خرید و دانلود کتاب ترکان، اسلام و علوی گری- بکتاشی گری در آناتولی

کتاب الکترونیکی ترکان، اسلام و علوی گری- بکتاشی گری در آناتولی

حجم دانلود: 3.2 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

ترک ها یکی از اقوام بزرگ و با سابقه ای طولانی در تاریخ بشریت بوده اند، که از هزارها سال پیش در قاره های آسیا، اروپا و آفریقا پراکنده شده اند. ولی با وجود این پراکندگی و مهاجرت های مداوم، آن ها در سرزمین اصلی خود یعنی آسیای مرکزی، نقش درخور فعالیتشان را ایفا نکردند. علت این امر، به سبب پراکندگی در مناطق مختلف و گسترش دگرگونی آن ها با شرایط محیطی و هم چنین به سبب پراکنده شدن در اقلیم های گسترده گوناگون و جدید و روی آوردن آنان به یکجانشینی بوده است.
این مهاجرت ها اغلب از دشت های مجاور کوه های آلتایی، ترکستان شرقی، دشت قبچاق یا خزر، دشت های آذربایجان و آناطولی صورت گرفته است. بخش دیگری از ترک ها با گذر از شمال دریای خزر و دریای سیاه، به اروپا رفته و در میان اقوام اروپایی با پذیرش زبان و مذاهب آنان، به تحلیل رفتند و شاخة دیگری از آن ها، با ورود از شرق ایران، از راه آسیای مقدم به خاورمیانه و شمال آفریقا رفته و در میان اقوام ایرانی و عرب مستحیل شدند. ولی در کانون های پرجمعیت موجودیت زبانی و نژادی خود را تا به امروز حفظ نمودند. روی این اصل در هر دوره از تاریخ گذشتته، می توان شاخه هایی از این اقوام را در قلمروهای مختلف مشاهده نمود.

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

خرید کتاب خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
دیویی :
297/873
کتابشناسی ملی :
2757885
شابک :
978-964-426-592-1‬
سال نشر :
1392
صفحات کتاب :
426
کنگره :
BP290/42‫‭/‮الف‬8ت4 1392
نظرات درباره کتاب ترکان، اسلام و علوی گری- بکتاشی گری در آناتولی
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.