خرید و دانلود کتاب نشانه شناسی موسیقی فیلم

کتاب الکترونیکی نشانه شناسی موسیقی فیلم

حجم دانلود: 2.1 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

کتاب حاضر یکی از اولین و شاید نخستین اثر تالیفی درباره نشانه‌شناسی موسیقی فیلم در کشورباشد. تورج زاهدی به واسطه سابقه فعالیت طولانی در عرصه نقد فیلم و به واسطه ساخت چندین اثر موسیقایی برای فیلم، در این کتاب سعی کرده مرز مشترکی بین این دو هنر پیدا کند.
با توجه به اینکه مخاطبان این کتاب دو دسته مختلف از دو رشته هنری، یعنی اهالی موسیقی و اهالی سینما را تشکیل می‌دهند، نویسنده در فصل نخست، کتاب مبحث نشانه‌شناسی را به صورت منفرد مورد بحث قرار می‌دهد تا اطلاعات کلیدی را به مخاطبش منتقل کند.
زاهدی در فصل دوم، به شناخت نشانه‌شناسی موسیقی می‌پردازد و با تشریح این مبحث ذهن خواننده را برای فصل سوم، یعنی شناخت نشانه‌شناسی موسیقی فیلم، آماده می‌کند. او در این بخش مفاهیم کلی و فراگیر موسیقی فیلم را در سطح جهان دنبال کرده و نشانه‌شناسی آن را هم، فارغ از مولفه‌های بومی سینمای ایران، در سطح کلان مورد بررسی قرار داده است. او در بخش بعدی به سراغ موسیقی ایرانی می‌رود و گونه‌های مختلف این هنر را بر‌می‌شمرد. زاهدی نشانه‌شناسی هر یک از سازهای اصیل ایرانی را به طور جداگانه و در بخش‌های مستقل، به تفصیل به بررسی آنها می‌پردازد و سازهایی مانند تار، سه‌تار، سنتور، نی و کمانچه را از منظر نشانه‌شناسی ارزیابی می‌کند.

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود رایگان کتاب خداحافظ سالار (به همراه نسخه صوتی و چاپی)

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
328
کنگره :
‫‭ML3845‫‭/ز2ن5 1388
دیویی :
‫‭781/17
کتابشناسی ملی :
1635719
شابک :
‫‭978-964-506-687-9
سال نشر :
1388
شابک دیجیتال :
978-600-03-1421-7
3 / 3.7
نظرات درباره کتاب نشانه شناسی موسیقی فیلم
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.