امتیاز
5 / 0.0
خرید الکترونیکی (EPUB)
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 26,000
نظر شما چیست؟

معرفی کتاب متولد زندان

کتاب «متولد زندان» به قلم مرتضی احمر با محوریت نخبه‌ای که جذب سرویس اطلاعاتی جاسوسی موساد شده، به موضوعی واقعی و امنیتی می‌پردازد، این رمان در انتشارات شهید کاظمی به چاپ رسیده است.

کتاب «متولد زندان» در بیست و سه فصل جریان نفوذی که در قالب گردشگر و گیاه‌شناس وارد منطقه خنداب اراک می‌شود و البته حوادث منافقین و اعدام‌های مجاهدین خلق در سال های 1367 را بازگو می‌کند. نویسنده در کتاب «متولد زندان»، قصۀ آدم‌هایی را می‌گوید که دارای وجدان بیدار هستند و حتی خودشان را محکوم می‌کنند و برخی هم حکم صادره برای خود را اجرا می‌کنند. این کتاب قصه فردی است که در دل تاریکی به روشنایی قدم می‌گذارد و پرورش پیدا می‌کند؛ ولی دوباره خودش با پای خودش وارد تاریکی می‌شود..

گزیده کتاب متولد زندان

نزدیک سه سال در اسرائیل آموزش دیدیم. یک سالی هم من به چین رفتم تا دوره تکمیلی گیاه‌شناسی را ببینم. فرشته هم به چند کشور آفریقایی و آمریکای جنوبی رفته بود. حال بعد از یک سال قرار بود هر دو باهم به ایران برویم، فرشته در پوشش متخصص محیط‌زیست و من هم به عنوان پزشک طب سنتی و دارویی. البته فرشته سرتیم هم بود. چون من تمام اطلاعاتی که به دست می‌آوردم، برای او می فرستادم قرار بود هیچ ارتباطی باهم با اسم اصلی نداشته باشیم، اسم مستعار من در این سفر شهاب جابری بود و فرشته هم سحر آسمانی. من بعد از رسیدن به تهران و یک استراحت یک روزه به سمت خنداب اراک رفتم. مأموریت من این بود که به پروژه آب سنگین اراک نزدیک شوم و اطلاعات لازم را برای رابطه ارسال کنم. پس از یک هفته استقرار در خنداب و تحقیق روی گیاهان دارویی توانستم برای اولین بار عکس‌هایی برای او ارسال کنم. در مسیر برگشت به شهر با پیرمرد و جوانی بالای کوه روبه‌رو شدم. پیرمرد را در این مدت چند باری دیده بودم، خوش‌برخورد بود و همیشه با روی خوش با من برخورد می‌کرد...

سال نشر :
1401
صفحات کتاب :
176
کنگره :
‭PIR۸۳۳۴‬
دیویی :
‭۸‮فا‬۳/۶۲‬
کتابشناسی ملی :
8485884
شابک :
۹۷۸۶۲۲۲۸۵۰۸۸۳

کتاب های مشابه متولد زندان