امتیاز
5 / 4.6
خرید الکترونیکی (TEXT)
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 3,250
خرید آوا کتاب
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 8,000

نظر دیگران

نظر شما چیست؟

معرفی کتاب نجیب

کتاب نجیب مختصر و کم حجم، اما خواندنی، مجموعه‌ای است از هفت داستان کوتاه چهار- پنج صفحه‌ای که «نجیب » نام یکی از همین داستان‌های کوتاه است. هرچند تقریبا هر کدام از داستان‌ها به قلم نویسنده‌ای متفاوت از دیگر داستان‌ها نگاشته شده است، اما در تمام آن ها، در قالب اتفاقاتی گاه ساده، روحیات بسیجی و دلنشین جوانان مبارز در دفاع مقدس به خوبی نمایان گشته است و همین کوتاهی، سادگی و در عین حال جذابی، خواننده را تا آخر کتاب با خود می‌کشد. گفتنی است «محمدجواد جزینی » دو داستان از این کتاب حدود سی صفحه‌ای را به قلم طبع آراسته است.

اگر خیلی اهل کتاب خواندن نیستید یا اهلش هستید و حوصله مطالعه کتاب های حجیم را ندارید؛ همچنین اگر دوست دارید فرزند نوجوانتان هم با کتاب، سفری به خاطرات و اتفاقات تلخ و شیرین دوران هشت ساله جنگ تحمیلی داشته باشد، بهترین انتخاب برایتان «نجیب» است؛ کتابی خواندنی و کوتاه که حجم بسیار کمی هم دارد.

این کتاب 40 صفحه ای قابلیت جذب مخاطب از هر طیف و سنی را دارد. روایت های این کتاب ساده و صمیمی است. در 7 داستان کوتاهی که بیان می کند از هرچیزی حرف می زند و فقط میدان جنگ را روایت نمی کند. گاه به سنگر عراقی ها می رود و گاه سری به پادگان محل اسکان رزمندگان ایرانی می زند و از شوخی ها، خنده ها و شطینت های آن ها سخن می گوید.

البته داستان ها هم صرفاً زاده تخیل نویسنده نیستند، بلکه خاطراتی هستند که جواد جزینی آن ها را تبدیل به داستان کرده است. کلیت اثر در معرفی فضای جبهه ها به همه نسل ها مثمر ثمر است و چه بسا بعضی از روایت ها برای گروه سنی نوجوانان از جذابیت های بیش تری برخوردار است. همچنین حجم کم کتاب می تواند برای جذب این گروه سنی موثر واقع شود و در افزایش علاقه مخاطبان کودک و نوجوان برای مطالعه اثر و همچنین مطالعه دیگر آثار حوزه دفاع مقدس تاثیری مثبت بگذارد.

متن تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب نجیب

«بسم الله الرحمن الرحیم،

 روحیات بسیج این پدیده استثنایی دوران جنگ در این کتاب، خوب تصویر شده است: شجاعت، پاکدلی، روح دینی، شوخ طبعی و .. در بدخوابی شب سه‌شنبه 70/9/19 مطالعه شد.»

صفحات کتاب :
36
کنگره :
PIR4249‏‫‭‭/ج‌4ن‌3 1387
دیویی :
8‮فا‬3/6208
کتابشناسی ملی :
1646681
شابک :
978-964-506-668-8
سال نشر :
1387
شابک دیجیتال :
978-600-03-1415-6

کتاب های مشابه نجیب