دانلود و خرید کتاب عارفانه

زندگی نامه و خاطرات عارف شهید احمدعلی نیری

امتیاز کتاب:
5 / 4.8
از 56 رای
الکترونیکی:
0.0
چاپی:
0.0
خرید الکترونیکی
مطالعه از طریق اپلیکیشن فراکتاب
6,500
30%
ت 4,550
خرید چاپی
28,000
15%
ت 23,800

نظر دیگران درباره عارفانه

نظر شما چیست؟

معرفی کتاب عارفانه

کتاب عارفانه زندگی نامه و خاطرات عارف شهید احمدعلی نیری است که به همت گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی گردآوری شده است.بخشی از این زندگی نامه را مادر شهید به عنوان راوی داستان روایت می‌کند.

 

درباره کتاب عارفانه شهید نیری

آیت الله حق شناس، در مجلسی که بعد از شهادت احمدعلی داشتند بین دو نماز، سخنرانی شان را به این شهید بزرگوار اختصاص داده و با آهی از حسرت که در فراق احمد بود، بیان داشتند: این شهید را دیشب در عالم رویا دیدم. از احمد پرسیدم چه خبر؟ به من فرمود: تمام مطالبی که (از برزخ و…) می گویند حق است. از شب اول قبر و سوال و… اما من را بی حساب و کتاب بردند.

رفقا! آیت الله بروجردی حساب و کتاب داشتند. اما من نمی دانم این جوان چه کرده بود؟ چه کرد که به اینجا رسید؟!"

سپس در همان شب ایشان به همراه چند نفر از دوستان به سمت منزل احمدآقا که در ضلع شمالی مسجد امین الدوله در چهار راه مولوی بود، رهسپار شدند.

در منزل این شهید بزرگوار رو به برادرش اظهار داشتند: "من یک نیمه شب زودتر از ساعت نماز راهی مسجد شدم. به جز بنده و خادم مسجد، این شهید بزرگوار هم کلید مسجد را داشت. به محض اینکه در را باز کردم، دیدم شخصی در مسجد مشغول نماز است. 

دیدم که یک جوانی در حال سجده است. اما نه روی زمین! بلکه بین زمین و آسمان مشغول تسبیح حضرت حق است. جلوتر که رفتم دیدم احمدآقا است. بعد که نمازش تمام شد پیش من آمد و گفت تا زنده ام به کسی حرفی نزنید...."

 

کتاب عارفانه مناسب چه کسانی است ؟

کتاب عارفانه مناسب افرادی است که به کتاب های دفاع مقدس و شهدا علاقه مند هستند.

 

بخشی از متن کتاب عارفانه

ما نماز می خواندیم که رفع تکلیف کرده باشیم اما دقیقا می دیدم که احمد از نماز خواندن ومناجات با خدا لذت می برد. شاید لذت بردن از نمازبرای یک انسان عالم و عارف, طبیعی باشد اما برای یک پسربچه دوازده ساله عجیب بود.
من سعی میکردم که بیشتر با او باشم تا ببینم چه می کند. او رفتارش خیلی عادی بود مثل بقیه افراد می گفت و می خندید.
من فقط میدیدم, وقتی کسی راه را اشتباه می رفت خیلی آهسته و مخفیانه به او تذکر می داد. او امر به معروف و نهی از منکر را ترک نمی کرد.
فقط زمانی برافروخته می شد که می دید کسی در جمع غیبتمی کند و پشت سر دیگران حرف می زند. در این شایط دیگر ملاحظه بزرگی و کوچکی را نمی کرد. با قاطعیت از  شخص غیبت کننده می خواست که ادامه ندهد.
من در آن دوران نزدیک ترین دوست احمد بودم. ما رازدار هم بودیم. یک روز به او گفتم : احمد, من و تو از بچگی همیشه با هم بودیم اما یه سوالی ازت دارم! من نمی دونم چرا توی این چند سال اخیر شما در معنویات رشد کردی اما من...

 

دانلود و خرید کتاب عارفانه

در فروشگاه اینترنتی فراکتاب امکان تهیه کتاب pdf عارفانه و کتاب چاپی عارفانه (خاطرات شهید نیری) از انتشارات گروه شهید ابراهیم هادی فراهم شده است و شما می توانید این اثر را در قالب هرکدام از این 2 حالت خریداری کنید.

کتابشناسی ملی :
4242765
شابک :
978-600-7841-26-6
سال نشر :
1395
صفحات کتاب :
160
کنگره :
DRS1626/ن9ع21395
دیویی :
955/0843092

کتاب های مشابه عارفانه

با موفقیت اضافه شد
0