دانلود کتاب صوتی الی و اکان

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

مترجم: کمال‌ بهروزکیا

ارائه دهنده: سماوا

گوینده: اعظم حبیبی

کتاب الکترونیکی الی و اکان

حجم دانلود: 10.8 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب الی و اکان

کتاب الی و اکان نوشته هربرت گونتر است که کمال بهروز کیا آن را ترجمه کرده است. تصویرگر این کتاب پِترا پرونبست است. اُلی پسربچه‌ای هفت‌ساله است. خیلی دوست دارد برادر بزرگ‌تری داشته باشد که در مدرسه از او حمایت کند.

پدر و مادر اُلی به دنبال فرزندی می‌گردند که پدر و مادر نداشته باشد تا او را به فرزند‌ خواندگی قبول کنند. پس از دو سال تلاش پسرکی را در پرورشگاهی می‌یابند که پدر و مادرش را در تصادف از دست داده است.

پدر و مادر اُلی، پسربچه‌ را به خانه می‌آورند. نام پسربچه اُکان است. اکان بزرگ‌تر از اُلی است. اُکان غمگین است و گاهی به فکر فرو می‌رود و به پدر و مادر و پدر بزرگش فکر می‌کند و کم‌حرف است. اُلی از این موضوع ناراحت است و تلاش می‌کند به هر نحوی شده اُکان را به حرف بیاورد و با هم بازی کنند. بالاخره اُلی موفق می‌شود و آن دو برای هم برادرهای خوبی می‌شوند. در مدرسه هم دعوایی می‌شود و اکان به یاری اُلی می‌شتابد. اُلی خوشحال می‌شود و به آرزویش می‌رسد.

گزیده کتاب الی و اکان

کودکی را به فرزندی قبول کردن با فرزندی را به دنیا آوردن خیلی فرق دارد. مادر گفته بود: کودکی را انتخاب می‌کنیم که پدر و مادر نداشته باشد. آن شب وقتی الی خواست بخوابد، مادر کنار تختش نشست و گفت: می‌گویند پدر و مادر اکان در یک حادثه رانندگی کشته شده‌اند.

اکان یک ساعت پس از حادثه در بیمارستان به دنیا آمده است. مسئولان بیمارستان به دنبال اقوام نزدیک اکان گشتند اما او به جز یک پدربزرگ پیر کسی را نداشته است. پدربزرگ می‌خواسته او را به خانه ببرد اما به خاطر پیربودنش مسئولان به او اجازه ندادند. ناجار پدربزرگ قبول کرده تا اکان را در پرورشگاه بگذارند.

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود رایگان کتاب خداحافظ سالار (به همراه نسخه صوتی و چاپی)

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
49
شابک دیجیتال :
978-600-03-1532-0
نظرات درباره کتاب الی و اکان
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.