نظر دیگران

نظر شما چیست؟

خلاصه کتاب قورباغه ات را قورت بده، نوشته ی برایان تریسی روش هایی برای غلبه بر تنبلی و به تعویق انداختن کارها را ارائه می دهد. کوروش طارمی و اشرف رحمانی مترجمان و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ناشر این کتاب است.

معرفی کتاب قورباغه ات را قورت بده

شما هیچ وقت برای انجام تمام کارهایی که باید انجام بدهید فرصت کافی ندارید. شما به معنای واقعی کلمه در انبوه کارها، مسئولیت های فردی، پروژه ها، روزنامه ها، مجله های زیادی که باید بخوانید وکتاب هایی که روی هم انبار شده اند تا یک روز به سراغ آن ها بروید غرق شده اید. اما واقعیت این است که هیچ وقت نمی توانید عقب افتادگی خود را جبران کنید و از کارهایتان جلو بیفتید. شما فقط به یک طریق می توانید وقت و زندگی خود را تحت کنترل درآورید و آن هم تغییر دادن روش فکر کردن، کار کردن و نحوه رو به رو شدن با سیل بی پایان کارهایی است که هر روز بر سرتان می ریزد. میزان تحت کنترل در آوردن کارها و فعالیت هایتان بستگی دارد به این که تا چه حد بتوانید انجام بعضی از کارها را متوقف کنید و به جای آن وقت بیشتری را صرف فعالیت های کمتری می کنید که واقعا می تواند در زندگی شما تحول ایجاد کنند. 
روش ها، تکنیک ها و استراتژی هایی که در این کتاب ارائه می شوند، کاربردی، اثبات شده و سریع العمل هستند. هر ایده ایی که در اینجا عنوان می شود روی بالا بردن سطح کلی بهره وری ،عملکرد وبازده کاری متمرکز شده است. هر کدام از این روش ها و تکنیک های 21 گانه به خودی خود کامل بوده و همگی ضروری هستند. کلید موفقیت، عمل کردن است. این اصول برای رسیدن به پیشرفت ها و نتایج سریع و قابل پیش بینی، نتیجه بخش هستند. هیچ محدودیتی در مورد آن چه می توانید انجام دهید وجود نخواهد داشت، به شرطی که یاد بگیرید چطور " قورباغه را قورت بدهید ".

خلاصه کتاب قورباغه ات را قورت بده pdf

رمزخوشبختی، رضایت، موفقیت بزرگ، احساس خوب، قدرت فردی و کارایی این است که عادت کنید هر روز اولین کاری که انجام می دهید خوردن قورباغه خودتان باشد. دراینجا خلاصه ای از بیست و یک روش فوق العاده برای غلبه بر تنبلی و انجام کار بیشتر در زمان کمتر را که چکیده فصل های کتاب است می خوانید. این اصول و قواعد را مدام مرور کنید تا عمیقاً در ذهن و عمل تان ریشه بدواند و درنتیجه موفقیت آینده تان تضمین شود.
عناوین این 21 اصول و قواعد از قرار زیر است:
سفره را بچینید. برای هر روز از قبل برنامه ریزی کنید. قانون20/80 را در همه امور بکار بگیرید. پیامد کارها را در نظر داشته باشید. روش الف-ب-پ-ت-ث را مدام به کار گیرید. روی اهداف اصلی تمرکز کنید. به قانون تشخیص ضرورت عمل کنید. پیش از شروع، مقدمات کار را کاملا فراهم کنید. همیشه یک شاگرد باقی بمانید. استعدادهای منحصر بفرد خود را تقویت کنید. محدودیت های اصلی خود را فراموش کنید. هر بار یک گام به جلو بردارید. خودتان را تحت فشار بگذارید. قدرت های فردی خود را به حداکثر رسانید. خودتان را به فعالیت عادت دهید. روش تنبلی سازنده را تمرین کنید. اول سخت ترین کار را انجام دهید. کار را به قسمت های کوچک تر تقسیم کنید. وقت بیشتری ایجاد کنید. سرعت انجام کار را افزایش دهید. هر بار یک کار مهم انجام دهید.
پی دی اف این خلاصه را می توانید از طریق نرم افزار فراکتاب دانلود کرده و پس از دانلود آن را در کتابخوان فراکتاب مطالعه کنید.

جملات زیبا از کتاب قورباغه ات را قورت دهید

وقتی همه نیروی جسمی و ذهنی متمرکز می شوند توانایی فرد برای حل مشکلات به طور حیرت انگیزی چند برابر می شود.
...
مهارت ها و توانایی های خود را در حوزه های اصلی کارتان مرتبا بروز کنید. اگر در کارتان در حال پیشرفت نیستید و بهتر نمی شوید پس دارید بدتر می شوید.
...
کار خودتان را انجام دهید اما نه فقط در حد وظیفه بلکه اندکی بیشتر و از روی سخاوت. همین مقدار اندک به اندازه تمام کار ارزش دارد.
...
منتظر نمانید. زمانی مناسب تر از اکنون وجد ندارد. از همین نقطه ای که ایستاده اید با همین ابزار و امکاناتی که در اختیار دارید کار را ادامه دهید.
...
استراتژی ایجاد وقت بیشتر مستلزم آن است که متعهد شوید با یک برنامه زمان بندی شده روی کارها و وظایف بزرگ و مهمتان کار کنید. رمز موفقیت در استفاده از روش " کار کردن روی یک پروژه در ساعات معین " این است که برای هر روز از روز قبل برنامه ریزی کنید و به هر کار یا فعالیتی ساعت یا مدت معینی اختصاص دهید.

کتاب قورباغه ات را قورت بده چند صفحه دارد

کتاب قورباغه ات را قورت بده دارای 101 صفحه می باشد در حالی که خلاصه کتاب آن را 39 صفحه دارد.

داستان قورباغه ات را قورت بده

برایان تریسی یکی از نویسندگان مطرح دنیاست. یکی از معروفترین کتاب های او در ایران کتاب قورباغه ات را قورت بده است. او در ابتدا باربر یک کشتی بود و به مدت ۸ سال روی کشتی کار می کرده است، اما یک روز به این نتیجه می رسد که با این کار نمی تواند آینده‌ای داشته باشد و فروشندگی را به عنوان شغل جدید انتخاب می کند. اما برخلاف تصورش در این شغل هم موفق نمی شود و اوضاع مالی اش بدتر می شود، یک روز در اوج ناامیدی از خودش پرسید که چرا دیگران از من موفق ترند؟ چرا من نمی توانم به چیزهایی که دوست دارم برسم؟ و آنقدر به دنبال پاسخ به این سوال رفت که در نهایت راز موفقیت را فهمید.

او اکنون مدیرعامل شرکت تریسی است که در زمینه آموزش و توسعه مهارت‌های فردی فعالیت دارد. او به بیش از ۱۰۰۰ شرکت بزرگ مشاوره می دهد و در سمینارهایی که در سراسر دنیا برگزار می کند با بیش از ۵ میلیون نفر به طور مستقیم صحبت کرده است. کتاب ها و سمینارهای او به بیش از ۳۲ زبان دنیا ترجمه شده و یکی از پرفروش ترین نویسندگان جهان است. در حال حاضر ارزش شرکت او ۲۵۶ میلیون دلار است و او مشاور مقام های دولتی در آمریکا و کاناداست.

نکات مهم کتاب قورباغه

نکات مهم کتاب قورباغه ات را قورت بده درواقع همان 21 روش برای استفاده بهینه از وقت و به سرانجام رسانیدن کارها و برنامه ها می باشد.

برشی از متن خلاصه کتاب قورباغه ات را قورت دهید

نخستین قانون موفقیت، تمرکز است. یعنی همه ی نیروهای خود را روی یک نقطه متمرکز کنید. مستقیما به سراغ همان نقطه بروید و به چپ و راست منحرف نشوید. 
ویلیام ماتیوس: روش الف-ب-پ-ت-ث یک تکنیک قوی برای اولویت بندی است که می توانید هر روز از آن استفاده کنید. کارایی این تکنیک در سادگی آن نهفته است. روش آن به این ترتیب است که پس از این که لیست کارهایی که در روز آینده باید انجام شود را تهیه کردید، در کنار هر یک از موارد حروف الف-ب-پ-ت-ث را بنویسید. حرف اول برای انجام کاری است که بسیار مهم است و حتما باد انجام شود. اگر بیشتر از یک مورد از نوع الف دارید، آن ها را با گذاشتن علامت الف_1، الف_2، الف_3، اولویت بندی کنید. کار الف_۱ بزرگترین و ارزشمندترین قورباغه شماست.
موارد نوع ب کارهایی هستند که باید انجام داد اما عواقب آن ها زیاد شدید نیست. قاعده این است که هرگز نباید به کارهای ب بپردازید وقتی که هنوز یکی از موارد الف باقی مانده است. موارد پ آن هایی هستند که انجام دادنشان خوب است اما انجام ندادنشان عواقبی در پی ندارد. موارد ت کارهایی هستند که می توانید به شخص دیگری محول کنید. موارد ث کارهایی هستند که به کلی می توانید آن ها را حذف کنید، بدون آن که واقعا تغییری ایجاد شود. این موارد می توانند کارهایی باشند که زمانی اهمیت داشته اند اما  دیگر به شما مربوط نمی شوند یا برای شما مناسب نمی باشند. پس از تهیه لیست بلافاصله دست به کار شوید و از نیروی اراده خود بهره گیرید تا مهم ترین کاری را که می توانید انجام دهید شروع کنید و به آن ادامه دهید. توانایی حلاجی کردن و تجزیه و تحلیل لیست کارها و مشخص کردن کار الف_1 سکوی پرشی است که شما را به بالاترین سطوح موفقیت، اعتماد به نفس و سربلندی پرتاب می کند.

مترجم کتاب قورباغه ات را قورت بده

کتاب قورباغه ات را قورت بده توسط مترجم های بسیاری ترجمه شده است که اکثر این ترجمه ها را می توانید در فراکتاب پیدا کنید.

دانلود کتاب قورباغه ات را قورت دهید

کتاب قورباغه ات را قورت بده pdfرا می توانید به صورت رایگان از طریق نرم افزار فراکتاب دانلود کرده و سپس در کتابخوان فراکتاب به مطالعه آن بپردازید.

دانلود کتاب قورباغه ات را قورت دهید

مشخصات کتاب خلاصه کتاب قورباغه ات را قورت بده در جدول زیر آورده شده است:

مشخصات
ناشر: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران
نویسنده: برایان تریسی
مترجم: کوروش طارمی و اشرف رحمانی
تعداد صفحه: 39
موضوع: مدیریت بر خود، توسعه شخصی
قالب: الکترونیک رایگان

 

صفحات کتاب :
39

کتاب های مشابه خلاصه کتاب قورباغه ات را قورت بده