امتیاز
5 / 5.0
دریافت الکترونیکی (صوت و متن)
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
رایگان

نظر دیگران

نظر شما چیست؟

ائمه معصومین در سیره تربیتی خود از تعلیم دعا بسیار بهره می بردند و از این رهگذر برای اموری که انسان با آن مواجه است، دستورالعمل های معنوی صادر می‌کردند. یک بخش از این دعاهای معصومین اختصاص به دعا در مقابل دشمنان دارد.

داستان دعای جوشن صغیر

 دوران امامت موسی کاظم هم عصر خلافت هادی عباسی بود. بعد از قیام حسین بن علی که وی توسط حکومت به شهادت رسید. خلیفه عباسی تصمیم گرفت که بزرگ خاندان پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم را مخصوصاً امام موسی کاظم را به قتل برساند علی بن یقطین به واسطه نامه، امام را از این دسیسه مهدی عباسی آگاه کرد. امام نامه را به دوستان و بستگان  نشان داد و نظرشان را پرسید، همگی گفتند:

نظر ما این است که باید خود را از دست این فرد ستمکار مخفی کنی تا در امان باشی. امام تبسمی کرد و فرمود؛ نگران نباشید که در اولین نامه ‌ای که از عراق به دست ما برسد خبر مرگ موسی بن مهدی خواهد بود، سپس توضیح دادند که بر اثر خواندن دعا، جد خود پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم را در خواب دیدند و مژده هلاکت دشمن را از آن حضرت شنیدند.

دعای جوشن صغیر pdf

دعای جوشن صَغیرَ pdf در لینک ذیل در دسترس شماست و می‌توانید آن را دانلود نمایید.

دعای جوشن صغیر چیست

در کتاب‌های شیعه دو دعا با نام های جوشن کبیر و جوشن صغیر وارد شده است. جوشن به معنای زره و سپر است و این دعاها سپری برای مومنان در مقابل مشکلات خارجی می باشد. دعای جوشن صغیر از امام موسی کاظم برای شیعیان نقل شده است.

این دعا شامل ۱۹ بند که در هر بند از مشکلات و بلایایی که ممکن است به انسان برسد یادآوری شده است. سپس از خداوند که برطرف کننده آن خطرهاست شکر گذاری می شود و در پایان هر بند بر پیامبر و خاندانش صلوات فرستاده و از خداوند درخواست میشود که انسان را در زمره شکرگذاران قرار دهد.

خواص دعای جوشن صغیر

خواندن این دعا در مواقع احساس خطر از ناحیه دشمن توسط علما بسیار سفارش شده است و به عنوان حرز برای دفع آفات میتوان از این دعا استفاده کرد، به نقل از آیت الله سید محمد کاظم یزدی نوشتن کل قرآن، دعای جوشن کبیر و دعای جوشن صغیر بر کفن مستحب است.

آشنایی با دعای جوشن صغیر

کتاب مفاتیح الجنان به قلم شیخ عباس قمی می‌باشد و دعای جوشن صغیر را بنا بر نسخه ی ((بلد الامین)) کفعمی در کتاب خود آورده است. این دعا در کتاب های معتبر شرح گسترده‌ تر از جوشن کبیر دارد.

دانلود رایگان کتاب دعای جوشن صغیر

کتاب الکترونیکی دعای جوشن صغیر در فراکتاب موجود است که شامل پی دی اف و صوت می باشد.

دعای جوشن صغیر صوتی

فایل صوتی دعای جوشن صغیر را در سایت و یا از طریق نرم افزار فراکتاب می توانید به صورت رایگان دانلود کنید.

دعای جوشن صغیر pdf مشخصات دعای جوشن صغیر pdf در جدول زیر آورده شده است:

مشخصات
ارائه دهند: فراکتاب
زبان: فارسی
تعداد صفحه: 22
قالب: صوت همگام با متن و دانلود pdf
صفحات کتاب :
11

کتاب های مشابه دعای جوشن صغیر