خرید و دانلود کتاب استعاره

مبنای تفکر و ابزار زیبایی آفرینی

کتاب الکترونیکی استعاره

حجم دانلود: 1.7 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

با مقالاتی از اومبرتو اکو، مایکل ردی،جورج لیکاف ...
هفت مقاله در معرفی دیدگاه‌های گوناگون در تعریف و تعبیر «استعاره» از دید ادبی، شعری، هنری و از نقطه زبان و تفکر انسان. از جمله دیدگاه‌ها و مباحث مربوطه تاریخچه‌ای از مطالعات استعاره در ایران و غیر ایران و. . . است.
کتاب حاضر که از هفت مقاله تشکیل شده است تلاشی است برای معرفی دیدگاههای گوناگون در تعریف و تعبیر «استعاره» که از دید ادبی، شعری، هنری و از نقطه نظر زبان و تفکر انسانی بیان می‌کند. از جمله دیدگاهها و مباحث مربوطه عبارتست از: تاریخچه‌ای از مطالعات استعاره در ایران و غیر ایران (مطالعات زبان‌شناختی، مطالعات فلسفی در غرب، مطالعات سنتی نزد اندیشمندان مسلمان، فرآیند شکل‌گیری استعاره، تفاوت استعاره زنده و مرده)، تاریخچه مطالعات استعاره در اروپا از زبان اومبرتو اکو (پیوند استعاری، تعاریف سنتی استعاره، ارسطو: مجازواره و درخت خورخوریوس، استعاره سر عبارت، طرح نسبی، ....) نظریات معاصر استعاره از مایکل ردی (سطح زبان ادبی به سطح کل زبان)، نظریه جورج لیکاف درباره رویکرد شناختی به زبان، نظریه رابرت تیلر با نیم‌نگاهی به گرایشهای سنتی و شناختی لیکاف به مجاز و بسط مقوله مجاز و استعاره می‌پردازد، نظریه جوئل و اینسهایمر درباره استعاره به مثابه استعاره فهم و در آخر نیز نظریه ریچارد مورن استعاره را از نگاه فلسفی مورد بررسی قرار می‌دهد.

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود کتاب صوتی خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
416
کنگره :
pn228‭/‮ال‍ف‌‬5س‌2 1383
دیویی :
808
کتابشناسی ملی :
‭م‌82-27154
سال نشر :
1383
شابک دیجیتال :
978-600-03-2548-0
نظرات درباره کتاب استعاره
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.