خرید و دانلود کتاب اورنگ

مجموعه مقالات درباره مبانی نظری هنر

کتاب الکترونیکی اورنگ

حجم دانلود: 3.4 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

این کتاب نوزده مقاله درباره هنر، اندیشه و عرفان است که ظرف سه سال گذشته در نشریات علمی ـ پژوهشی کشور، گردهمایی‌های ملی و بین‌المللی، دانشنامه‌های فرهنگی و در مصاحبه با نشریات کشور ارائه گردیده است.
این مجموعه، بنا به موضوعات طرح‌شده در آن، به سه بخش تقسیم شده است.
بخش اول، با نُه مقاله، مباحث بنیادین را که در فلسفه هنر اسلامی مطرح است را طرح می‌کند، از ضرورت تکوین فلسفه هنر اسلامی گرفته تا اندیشه‌های بزرگ‌ترین فیلسوف شرق درباره خیال و تخیل و نیز نسبتی که میان تصویر و کلمه در تمدن اسلامی وجود دارد. دیگر مقالات این بخش نیز به نحوی، حاوی مباحث پایه در هنر اسلامی است در دومین بخش، با چهار مقاله به هنر و موضوعات مهمی چون هویت، جهانی شدن و نیز زن (که خود بحثی بنیادین در نسبت میان جنسیت و هنر است) توجه شده و همچنین ارتباط میان مسیحیت، نیچه و برگمان، به عنوان یکی از کارگردان‌های تأثیرگذار سینما در قرن بیستم نقد و بررسی شده است.
در آخرین بخش این مجموعه، محوریت مباحث با عرفان و حکمت است. نسبت میان مفاهیم عرفانی، چون «بی‌عملی» در عرفان تائویی با مقاماتی چون توکل و رضا در عرفان و حکمت اسلامی و در کنار مقاله‌ای که در آن درباره مفهوم حکمت در شاهنامه فردوسی بحث و بررسی شده است.

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود کتاب صوتی خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
292
کنگره :
BH39‫‬‮‭‭/ب8‮الف‬8 1388
دیویی :
700/1
کتابشناسی ملی :
1863664
شابک :
‫‫‭‭978-964-506-768-5
سال نشر :
1388
شابک دیجیتال :
978-600-03-2557-2
نظرات درباره کتاب اورنگ
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.