خرید و دانلود کتاب ایران باستان(جلد سوم)

کتاب الکترونیکی ایران باستان(جلد سوم)

حجم دانلود: 4.5 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

تاریخ ایران باستان، یکی از کامل ترین و طولانی ترین کتاب ها در زمینه ی ایران پیش از اسلام است که در آن بیانِ تاریخ از 2225 سال پیش از میلاد و از دورۀ سومری ها و اکدی ها آغاز گشته و تا پایان روزگار اشکانیان، پایان می یابد ـ متأسفانه عمر نویسنده کفاف نداده تا با بیان دوره ی ساسانیان کتاب را تکمیل نماید.
نویسنده ی این کتاب، میرزا حسن‏خان پیرنیا(مشیرالدوله)، از مردان خوش نام مشروطه بود که هم‏زمان با پادشاهی رضا شاه پهلوی مانند بسیاری دیگر از رجال شایسته ی ملی، از سیاست کناره گرفت و خانه نشین شد. این گوشه نشینی و ثبات پدیدآمده در کشور، موجب شد که او تاریخ ایران باستان را بنویسد.
عبدالحسین زرین کوب درباره ی شیوه ی تاریخ نگاری پیرنیا می گوید:
"این اثر، تنها تاریخی نیست، بلکه دائره المعارفی درباره ی تاریخ، تمدن و فرهنگ گذشته ی سرزمین‏های مهم دنیا به ویژه یونان، روم، سوریه، مصر، عربستان، میان دو رود، هند و... به شمار می‏رود؛ چنان که خواندن آن، نه تنها موجب آشنایی خواننده با تاریخ و سرگذشت سلسله‏های ایرانی (مادها، هخامنشیان و اشکانیان) و سلسله‏های یونانی سلوکی می‏شود، که اطلاعات نیکو و اصیلی درباره تاریخ خاورمیانه ی امروز و یونان باستان به وی عرضه خواهد کرد."
تاریخ ایران باستان از زمان تألیف تاکنون چندین بار به چاپ رسیده و همواره مورد استقبال پژوهشگران حوزه ی تاریخ و علاقه مندان به ایران باستان قرار گرفته است، برای آنها که علاقمند هستند تاریخ ایران را عاری از غلو و زیاده گویی بخوانند. وسواس حسن پیرنیا (مشیرالدوله) در هرچه مستندتر کردن کتاب، ستودنی ست، و همین امر سبب شده تا بسیاری از اظهارنظرهای درج شده در کتاب، بدون بزرگنمایی و قابل اطمینان باشد.

کتاب مهاجر سرزمین آفتاب - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

خرید کتاب مهاجر سرزمین آفتاب

نویسنده : حمید حسام

کتاب مهاجر سرزمین آفتاب، روایتگر خاطرات "کونیکو یامامورا" (سبا بایی)، یگانه مادر شهید ژاپنی در ایران است. کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب» با 248 صفحه، خاطرات این بانوی مشرق زمینی را در ده بخش روایت می‌کند.
قسمت آخر کتاب هم شامل عکس‌ها و اسنادی است که معمولا جزو بخش‌های جذاب اینگونه کتاب‌هاست و ناگفته‌های زیادی در دل دارد.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
721
کنگره :
‫‬‮‭DSR140‫‭/پ9‮الف‬91 1395
دیویی :
955/01
کتابشناسی ملی :
4311900
شابک :
‫‬‮‭978-600-8137-25-2‬‬‬
سال نشر :
1395
نظرات درباره کتاب ایران باستان(جلد سوم)
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.