امتیاز
5 / 5.0
نصب فراکتاب
مطالعه در کتابخوان
17,000
خرید
65,000
10%
58,500

نظر دیگران

نظر شما چیست؟

معرفی کتاب تو می آیی

کتاب تو می آیی اثر علی صفایی حائری می باشد و انتشارات لیله القدر آن را منتشر کرده است.این کتاب، مجموعه ای است درباره ی امام زمان(عج)، از زنده یاد علی صفایی حایری، که در آن استاد به ضرورت وجود امام و به تبیین انتظار و به تبیین وظیفه ی ما، پرداخته اند و به شبهاتی پاسخ داده اند.

چهار عنوان از این مجموعه را استاد خود نوشته اند که سه تای آن تاکنون به چاپ نرسیده بود، تنها ای قامت بلند امامت، در زمان حیات استاد به طبع رسیده بود. عصر انتظار، مصاحبه ای بوده که استاد با یکی از دوستان داشتند و پس از پیاده شدن از نوار و با اندکی تغییر در اختیار شما قرار می گیرد.مؤسسه ی فرهنگی لیله القدر که هدفی جز تبیین معارف دینی ندارد، این اثر را به پیشگاه امام زمان (عج) و به همه ی عاشقان آن حضرت تقدیم می دارد تا از این رهگذر خود را آماده و پذیرای آن حضرت کنند و مقدمات ظهور و نصرت ایشان را فراهم سازند...

گزیده کتاب تو می آیی

میرفطروس در کتاب خود، انتظار را مذهب احتراز معرفی می کند؛ مذهب کناره‌گیری و گوشه‌گیری، مذهبی که نمی‌تواند کاری صورت دهد، پس دهن‌کجی می‌کند و کنار می‌کشد دکتر شریعتی، انتظار را مذهب اعتراض می‌دانست. مذهبی که حرفی دارد و کاری می‌تواند و به آنچه می‌گذرد دل نمی‌بندد و همه‌ی ظلم‌ها و بیدادها را با یک نه‌ی بزرگ که از سقیفه آغاز شد، پیش می‌راند.

سؤالی که در ذهن می‌آید دو جلوه دارد: یکی اینکه اعتراض تا کجا ادامه دارد؟ آیا تا عدالت، تا آزادی، تا آگاهی و عرفان و یا تا شکوفایی و تکامل و یا... دوم این که این اعتراض چه کاری رابه دنبال می‌آورد و این نفی با چه اثباتی همراه می‌شود؟ در مورد اول باید گفت که آرمان دینی و هدف رسالت بالاتر از تکامل و شکوفاییاستعدادهای آدمی است. چون این وجود تکامل یافته و شکوفا، می‌خواهد در چه جهتی و برای چه مقصدی مصرف شود؟ رشد و خسر، دو بعد تکامل انسانی است. همین آرمان و همین مقصد، زمینه‌ها و آمادگی‌هایی را می‌طلبد؛ آمادگی در ذهنیت و روحیه و طرح و تدبیر و تربیت نیروها و تشکل و سازماندهی آن‌ها و جاسازی و جایگزینی مستمر و بی وقفه‌ی آن‌ها.

و ناچار این مقصود از انتظار همراه تقیه و قیام، می‌شود سه گام اساسی انقلاب دینی و انقلاب اسلامی. پس انتظار نه احتراز، نه اعتراض، که آمادگی و سازندگی و تقدیر و تدبیر و تربیت و تشکّل جدید را در دامان خویش دارد. ما در بحث ریشه‌های انتظار، بیشتر از این به وسعت این مفهوم می‌رسیم و با سطح اعتراض و شکل‌های اعتراض و آماده‌باش و سازندگی‌های گسترده، لااقل آشنا می‌شویم.

صفحات کتاب :
31
کنگره :
BP224/4‏‫‬‭‬‭‬‬‭/ص67ت9 1388
دیویی :
297/462
کتابشناسی ملی :
2231987
شابک :
978-964-93098-3-5
سال نشر :
1390

کتاب های مشابه تو می آیی