاب در سالهای دهه سی تا انقلاب اسلامی از چهره های برجسته سیاسی آن دوران.

 

درباره کتاب شبه خاطرات از دکتر علی بهزادی

از نظر اهمیت محتوی، در مورد تاریخ معاصر ایران، خوانندگان این کتاب با نکته هایی ظریف، روشنگر و حتی شگفت انگیز از کارها، گفته ها و وصف حال ها رو به رو خواهند شد که شاید در هیچ منبع دیگری نتوانند نظیر آنها را بدین وضوح و آسانی، فرا یابند!؟

نمونه هایی زنده و دردناک از چرخش های یکصد و هشتاد درجه ای از چپ چپ به راست راست، را در شرح حال تحصیل کرده های دانشگاهی و نه روشنفکران راستین استوار در شبه خاطرات می توان بازیافت.

همچنین شبه خاطرات و آن هم نه چندان به ندرت، طنزی مطبوع، توأم با صداقت، از ظرفیت پایان ناپذیر انسانیت ناپذیر انسانیت در شخصیتی، به ظاهر مفلوک و مشهور به جلاد مطبوعات، یعنی درست درجایی که هرگز انتظار آن نمی رفته است، خواننده را یکسره غافلگیر می نماید که به تجلی نورها در تیرگی ها، بشارت می دهند!

در وصف حال ها، در شبه خاطرات کمتر به شرح زائد بدیهی ها و مصادره به مطلوب ها بر می خوریم. بلکه بیشتر کشف مجهول ها، به وسعت دایره ی شناخت های ما برکت می بخشند. کوتاه سخن، شبه خاطرات هرمنویتیک ماکیاولیسم در ایران معاصر است که به شیوه ای هر چه نزدیک تر به سبک تدوین کتاب های مرجع تاریخی، شامل انواع فهرست ها و نمایه ها، در خور استفاده همه به ویژه پژوهندگان رشته تاریخ معاصر ایران، به چاپ رسیده است.

 

نویسنده کتاب دکتر علی بهزادی

دکتر علی بهزادی در فروردین سال 1304 در شهر رشت متولد شده، فعالیت او در عرصه روزنامه نگاری به بنیان گذاری و مدیریت مجله هفتگی سپید  و سیاه  بین سال های 1332 و 1358 رسید. متاسفانه مجله در تابستان سال ۱۳۵۸ توقیف شد. علی بهزادی در کتابش، توقیف مجله را به دستور شخص محمدرضا شاه نسبت می‌دهد

 

دانلود و تهیه کتاب شبه خاطرات

برای تهیه و دانلود نسخه PDF کتاب شبه خاطرات زنده یاد دکتر علی بهزادی میتوانید از طریق وب سایت و اپلیکیشن فراکتاب اقدام کنید.

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود کتاب صوتی خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
دیویی :
‭070/92‬
کتابشناسی ملی :
1937154
شابک :
978-964-313-684-0
سال نشر :
1390
صفحات کتاب :
1189
کنگره :
‭PN5449 /‮الف‬9‬‭ب87 1390‬
نظرات درباره کتاب شبه خاطرات (جلد اول)
98921****3623

او نه کار بد می کند و نه بد کار می کند.

1395-11-6 02:49:37

پاسخ