امتیاز کتاب:
5 / 4.9
از 9 رای
الکترونیکی:
0.0
خرید الکترونیکی
مطالعه از طریق اپلیکیشن فراکتاب
ت 5,000

نظر دیگران درباره 7 اصل موفقیت در ازدواج و زناشویی

نظر شما چیست؟

معرفی کتاب هفت اصل موفقیت در ازدواج و زناشویی

کتاب هفت اصل موفقیت در ازدواج و زناشویی از جان گاتمن، زوجین را به مسیری راهنمایی می کند که رابطه ای هماهنگ و دائمی را تجربه کنند. گاتمن توانسته پس از سال ها کار علمی و عملی، تئوری های خود را با جزئیات کامل در این اثر تقدیم شما می کند.
نویسنده کتاب هفت اصل موفقیت در ازدواج و زناشویی در امر مطالعه زندگی زناشویی، انقلابی به وجود آورده است. او با استفاده از راهکارهای علمی، نگاهی متفاوت و منحصر به فرد به عادات زوجین متاهل می اندازد.

 

بخشی از متن کتاب 7 اصل موفقیت در ازدواج و زناشویی

اکنون قادرم پیش بینی کنم که آیا یک زوج می توانند با شادی در کنار هم بمانند یا این که کارشان به جدایی و طلاق می کشد. بعد از 5 دقیقه گوش دادن به زوج ها در محیط پژوهشگاه و بررسی نحوه تعامل آن ها با یکدیگر می توانم با اطمینان و به راحتی این پیش بینی را انجام دهم!
بر اساس سه پژوهش مجزا، میزان دقت این پیش بینی ها به طور میانگین 91 درصد بوده است. به عبارت دیگر، در 91 درصد از مواردی که احتمال داده ام که ازدواج یک زوج در نهایت شکست خواهد خورد یا موفق می شود، گذشت زمان ثابت کرده است که پیش بینی من درست بوده است.

این پیش بینی ها بر اساس حس درونی (یا حس ششم) و یا نظرات پیش داورانه من در خصوص این که یک رابطه زناشویی چگونه باید باشد نبوده است، بلکه بر پایه داده هایی است که در طول سال ها تحقیق و پژوهش گرد آوری نموده ام...
معمولاً روش های درمانگرهای مسئولیت پذیر برای کمک به زوج ها بر اساس آموزش ها و تجربیات حرفه ای، حس درونی، پیشینه خانوادگی، و شاید هم اعتقادات مذهبی شان است.

اما مشاوره های این چنینی هرگز بر اساس شواهد مطمئن علمی نبوده است، چرا که تاکنون داده های معتبر علمی در خصوص علت موفقیت یا شکست روابط زناشویی وجود نداشته است.
در سال های اخیر توانایی من در پیش بینی طلاق توجهات زیادی را به خود جلب کرده است، با این حال مهم ترین یافته هایی که از این پژوهش ها به دست آمده است "هفت اصل" مهم است که توجه به آن ها مانع از این خواهد شد که یک رابطه زناشویی به طلاق منجر شود ...

چیزی که باعث می شود رابطه زناشویی موفق شود به طرز اعجاب انگیزی ساده و روشن است. زوج هایی که رابطه زناشویی شادی دارند، ضرورتاً باهوش تر، ثروتمندتر، و از لحاظ روانشناسی زرنگ تر نیستند.
در واقع این زوج های خوشبخت توانسته اند توازن خوبی در زندگی روزمره شان برقرار کنند و اجازه ندهند افکار و احساسات منفی شان درباره یکدیگر (چیزی که در مورد همه زوج ها وجود دارد) روی افکار و احساسات مثبت آنها تأثیر بگذارد. این افراد ...

 

دانلود کتاب هفت اصل موفقیت در ازدواج و زناشویی

کتاب هفت اصل موفقیت در ازدواج و زناشویی به صورت فایل الکترونیکی در فروشگاه فراکتاب در اختیار شما مخاطبان عزیز قرارگرفته است که می توانید برای دانلود این اثر از ابتدای صفحه نسبت به استفاده از آن اقدام نمایید.

صفحات کتاب :
511

کتاب های مشابه 7 اصل موفقیت در ازدواج و زناشویی

با موفقیت اضافه شد
0