دانلود رایگان کتاب راز شادی امام حسین (ع) در قتلگاه

سلسله مباحث معرفت دینی کربلا شناسی 3

کتاب دیجیتال راز شادی امام حسین (ع) در قتلگاه

حجم دانلود: 454.3 کیلو بایت

کتاب چاپی راز شادی امام حسین (ع) در قتلگاه

تامین کننده: کتابرسان
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب راز شادی امام حسین در قتلگاه

کتاب راز شادی امام حسین (ع) در قتلگاه اثر اصغر طاهرزاده توسط انتشارات لب المیزان منتشر شده است. در کتاب راز شادی امام حسین در قتلگاه سعی شده دو موضوع مورد توجه خوانندگان محترم قرار گیرد؛ در موضوع اول علاوه بر بررسی زمینه‌هایی که منجر به شهادت امام حسین(ع) شد به این نکته می‌پردازد که باید چگونه آن زمینه‌ها را ارزیابی کرد تا امروز جامعه‌ی اسلامی گرفتار همان تفکراتی نشود که به اسم توسعه‌ی غربی زمینه‌ساز ضد ارزش‌‌شدن ارزش‌ها می‌گردد، و این که آن تفکر چه خصوصیاتی دارد و چگونه باید از آن فاصله گرفت.

موضوع دوم، توجه به روش حضرت سیدالشهداء(ع) است که حضرت چگونه توانستند جهان اسلام را از نقشه‌ی عظیم سرکرده امویان یعنی معاویه رهایی بخشند و راز این رهایی را چگونه باید جستجو کرد رازی که اصحاب حضرت متوجه آن شدند و به زیبایی تمام حضرت را یاری کردند، اما نه برای شهیدنشدن، بلکه برای تحقق زیباترین شهادت.

گزیده کتاب راز شادی امام حسین در قتلگاه

مسلّم «هرکس به هر مقامی رسید از کربلا رسید». اما آنچه بیش از همه مهم است چگونه‌دیدنِ کربلا است. اگر کربلا وطن عشق است و نوید جاودانگی و آموزشکده‌ی نهراسیدن از مرگ؛ در «چگونه‌دیدنِ کربلا» یک نگاه دیگر را نیز باید از یاد نبرد و آن؛ «چه شد که کار به قتل سلطان عشق یعنی حسین(ع)کشیده شد»؟

در «چگونه‌دیدنِ کربلا»؛ یک وقت به حسین(ع) می‌نگریم که چگونه دل‌ها را تا اوج اُنس با خدا جلو می‌برد و در دریای اشکِ شوقِ وصل غرق می‌کند و یک وقت به یزیدیان می‌نگریم که چگونه حزب اموی خواستند اسلام را از حقیقت بیندازند و به نظاره‌ی غم‌های اهل‌البیت علیهم السلام می‌نشینیم که چه خون دل‌ها خوردند.

در «چگونه‌دیدنِ کربلا»؛ یک وقت راه انسان را به سوی کعبه‌ی مقصود، در راه حسین می‌نگریم و یک وقت باید راه انحراف از اسلام را در خونِ ریخته‌ی سیدالشهداء علیه السلام ریشه‌یابی نماییم تا کربلا را با دو چشم «جمال» و «جلال» دیده باشیم.

در «چگونه‌دیدنِ کربلا»؛ هرچند ناخواسته، لحظه‌ای باید چشم از حسین علیه السلام برداشت و به لشکری چشم دوخت که سراسر ظلمات‌است و سعی نماییم جایگاه تاریخی آن لشکر را ریشه‌یابی کنیم و روح و روان آنان را کالبدشکافی نمود تا معلوم شود از کجا شروع کرده‌اند که هم‌اکنون در جبهه‌ی مقابله با حسین علیه السلام قرار دارند.

در «چگونه‌دیدنِ کربلا»؛ باید به لبخندهای حسین علیه السلام در قتلگاه نیز چشم دوخت که چه خطر بزرگی را از سر اسلام عزیز به‌در برده است که این‌چنین در خون خود قهقهه می‌زند و صدای شکر خود را از این پیروزی به آسمان بلند کرده است؟

در «چگونه‌دیدنِ کربلا»؛ اگر بصیرتِ فهم فاجعه‌ی امویان شناخته نشود که چه نقشه‌ها در سر داشتند، هرگز به فهم کربلای حسین علیه السلام نخواهیم رسید و در آن صورت به هیچ‌کجا نرسیده‌ایم.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
117
کنگره :
‫‬‮‭BP41/5‫‬‮‭/ط15ر2 1390
دیویی :
297/9534
کتابشناسی ملی :
2077804
شابک :
978-964-2609-28-4
سال نشر :
1390
نظرات درباره کتاب راز شادی امام حسین (ع) در قتلگاه
98913****9182

خوب

پاسخ
98917****0279

بسیار عااالییی ،یکی از بهترین کتاب ها برای پی بردن به هدف نهجت امام حسین علیه السلام،خیلی برایم مفید بود،بسیار ازشما بابت به اشتراک گذاشتن این کتاب تشکر میکنم.

پاسخ
98930****0440

عالی

پاسخ
98939****5073

خوب

پاسخ
98919****8758

عالیییییییئی

پاسخ
خرید کتاب