خرید و دانلود کتاب های بهناز ضرابی زاده

بهناز ضرابی زاده

بهناز ضرابی زاده یکی از نویسندگان ایرانی در حوزه‌ی انقلاب و ادبیات دفاع مقدس است که کتاب‌های مشهوری مانند «دختر شینا» و «ساجی» را در کارنامه‌ی حرفه‌ای خود دارد. او فعالیتش را با کارشناسی بخش آفرینش‌های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز کرد و تا به امروز، آثار داستانی بسیاری منتشر کرده است.

زندگینامه بهناز ضرابی زاده

بهناز ضرابی زاده در سال 1347 در همدان به دنیا آمد. او فعالیت ادبی را با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز کرد و به عنوان کارشناس بخش آفرینش‌های ادبی مشغول به کار شد. از آغاز فعالیتش تاکنون آثار داستانی زیادی از او منتشر شده است. بسیاری از داستان‌‌های او در جشنواره‌های مختلف، برگزیده و برنده‌ی جایزه اعلام شده‌اند. ضرابی‌ زاده تمرکزش را بر ادبیات انقلاب و دفاع مقدس گذاشته است و زندگی‌نامه‌های بسیاری از شخصیت‌های فعال در دفاع مقدس را نیز به رشته‌ی تحریر درآورده است.

ضرابی زاده برگزیده بیش از 30 جشنواره داستاننویسی سراسری؛ از جمله کسب مقام اول در نخستین جایزه داستان ویژه مخاطبان کودک و نوجوان با موضوع امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی، تقدیر شده در چهارمین و ششمین جایزه ادبی اصفهان، کسب مقامهای برگزیده در هشتمین، نهمین و دهمین جشنواره مجمع خبرنگاران و نویسندگان دفاع مقدس را در کارنامه خود دارد.

بهناز ضرابیزاده مقامهای اول، دوم، سوم در یادواره شهدای دانشجویی کشور، کسب مقام برتر در کنگره سراسری حضرت زینب (س)، کسب مقام برگزیده در سیزدهمین جشنواره کتاب سال (سلام) به جهت تألیف کتاب آدم برفی، معرفی به عنوان نخبه بسیجی در سال 1388 توسط آموزش و پرورش و سازمان بسیج هنرمندان، داور مسابقات مختلف ادبی استانی بیش از ده مورد همکاری مجلات کیهان بچه‌ها و رشد دانش آموز را نیز در کارنامه درخشان خود دارد.

بهناز ضرابی‌ زاده

آثار بهناز ضرابی‌ زاده

از جمله آثار او می توان به «دختر شینا»، «ساجی»، «محله حاجی»، «گلستان یازدهم»، «مرغ شل»، اشاره کرد.

قدم خیر محمدی کنعان

کتاب «دختر شینا» خاطرات قدم‌خیر محمدی‌کنعان همسر سردار شهید حاج ستار ابراهیمی به عنوان کتاب سال شانزدهمین دوره جایزه کتاب سال دفاع مقدس به قلم بهناز ضرابی زاده برگزیده شد.

ژانر کتاب دختر شینا

رمان دختر شینا در واقع داستانی بلند از ازندگی قدم خیر محمدی و همسر شهیدشان است. نویسنده در خلال پرداختن به فعالیت ها و زندگی خانم محمدی و همسرشان، نقش بانوان در 8 سال دفاع مقدس را به وضوح بیان می کند. اسم کتاب دختر شینا، برگرفته از لقب قهرمان داستان (خانم قدم خیر محمدی) در زمان کودکیشان می باشد. اهالی روستای ایشان به مادر خانم محمدی که شیرین نام داشتند، به اختصار شینا می گفتند و خانم محمدی که تتقاری خانواده و سوگلی بودند، دختر شینا نام گرفتند.

نویسنده رمان دختر شینا با قلم بسیار روان و دلنشین به بیان داستان زندگی خانم محمدی و همسر شهیدشان (شهید حاج ستار همدانی) می پردازد و از گفتن جزئیات نیز هیچ ابایی ندارد، با وجود پرداختن به جزئیات نه تنها از کیفیت کتاب کاسته نشده و آن را حوصله سر بر نکرده، بلکه بر جذابیت آن نیز افزوده است.

خرید کتاب دختر شینا

برای خرید کتاب دختر شینا می توانید با مراجعه به سایت یا نرم افزار فراکتاب، آن را سفارش داده و از خواندن یکی از بهترین رمان ها لذت ببرید. این کتاب بصورت آوا کتاب، چاپی و الکترونیکی موجود می باشد.

کتاب ساجی

کتاب ساجی، خاطرات نسرین باقرزاده همسر شهید بهمن باقری، به قلم بهناز ضرابی زاده در انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است. در این کتاب نویسنده سعی دارد تا با یک نگاه دوستانه به روایت جنگ تحمیلی بپردازد.

معرفی کتاب ساجی

ضراب زاده در مورد چگونگی نوشتن کتاب ساجی حرف های زیادی برای گفتن دارد و در مقدمه کتاب آورده است؛ در جایی از مقدمه در این باره گفته است: «در حیاط خانه ای بودیم که الکی آویخته شده بود به تیرک چوبی ایوان. می خواستم کنارش عکس بگیرم. تلفنم زنگ زد. خانم فرزانه مردی بود. زیر درخت کهن سال گردوی حیاط نشستم به گفت وگو. خانم مردی پیشنهاد جدیدی داشت. گفت: «خاطرات همسر شهید بهمن باقری رو گرفتیم. قبولش کن. کار جذابیه. خودم نخوندمش. اما همکارام تعریفش رو زیاد می کنن. می گن این خانوم خرمشهری حافظۀ خوبی داره. دهن گرم و پرخاطره ست. خانوم داوری بیست ساعت مصاحبه ازش گرفته. خاطراتش مکتوب شده.»

دانلود کتاب ساجی

در فراکتاب علاوه بر امکان دانلود نسخه الکترونیک و صوتی کتاب ساجی امکان خرید کتاب ساجی نسخه چاپی با تخفیف ویژه فراهم شده است.

کتاب محله حاجی

کتاب محله حاجی به نویسندگی بهناز ضرابی‌زاده می باشد و توسط انتشارات سوره مهر، روانه بازار شده است.

در کتاب محله حاجی داستان در همدان رخ می دهد و داستان دو نوجوان در سال های نزدیک به پیروزی انقلاب را بیان می کند. سال هایی که همه مردم درگیر تلاش های شبانه روزی و مقاومت برای پیروزی انقلاب بودند. در این بحبوحه داستان زندگی دو نوجوان که درگیر انقلاب و اعتراضات در شهر همدان می شوند، بیان شده است. همچنین وقایع مهم مانند فوت حاج ملا علی همدانی و دیگر حوادث مهم و سازنده در خلال داستان روایت می شود.

بهناز ضرابی‌زاده

خرید کتاب محله حاجی

در فراکتاب امکان دانلود نسخه الکترونیک کتاب محله حاجی، فراهم شده است.

معرفی کتاب گلستان یازدهم

کتاب گلستان یازدهم خاطرات زهرا پناهی روا همسر شهید چیت سازیان است که از یک عاشقانه آرام در دل جنگ سخن می‌گوید.

نویسنده کتاب بهناز ضرابی زاده کتاب را در 17 فصل تدوین کرده است، کتاب توسط انتشارات سوره مهر به چاپ و نشر رسیده.

شهید چیت سازیان

داستان کتاب از زمان تولد فرزند شهید چیت سازیان آغاز می شود و تا این روزهای راوی ادامه می یابد.

خرید کتاب گلستان یازدهم

برای خرید کتاب گلستان یازدهم می توانید با مراجعه به سایت یا نرم افزار فراکتاب، آن را سفارش داده و از خواندن یکی از بهترین رمان ها لذت ببرید. این کتاب بصورت صوتی، چاپی و الکترونیکی موجود می باشد.

معرفی کتاب مرغ شل

کتاب مرغ شل به نویسندگی بهناز ضرابی‌زاده می باشد و توسط انتشارات سوره مهر، روانه بازار شده است.

بچه‌ها به پرت افتاده‌ترین گوشه‌های زندگی سرک می‌کشند؛ همان‌جاهایی که از دید بزرگتر‌ها نادیده و نامکشوف می‌ماند. در قصه «مرغ شل» بچه‌ها با همین ظرافت، شل بودن مرغی را که پدر خانواده برای قربانی کردن جلو ماشین تازه‌اش خریده، کشف و برملا می‌کنند. همین کشف است که وصل می‌شود به دلسوزی مادرخانواده و مرغی که سرنوشتش قربانی شدن بوده، بدل می‌شود به همخانه‌ای دوست‌داشتنی برای آن‌ها. داستان از آن‌جا آغاز می‌شود که پدر یک خانواده با قرض و وام وانتی می‌خرد تا با آن کار کند، مادر خانواده اصرار دارد که برای ماشین جدید قربانی کنند ولی از آنجا که پدر توان خرید یک گوسفند را ندارد به پیشنهاد بچه‌ها تصمیم می‌گیرد یک خروس بخرد، ولی در ‌‌نهایت با یک مرغ شل به خانه باز می‌گردد. «مرغ شل» داستانی ساده و ملموس دارد. لحن طنز کتاب در روابط همه آدم‌های قصه جاری است و تناسب دیالوگ با شخصیت‌های قصه و استفاده از طنزهای روز اجتماعی خواندن آن را برای بزرگسالان نیز جذاب می‌کند. تصویر نویسنده از یک خانواده سنتی و فقیر هم به هیچ وجه تصویری فانتزی و شعارگونه نیست. جز این‌ها باید از تصویرهای رضا مکتبی نیز یاد کرد که درک کامل‌تری از شخصیت‌ها و فضای داستان ارائه می‌کند.

خرید کتاب مرغ شل

برای خرید کتاب مرغ شل می توانید با مراجعه به سایت یا نرم افزار فراکتاب، آن را سفارش داده و از خواندن یکی از بهترین رمان ها لذت ببرید. این کتاب بصورت آوا کتاب، چاپی و الکترونیکی موجود می باشد.

بیشتر