نظر شما چیست؟
کتاب داستان لبنان را زهره یزدان پناه قره تپه نوشته است.
موضوع این کتاب خاطرات سیر و سیاحت نویسنده در لبنان است. کتاب در ده فصل تدوین شده است و خاطرات تقسیم بندی شده است.
در فصل اول جلسه توجیهی قبل از رفتن به لبنان آمده است.
در فصل دوم خاطرات فرودگاه تهران و فرودگاه بیروت آمده است.
نویسنده در فصل سوم به دیدار میزبانان و هتل و رستوران اقامتشان می پردازد.
در فصل چهارم موزه ملی بیروت را توصیف می کند و مناطق دینی بیروت مانند ؟؟ صخره های روشه مدفن رفیق حریری، کتاب فروشی ویرجین را به خوبی توصیف می کند.
فصل پنجم نویسنده خاطرات دیدار از شبکه المنار، شبکه نیو تی وی و دیدار با سفیر ایران در لبنان، دیدار از روزنامه السفیر می پردازد.
فصل ششم به دیدار از جنوب لبنان اختصاص دارد.
در فصول بعدی نویسنده خاطرات بازدید و دیدارهایی که انجام داده مثل قلعه تاریخی بعلبک، دیدار با جرج جرداق، حاریصاء کلیسای القدیس بولس و بازگشتشان را آورده است.

از ویژگی های این کتاب این است که نویسنده به خوبی مکان ها و اشخاص را توصیف کرده، به گونه ای که خواننده با خواندن این مطالب می تواند آن مکان ها را در ذهن خود تصویر کند.

گزیده متن
حاریصا، نام یک منطقه بسیار سر سبز و زیبا و خوش آب و هواست. منطقه ای بلند که مناطق دیگر، در دامنه اش قرار دارد. حاریصا منطقه ای مسیحی نشین است که کلیسای بسیار زیبای القدیس بولس یا همان سنت پل در آنجا قرار دارد.
ماشین جلوی مزار سیده لبنان توقف می کند. از دور مجسمه ای بسیار بزرگ و سفید از حضرت مریم (س) می بینیم که در جایگاه بلندی قرار دارد.
جلوی در ورودی، تابلویی دیده می شود که روی آن نوشته است: «مزار سیده لبنان 1954» محوطة بسیار زیبایی دارد. پر از باغچه های گل کاری شده و درختان سرسبز.
صفحات کتاب :
141
کنگره :
‫‬‮‭‭DS80/2/‮آ‬3‫‬‮‭‭‭‮ی‬4 1387
دیویی :
‫‬‮‭‭‬‭915/569204
کتابشناسی ملی :
1152890
شابک :
978-964-506-457-8‬
سال نشر :
1387
شابک دیجیتال :
978-600-03-2553-4

کتاب های مشابه داستان لبنان