کتاب حافظه نامحدود

چگونه با استفاده از استراتژی پیشرفته سریع تر بیاموزیم، بیشتر به یاد آوریم و پربارتر باشیم

امتیاز
5 / 4.5
خرید الکترونیکی (TEXT)
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 14,900

نظر دیگران

نظر شما چیست؟

کتاب حافظه نامحدود به قلم کوین هورسلی، راهکارهایی را به شما معرفی می کند که به کمک آن ها می توانید حجم زیادی از اطلاعات را به خاطر بسپارید و در زندگی شخصی و کاری تان بر دیگران برتری داشته باشید. تمام انسان ها توانایی این را دارند که ذهن نامحدود داشته باشند.

معرفی کتاب حافظه نامحدود

آیا لازم است حجم زیادی از اطلاعات را به یاد بسپارید؟ آیا یادآوری مسائل و موضوعات مهم برایتان سخت است؟ آیا مواردی را که یاد می گیرید، زود فراموش می کنید و برای یادگیری مجدد آن ها باید زمان زیادی صرف کنید؟ کتاب حافظه نامحدود (Unlimited Memory) راه های پرورش حافظه را به شما نشان خواهد داد تا بدانید چگونه باید حافظه تان را تمرین و توانایی های ذهنی تان را پرورش دهید و به کمک آن راهکارها، ذهنی چابک و آماده داشته باشید. در قرن بیست و یکم، تنها مزیتی که می تواند شما را نسبت به دیگران برتری دهد این است که بدانید چطور از حافظه خود با سرعت بیشتر و از ذهن خود بهینه تر استفاده کنید. حافظه نامحدود، شما را به استاد حافظه تبدیل می کند.

خلاصه کتاب حافظه نامحدود

کوین هورسلی (Kevin Horsley) از اندک افرادی است که توانسته لقب «استاد بزرگ بین المللی حافظه» را نصیب خود کند. او توانسته در مسابقات جهانی مدال کسب کند و لقب قهرمان حافظه و همچنین رکورد در زمینه‌ی «عالی ترین عملکرد در آزمون های حافظه» را به خود اختصاص دهد. او یکی از سخنرانان حرفه ای در سطح بین المللی بوده و در کشورهای مختلف سخنرانی داشته است. کوین هورسلی به سازمان ها کمک می کند تا یادگیری، اشتیاق، خلاقیت و تفکر خود را توسعه دهند.

کوین با این کتاب، اصولی را جان می بخشد که می توانند زندگی تان را برای همیشه تغییر دهند. او پس از سال ها پژوهش، تجربه و دستاورد، روش هایی بی نظیر را به شیوه ای ساده و عملی به شما ارائه می دهد. هر زمان تصمیم بگیرید که از این روش ها بهره ببرید و آن ها را از آن خود کنید، پتانسیل بی نهایت تان را آزاد می کنید؛ نه فقط برای تقویت حافظه، بلکه تقویت کل زندگی تان. آنچه در این کتاب می آموزید:

  • چطور تمرکز و توجه خود را چندین برابر کنید.
  • - چطور اسامی دیگران را خیلی راحت در موقعیت های متفاوت به یاد بیاورید.

- چطور به جای هفت واحد اطلاعاتی، بیش از پنجاه واحد اطلاعاتی را در حافظه کوتاه مدت تان ثبت کنید.

- شش سیستم حافظه قدرتمند که به کمک آن ها می توانید بی درنگ قدرت به یاد سپردن و یادآوری خود را بهبود دهید.

جملات برگزیده ی کتاب حافظه نامحدود:

- ذهن شما بزرگ ترین شهربازی ای است که تا به حال ساخته شده است

- به هر چیز فکر کنید، همان را به یاد خواهید آورد. حافظه بقایای تفکر است.

- اگر با بوقلمون ها دمخور باشید، هیچ وقت نمی توانید با عقاب ها پرواز کنید.

- یادتان باشد که نام هر کسی شیرین ترین و مهم ترین آوای زبانی برای آن فرد است.

- بهترین توصیه ای که در موضوع تمرکز به آن رسیده ام این است: هر جا هستی، همان جا باش.

- پیچیده کردن مسائل ساده کاری عجیب نیست، خلاقیت یعنی بتوانیم کارهای پیچیده را ساده کنیم.

- همه فکرهایتان را بر کاری متمرکز کنید که دارید. اشعه خورشید هم نمی سوزاند، مگر آنکه متمرکز شود.

متن کتاب حافظه نامحدود

همۀ ما استعداد داریم، استعداد فکر کردن به تفکرمان. می توانید فکرتان را متمرکز کنید تا هر حوزه ای از زندگی تان را ارتقا دهید، شمایید که تعیین می کنید باید چه کار کنید. می توانید هم چنان اجازه دهید محیط توجه شما را مختل کند یا تصمیم بگیرید که به آن جهت دهید. خیلی ها اعتقاد دارند تمرکز استعدادی است که برخی با آن به دنیا می آیند. بگذارید مثالی بزنم: به نظر شما عضله های ورزیدۀ بازو چیزی است که با آن به دنیا می آییم؟ البته که نه، چون ساعت ها تمرین در باشگاه لازم است تا به آن عضله ها برسیم؛ اما هنوز هم بسیاری فکر می کنند توجه و تمرکز چیزی است که عده ای دارند و عده ای نه. تمرکز مانند هر چیز دیگری در زندگی، تمرین می خواهد. تمرکز از انتخاب های ریز و متعددی تشکیل شده است که باید مدام تمرین شوند.

پژوهش در زمینۀ مغز هر روز به ما می گوید که با یادگیری هرچیز جدید، مغز پیوسته تغییر می کند. افرادی که توجهشان را محدود می کنند، هنوز هم از مدل «مغزمان نمی تواند تغییر کند» پیروی می کنند. می دانیم که تمرکز را می شود و باید ارتقا داد. همه آ نچه برای کنترل ذهن جهنده و پرنده تان لازم دارید، در درونتان است و می توانید قدرت تان را بازگردانید. فرد عادی توجه و تمرکز خود را روزانه چنین تربیت می کند:

صبح از خواب بلند می شود، نه در آرامش بلکه با زنگ ساعت یا صدای بلند موسیقی. گوشی خود را بررسی می کند تا ببیند پیام آمده است یا نه. بعد هم مستقیم از تخت زیر دوش می رود و به هزار و یک چیز فکر می کند که باید نگرانشان باشد یا آن روز انجامشان دهد.

شابک :
978-622-220-060-2
سال نشر :
1398
صفحات کتاب :
159
کنگره :
‏‫‬‭ BF385
دیویی :
‏‫‬‭153/12
کتابشناسی ملی :
5687929

کتاب های مشابه حافظه نامحدود