امتیاز
5 / 5.0
دریافت الکترونیکی (صوت و متن)
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
رایگان

نظر دیگران

نظر شما چیست؟

دعای یستشیر آیت الله بهجت: ایشان این دعا را برای تحفظ و در آمان ماندن از بلاها توصیه می کردند و در بسیاری از مشکلات این دعا را مفید می‌دانستند. در فراکتاب علاوه بر صوت همگام با متن دانلود متن دعای یستشیر pdf رایگان امکان پذیر شده است.

معرفی دعای یستشیر آیت الله بهجت

سید‌ابن‌‌طاووس از امام علی علیه‌‌السلام روایت کرده است: حضرت رسول (صلی‌ الله‌ علیه‌ و آله) این دعا را به من آموخت و دستور فرمود آن را در هر حال و برای هر سختی و آسانی بخوانم و نیز آن را به جانشین خود بیاموزم و خواندن این دعا را ترک نکنم تا حق‌تعالی را ملاقات کنم.
و همچنین فرمود: یا علی این دعا را هر صبح و هر شام بخوان زیرا که گنجی از گنج‌های عرش الهی است.
ابی بن کعب انصاری از پیامبر (ص) ثواب این دعا را طلب نمود. حضرت فرمودند: ای ابی؛ ساکت باش که از کثرت ثواب آن همه علما از حیرت مبهوت و زبان‌شان از کثرت و زیادی ثواب این دعا نزد خداوند عزوجل برای صاحب این بند می آید. ابن کعب گفت: یا رسول ا. . . پدرم و مادرم فدای تو باد تو مارا از ثواب این دعا آگاه فرما. پیامبر (ص) تبسم کرد و فرمود: همانا انسان بر آنچه منع می شود حریصتر است.

دانلود متن دعای یستشیر pdf

متن و ترجمه این دعا را در لینک ذیل دانلود بفرمایید و با نصب نرم افزار صوت همگام با متن دعا را رایگان دانلود نمایید.

دانلود متن دعای یستشیر pdf

خواص دعای یستشیر 

1) از خواص دعای یستشیر این است که با خواندن آن خیر برکت از آسمان تا زمین برای او جاری می‌شود. نور آرامش او را در برمی‌گیرد و ثواب خواندن آن تا عرش می‌رود.
2) در کتب دعا آمده است که سه بار خواندن آن هر حاجت خیر در دنیا و آخرت را مستجاب می‌گرداند.
3) از خواص دعای یستشیر این است که خداوند عذاب قبر را از او دور می‌کند.
4) خداوند به خواننده آن قدرت تحمل مشکلات و شرح عطا می‌کند.
5) خواننده این دعا در روز قیامت سوار بر شتری تندرو و سفید آراسته به دُر نزد خداوند رسیده و خداوند امر می‌کند که همه کرامات شامل حال او شود و می‌فرماید: بنده‌ام در جایی از بهشت که می‌خواهی ساکن شو.
6) خواندن این دعا بر فرد مجنون و دیوانه او را بهبود می‌بخشد.
7) زنی که زایمان در پیش دارد و تولد فرزند برای او دشوار شده است اگر این دعا را بخواند یا فرد دیگری دعا را بر او بخواند می‌تواند به راحتی زایمان می کند.
8) از خواص دعای یستشیر این است که موجب اصلاح امور فردی می‌شود که عاق والدین شده است.
9) اگر کسی پیش از خواب دعای یستشیر را بخواند، حتی اگر به خوبی نخوانده باشد اما به ثواب آن امیدوار باشد، خداوند به اندازه همه حروف دعا بر او فرشته‌هایی می‌فرستند که چهره آنها از آفتاب و مهتاب نورانی‌تر است.
10) اگر کسی دعای یستشیر را بخواند و همان روز از دنیا برود، مانند این است که شهید از دنیا رفته است.
11) از خواص دعای یستشیر این است که اگر فرد گناهکار آن را پیش از مرگ بخواند و بمیرد، مانند این است که شهید از دنیا رفته حتی اگر قبل از مرگ توبه نکرده باشد و مورد بخشش خدا قرار می‌گیرد.
 دعای یستشیر شامل حمد و ستایش خداوند است و از ادعیه سفارش شده برای حاجت روایی و رفع مشکلاتی مانند بسته بودن بخت یا بیماری است. 
و همچنین دارای فضیلت و خواص بسیاری برای حاجت روایی، ازدواج و روزی است.

برشی از متن دعای یستشیر

فَأَنَا أَشْهَدُ بِأَنَّکَ أَنْتَ اللَّهُ لا رَافِعَ لِمَا وَضَعْتَ وَ لا وَاضِعَ لِمَا رَفَعْتَ وَ لا مُعِزَّ لِمَنْ أَذْلَلْتَ وَ لا مُذِلَّ لِمَنْ أَعْزَزْتَ وَ لا مَانِعَ لِمَا أَعْطَیْتَ وَ لا مُعْطِیَ لِمَا مَنَعْتَ وَ أَنْتَ اللَّهُ لا إِلَهَ إِلا أَنْتَ کُنْتَ إِذْ لَمْ تَکُنْ سَمَاءٌ مَبْنِیَّةٌ وَ لا أَرْضٌ مَدْحِیَّةٌ وَ لا شَمْسٌ مُضِیئَةٌ وَ لا لَیْلٌ مُظْلِمٌ وَ لا نَهَارٌ مُضِی ءٌ وَ لا بَحْرٌ لُجِّیٌّ وَ لا جَبَلٌ رَاسٍ وَ لا نَجْمٌ سَارٍ وَ لا قَمَرٌ مُنِیرٌ وَ لا رِیحٌ تَهُبُّ وَ لا سَحَابٌ یَسْکُبُ وَ لا بَرْقٌ یَلْمَعُ وَ لا رَعْدٌ یُسَبِّحُ وَ لا رُوحٌ تَنَفَّسُ وَ لا طَائِرٌ یَطِیرُ وَ لا نَارٌ تَتَوَقَّدُ وَ لا مَاءٌ یَطَّرِدُ

کُنْتَ قَبْلَ کُلِّ شَیْ ءٍ وَ کَوَّنْتَ کُلَّ شَیْ ءٍ وَ قَدَرْتَ عَلَی کُلِّ شَیْ ءٍ وَ ابْتَدَعْتَ کُلَّ شَیْ ءٍ وَ أَغْنَیْتَ وَ أَفْقَرْتَ وَ أَمَتَّ وَ أَحْیَیْتَ وَ أَضْحَکْتَ وَ أَبْکَیْتَپس

من گواهی می دهم که تنها تویی خدایی که هر که را بالا بردی کسی نتوانست پست کند و هر که را پست کردی کسی نتوانست بلند دهد، و هر که را خوار کردی کسی نتوانست عزت دهد و هر که عزت بخشیدی کسی نتوانست خوارش کند، و بازدارنده ای برای آنچه عطا نمودی نیست، و عطا کننده ای برای آنچه دریغ کردی نیست، و تویی خدا که معبودی جز تو نیست، تو بودی آنگاه که نه آسمانی بنا بود و نه زمین گسترده ای و نه خورشید تابانی و نه شب تاریکی و نه روز روشنی و نه دریای خروشانی و نه کوه استواری و نه ستاره ای سیاری و نه ماهی تابنده ای و نه باد وزانی، و نه ابری پربارانی، و نه برقی درخشنده ای، و نه صاعقه تسبیح گوی، و نه جان دم زنان و نه پرنده ای که پرواز کند و نه آتشی روشن و نه آبی روان باشد،

پیش از همه چیز بودی و هر چیزی را پدید آوردی و بر همه چیز توانا بودی و همه چیز را آفریدی و توانگر نمودی و ناتوان ساختی و بمیراندی و زنده نمودی و خنداندی و گریاندی...

دعای یستشیر صوتی

کتاب دعای یستشیر بصورت متن و صوتی در سایت و اپلیکیشن فراکتاب بصورت رایگان موجود می باشد.

طریقه ختم دعای یستشیر برای حاجت

از امیرالمومنین علی (ع) روایت شده است: عرض کردم یا رسول الله دعای یستشیر را چگونه بخوانم؟
فرمود در صبح و شام این دعا را بخوان.
هر بنده ای که چهل شب جمعه این دعا را بخواند خداوند امور آن را اصلاح کند.

از فضیلت های خواندن دعای یستشیر

1_خواندن یستشیر برای روزی
یکی از فضیلت های این کتاب در باب افزایش روزی است. هر کس سه نوبت این دعا را بخواند خداوند هر حاجت خیری که داشته باشد در دنیا و آخرت برآورده گرداند و و را از عذاب قبر برهاند.
2_خواندن یستشیر برای تنگی نفس
دعای یستشیر تنگی سینه و نفس انسان را برطرف نموده و به او شرح صدر عطا فرماید.
3_دعای یستشیر برای ازدواج
یکی از دعاهای سریع الاجابه و مجرب برای برآورده شدن حاجت ازدواج دعای یستشیر می باشد . برای باز شدن بخت و ازدواج فوری و تضمینی می توان از ختم دعای یستشیر استفاده کرد .
4_دعای یستشیر برای گشایش کار
برای رفع مشکلات و اتفاقات و‌حوادث و پیشامدهای تلخ و ناگوار و کارگشایی و آسان شدن کارها این دعا بسیار توصیه شده است. کفعمی در کتاب «بلد الامین» دعایی به روایت از موسی بن جعفر (ع) برای گشایش نقل کرده و گفته است: این دعا عظیم الشأن دعای سریع الاجابه برای گشایش فوری است .

دعای یستشیر آیت الله بهجت

آیت الله بهجت(ره) این دعا را برای تحفظ و در آمان ماندن از بلاها به همه توصیه می کردند. در بسیاری از مشکلات حتی مشکلات اقتصادی، نظامی و حتی هنگام خروج از منزل، ایشان خواندن همین دعا را مفید می دانستند.

دانلود متن دعای یستشیر pdf مشخصات کتاب دعای یستشیر را در جدول زیر مشاهده می کنید:

مشخصات
تامین کننده: تامین محتوای نگین
نوع: دعا و زیارت نامه
قالب: pdf رایگان و صوت همگام با متن رایگان
تعداد صفحات:
7
دیویی :
‫‬‭297/218
کتابشناسی ملی :
1270033
شابک :
964-438-858-5
سال نشر :
1386
صفحات کتاب :
3
کنگره :
‫BP145‭‬ ‭/ک5046‫‭1386

کتاب های مشابه دعای یستشیر