کتاب فن بیان سخنران pdf

کاربردی ترین کتاب آموزش سخنرانی و فن بیان در ایران

امتیاز
5 / 0.0
نصب فراکتاب
مطالعه در کتابخوان
59,900
نظر شما چیست؟
کتاب فن بیان سخنران نوشته ی امیر شفیعی، دربردارندۀ مجموعه ای از آموزش های ترکیبی و همه جانبه با دستورها و تمرین های عملی است که عمل به هر یک از آن ها در مدتی کوتاه، پیشرفت های بسیار بزرگی را در زمینه سخنرانی حرفه ای یا سخنرانی برای جمع نصیب شما خواهد کرد.

از دیرباز و از حدود قرن پنجم قبل از میلاد، هدف از سخنرانی اقناع کردن و قبولاندن سخن خطیب و برانگیختنِ شنوندگان به انجام هدفی بود که سخنران در نظر داشت. بد نیست بدانید که در یونان باستان کسی که می خواست سخنران شود لازم بود برای داشتن توانایی کامل در اقناع مخاطبان، به تمام علوم زمانه خویش تسلط داشته باشد، لذا سخنرانان مشهور یونان باستان هر یک در حقیقت عالمان و دانشمندان برگزیده عصر خویش بودند.

در اهمیت سخنران و سخنرانی از نظر تاریخی و اجتماعی، همین بس که در طول تاریخ حداقل 35 سخنران وجود داشته اند که سخنرانی آن ها مسیر تاریخ بشر یا جامعه ای را که در آن می زیستند تغییر داده است. یکی از آن ها خطیب مشهور یونان باستان، دموستنس در 400 سال پیش از میلاد در شهر آتن واقع در یونان بود که چون لکنت زبان داشت، ریگی را در دهانش نگه می داشت تا هنگام سخن گفتن لکنت پیدا نکند! یا در قرن بیستم چرچیل با سخنرانی های خود، نقش تاریخی بزرگی در جریان جنگ جهانی دوم ایفا کرد.

گذشته از سخنرانی های مهم تاریخی، امروزه با پیشرفت فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی، فنون سخنرانی و استفاده از آن نیز پیشرفت چشمگیری کرده است و اصولاً در هر جمع رسمی یا غیررسمی می توان انسان ها را با استفاده از این اصول و فنون، با خود هم رأی و همراه و امکان دستیابی سریع تر به بسیاری از خواسته های خود و دیگران را فراهم کرد.

اکنون شما، مشتاقان یادگیری سخنرانیِ حرفه ای بدون اغراق مجموعه درس های کامل، مختصر و مفید برای فراگیریِ سخنرانی مدرن را در قالب کتاب فن بیان سخنران در اختیار دارید. با استفاده از آموزش های این کتاب، حتی اگر قصد ایراد سخنرانی حرفه ای هم نداشته باشید، حرف خود را در محیط های متفاوت شخصی و کاری به کرسی خواهید نشاند و منظور خود را به مثبت ترین و مؤثر ترین شکلِ ممکن به هر مخاطبی انتقال خواهید داد.

شما باید به تفاوت این کتاب با سایر کتاب های موجود در این زمینه و برتری روش ترکیبیِ آموزش های مندرج در آن، عنایت لازم را داشته باشید و هیچ بخشی از آموزه های این کتاب را کم اهمیت تر از بخش دیگر تلقی نفرمایید، چون یک نقص کوچک در نحو ه بیان، زبان بدن یا حتی در طرز لباس پوشیدنِ یک سخنران، می تواند بر تمام زحمت ها و نقطه های قوت او در نظر مردم اثر بگذارد و آن ها را بر باد دهد.

کتاب فن بیان سخنران بسیار سریع تر از آنچه اکنون می توانید تصور کنید شما را تبدیل به یک سخنران واقعی خواهد کرد. شما با در اختیار داشتن این کتاب برای تبدیل شدن به یک سخنران حرفه ای با نفوذ کلام، بسته ای گام به گام با تمرین هایی ساده و کامل در اختیار خواهید داشت که ساختار آموزشیِ به کار رفته در آن به هرکسی با هر سطح سواد و در هر بازه سنی، توانایی می دهد که متناسب با کوشش خود، یک سخنران مدرن و موفق شود.

در بخشی از کتاب فن بیان سخنران می خوانیم:

بارها دید ه ام که سخنرانان حتی باسابقه به اصطلاح به دام قلاب سخنان خود افتاده اند؛ یعنی از هر دری سخنی گفته و در نهایت خودشان هم متوجه نشدند که از کجا شروع کردند و به چه نتیجه ای رسیدند! چنین سخنرانانی در پایان برنامه ای که ارائه می کنند درمی یابند با کلی تلاش و صحبت و بر زبان آوردن چندین هزار کلمه، انرژی خودشان را از دست داده اند و به نتیجه دل چسبی هم نرسیده اند. خود من هم در این قلاب ها بسیار گرفتار شده ام.

در این حالت سخنران به قلاب صحبت های خودش می افتد؛ به عنوان مثال، به مخاطبانش می گوید: «ما باید اخلاق خوبی داشته باشیم، اخلاق به چهار مرحله تقسیم می شود و مرحله اول خود به سیزده مرحله دیگر تقسیم می شود.» سپس از کلمه تقسیم، دوران کودکی و یاد گرفتن جدول ضرب برای سخنران تداعی می شود و ناگهان شروع می کند به نقل خاطرات کودکی خود: «پدرم من را خیلی دوست داشت و هرچه می خواستم برایم می خرید، من یک دوست و همبازی داشتم...»

سخنران مذکور که به قلاب سخنان خود افتاده با یاد کردن از یکی از دوستان دوران کودکی اش می گوید: «الان چند سالی است که او را ندید ه ام و لابد سنش بالا رفته و...» سپس در مورد شرایط افراد مسن صحبت می کند و...! این را می گویند سخنرانی به سبک آش رشته! یعنی سخنران خودش به قلاب صحبت های خودش می افتد و درنهایت ما را به یک نتیجه افتضاح می رساند.
کنگره :
‏‫PN۴۱۲۹‭‬ ‭/ف۲‏‫‬‬‮‭ش۷ ۱۳۹۷
دیویی :
‏‫‬‬‮‭‬‮‭‭۸۰۸/۵۱
کتابشناسی ملی :
5295264
شابک :
978-964-236-976-8
سال نشر :
1397
صفحات کتاب :
159

کتاب های مشابه فن بیان سخنران