انتشارات شهید کاظمی

50 تخفیف
 آخرین روز جنگ - نویسنده: رقیه کریمی - ناشر: انتشارات شهید کاظمی

آخرین روز جنگ

خاطرات زنی از قلب جنگ ۳۳ روزه اسرائیل و حزب‌الله آنچه در این کتاب می‌خوانیم فقط روایت زندگی یکی از مردم مقاوم در جنگ 33 روزه است و قصه‌های فراوانی هنوز باقی مانده است. خاطرات...

موسسه فرهنگی شهید کاظمی پس از شش سال فعالیت فرهنگی و تربیتی درسال 1391با گسترش فعالیت‌های خود، ترویج کتاب و فرهنگ کتاب‌خوانی را سرلوحه‌ی فعالیت‌های فرهنگی خود قرار داد و انتشارات شهید کاظمی را تأسیس کرد. این انتشارات، اکنون با بیش از چهارصد عنوان کتاب، به جهاد فرهنگی در حوزه‌ی کتاب مشغول است و درسال 1395 و 1396 بعنوان ناشر برگزیده سال انتخاب شد.
اقدامات صورت گرفته در حوزه تولید و توزیع کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی توسط نشر و پخش شهید کاظمی بشرح ذیل می باشد:

خدمات انتشارات شهید کاظمی

• تولید و عرضه محصولات فرهنگی با اولویت کتاب فاخر و تاثیر گذاردر حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس.
• ایجاد کلان شبکه توزیع و عرضه محصولات فرهنگی با اولویت کتاب.
• ارائه خدمات وطرح های ترویج و گسترش فرهنگ کتابخوانی.
اقدامات صورت گرفته در حوزه تولید و توزیع کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی توسط این نشر و پخش بشرح ذیل می باشد:
الف: حوزه چاپ و نشر کتاب:
• اخذ مجوز انتشارات همچنین پروانه کسب و راه اندازی انتشارات در شهر مقدس قم در سال 1394.
• چاپ و انتشار 390 عنوان کتاب (از سال 90 الی99).(حداقل تیراژ در هر نوبت از 2 هزار نسخه و حداکثر 200 هزار نسخه تجدید چاپ). کل تیراژ کتاب تا پایان خرداد ماه 1399 تعداد 1،955،000 نسخه تولید شده است.
• تجدید چاپ 188 اثر از عنوان‌های منتشر شده (از دو چاپ تا صد و سی چاپ برای هر کتاب).

• لازم بذکر است این انتشارات انتفاعی نیست و در صورت سود، هزینه های اردوهای جهادی و فعالیت‌های فرهنگی موسسه فرهنگی و تربیتی شهید حاج احمد کاظمی خواهد شد.

تهران، خیابان دماوند، خیابان شهید بابائیان، خیابان چهارم غربی، پلاک 28

بهترین کتاب های انتشارات شهید کاظمی

در «ترین»‌های دومین نمایشگاه مجازی کتاب در سال 1400، انتشارات شهید کاظمی با عناوینی نظیر پرفروش‌های مدافعان حرم، پرفروش‌‌های اطلاعاتی امنیتی، پرفروش‌‌های بیانات رهبری، پرفروش‌های دفاع مقدس و پرفروش‌های داستان و رمان را به خود اختصاص داد.
نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، سال 1399 به دلیل شیوع کرونا و با لغو سی‌ و دومین دوره نمایشگاه بین‌‌المللی تجربه شد. در سال 1400 نیز به دنبال ادامه پیدا کردن این بیماری، دومین نمایشگاه مجازی کتاب، دوم بهمن ماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد.
این دوره نمایشگاه با مشارکت ۲۰۱۴ ناشر، یعنی ۱۵۰ ناشر بیشتر از نخستین نمایشگاه، مهمانی کتاب‌بازان را میزبانی کرد. انتشارات شهید کاظمی با بیش از ۴۵۰ عنوان کتاب در این دوره حضور داشت. در این میان، حدود ۸۰ عنوان از کتاب‌های تازه نشر در لیست پرفروش‌‌های دومین نمایشگاه مجازی تهران در بهمن ماه جاری قرار گرفت که در ادامه گزارش به معرفی این «ترین»‌های دومین نمایشگاه مجازی کتاب می‌پردازیم:

پرفروش‌های مدافعان حرم

یادت باشد

کتاب یادت باشد نوشته‌ محمدرسول ملاحسنی کتابی درباره زندگی شهید مدافع ۲۶ ساله حرم، حمید سیاهکلی مرادی به روایت همسر۲۲ ساله‌اش، فرزانه سیاهکلی مرادی است. در این کتاب، همسر او، فرزانه روایتی جذاب و خواندنی از زندگی‌شان ارائه داده است. فرزانه کتاب را از کمی پیش از آغاز زندگی مشترکشان نوشته است. یعنی زمانی که برای کنکور درس می‌خوانده و اصلاً به فکر ازدواج کردن با هیچکس نبوده است. اما ماجراهای جالب خواستگاری حمید و فرزانه و اتفاقات بعد از آن است که دل فرزانه را می‌برد و جواب مثبتش را اعلام می‌کند. محمدرسول ملاحسنی تمام خاطرات، اتفاقات و بینش آن‌ها در یک کتاب گردآوری کرده است و نام آن را یادت باشد، گذاشته است.

برای زین أب

خاطرات زندگی شهید مدافع حرم، محمد بلباسی، از کودکی تا شهادت. در منطقه خان‌طومان سوریه حین مبارزه با تروریست‌های تکفیری داعش به‌ همراه دیگر هم‌رزمانش به درجه رفیع شهادت نائل شد و پیکر مطهرش هنوز به وطن بازنگشته است‌. محسن بهاری رزمنده مدافع حرم که در حماسه خان‌طومان حضور داشت، نحوه شهادت شهید بلباسی را این‌گونه روایت می‌کند: شهید کابلی با اصابت خمپاره به شهادت رسید. شهید بلباسی که در مناطق عملیاتی راهیان نور همیشه با او بود، رفت که شهید کابلی را بیاورد، شهید بریری هم برای کمک به بلباسی رفت تا در میان تیر و ترکش تنها نباشد. وقتی پیکر کابلی را روی ماشین گذاشتند، با قناسه هر دو را از پشت زدند. این شهید بزرگ شدن سه فرزند خود را دید، اما فرزند چهارم، زینب، بعد از شهادتش دیده به جهان گشود.

سربلند

روایتی داستانی از کودکی تا شهادت شهید مدافع حرم، محسن حججی. محسن اسفندماه سال ۱۳۹۲ به استخدام سپاه درآمد و با عنوان پاسدار عازم سوریه برای مجاهدت و دفاع از حرمین شد. در سحرگاه ۱۶ مرداد۱۳۹۶ عناصر تکفیری-تروریستی داعش به مواضع جبهه مقاومت حمله کردند و در نهایت محسن توسط عناصر تروریستی به اسارت درآمد. ۲ روز بعد این رزمنده دلاور را به شهادت رساندند و این جنایت را رسانه‌ای کردند.

شهید نوید

روایتی از زندگی شهیدمدافع‌حرم نوید صفری. روایت زندگی پر از خیر و برکتی که ۱۶ تیرماه سال ۱۳۶۵ در محله‌ تهران‌پارس تهران، آغاز می‌شود و صحنه‌ آخرش در دل صحرای بوکمال سوریه، رقم می‌خورد. همان‌طور که خود شهید نوید آرزو کرده بود. همان طور بی‌سر، همان طور بی‌سامان... . «شهید نوید» مجموعه روایت‌های جذاب و خواندنی از زبان خانواده، دوستان و همسرشهید است که در هر روایت بخشی از خصوصیات بارز اخلاقی شهید نوید را مطرح می‌کند.

پرفروش‌‌های اطلاعاتی امنیتی

تو زودتر بکش

روایت نیروهای عملیاتی و اطلاعاتی اسرائیل از شصت سال ترورهای موساد. آخرین اثر تحقیقی برگمن از پیش‌زمینه‌ها و روند تشکیلات سازمان‌های اطلاعاتی تا ترور مبارزان فلسطینی تا ترور عماد مغنیه و دانشمندان هسته‌ای و موشکی ایران. برگمن برای به دست آوردن تصویری از سیر و عملکرد این دستگاه‌ها، هزاران سند (که برخی از آن‌ها محرمانه بوده و به‌ صورت غیرقانونی در اختیار او قرار گرفته) و تعداد بی‌شماری کتاب و مقاله را بررسی کرده است. اما اهمیت بیشتر این کتاب، به صدها مصاحبه اختصاصی نویسنده با کسانی بر می‌گردد که خود به‌ صورت مستقیم در این سازمان‌ها حضور داشته‌اند و رتبه سازمانی یا عملیاتی برخی از آن‌ها نیز در بالاترین سطح بوده و همین امر اطلاعات آن‌ها را، به معنای دقیق کلمه، «دست اول» کرده است.

۲۰۴۰

رمان داستانی از جنایات رژیم صهیونیستی علیه بشریت به خصوص ایران است، از ترور دانشمندان هسته‌ای تا نبردهای بیوتروریسم و ربایش چهره‌های شاخص انقلاب. ویژگی بارز این رمان، استفاده مستندِ نویسنده از اسناد تاریخی موثق برای فضاسازی و روایت داستانی است، به‌ نحوی که اکثر اسامی و شخصیت‌های داستان با اسامی و مشخصات حقیقی خود وارد می‌شوند و بر مدار تخیل نویسنده، نقششان را ایفا می‌کنند. همچنین حاوی عملیات‌های پیچیده اطلاعاتی و مهیج است که با کش‌مکش‌های داستانی، مخاطب را در جریان جنایات رژیم صهیونیستی قرار می‌دهد.

مار و پله

روایت جذاب امنیتی بر اساس زندگی ادمین کانال داعش در ایران. زنی بیست‌وچندساله که مادر ۲ بچه قدونیم‌قد است که به‌ همراه فرزندانش راهی افغانستان شده، مدتی آنجا زندگی کرده و بعد دست بچه‌هایش را گرفته و از سرزمین داعش فرار کرده و مجدداً به ایران بازگشته است. زنی ریزنقش با قد کوتاه، زنی که می‌تواند در یکی از استان‌های شرقی، غربی یا جنوب شرقی کشور سکونت داشته باشد. خانم ادمین عنصر پیوستی گروهک داعش! زنی که از صحنه‌های دلخراش کشتار داعش، لذت می‌برد و فکر می‌کند دیدن اجرای حکم دین، خوب است. زنی که وقتی دستگیر می‌شود، اعترافات جالبی درباره امیران داعش مطرح می‌کند.

نفوذ در موساد

روایت داستانی جوانان میهن‌پرست جهان عرب و رخنه اطلاعاتی در رژیم صهیونیستی. شکست‌ناپذیری سرویس‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی را به افسانه‌ای بی‌اساس بدل کرده و سست بودن این خانه را در مقابل دیدگان جهانیان به تصویر کشیده است و البته نشانه‌ای است بر پیروزی حتمی و نزدیک جوانان غیور و مؤمن جهان اسلام دربرابر جنود شیطان. این اثر از مجموعه رمان خانه عنکبوت است.

پرفروش‌‌های بیانات رهبری

کار باید تشکیلاتی باشد

گردآوری مجموعه بیانات مقام معظم رهبری پیرامون تشکیلات و کار تشکیلاتی است که در ۶ فصل ارائه شده است. بخش اول درباره ضرورت ایجاد تشکیلات و انجام کار تشکیلاتی است. در بخش دوم با آثار و برکات کار تشکیلاتی آشنا می‌شوید. بخش سوم شاخص‌ها و لوازم کار تشکیلات موفق ارائه شده است. در بخش چهارم مطالبی را درباره اهمیت مدیر و وظایف او نسبت به خود، تشکیلات، افراد زیرمجموعه، و سایر مردم خواهید خواند. فصل پنجم به عناصر تشکیلات می‌پردازد و در فصل پایانی به موفقیت‌ها در این عرصه پرداخته است.

زندگی به سبک جهادی

بیانات رهبر انقلاب در رابطه با جهاد و زندگی جهادی است که در ۶ فصل به بازشناسی مجموعه بیانات ایشان در حوزه‌هایی نظیر خانواده، دانشگاه، حوزه‌های علمیه و... در سال‌های پس از انقلاب تا سال ۱۳۹۳ پرداخته است.

توقف ممنوع

با‌ توجه‌ به گستردگی موضوعات مرتبط با نسل نوجوان و جوان ایرانی، مقام معظم رهبری همواره نسبت به نسل جوان دغدغه داشته و دارند و مسائل مربوط به این بخش را با حساسیت بیشتری دنبال می‌‌کنند. این کتاب شامل سه فصل است با محتوای ویژگی‌های نوجوان و جوان، انتظارات رهبری از این ۲ نسل، و دیدگاه رهبری درباره باورها و وظایف اجتماع در مسیر باروری علمی کشور.

تربیت انسانی، تمدن اسلامی

فعالیت‌های فرهنگی-تربیتی در کلام مقام معظم رهبری. در مجموعه‌های فرهنگی-تربیتی این سوالات پیش می‌آید که آیا کاری که انجام می‌شود درست است؟، این کار به نتیجه قابل قبولی منتهی می‌شود یا خیر؟، این کاری که انجام می‌گیرد آیا ارحجیت دارد و ادا کننده تکلیف است؟، بین انبوهی از مفاهیم و معارف کدام معارف اولویت ارائه دارند؟ و... . این سؤالات و ده‌ها سوال دیگر که شاید ذهن مدیران و مربیان خیلی از مجموعه‌های فرهنگی را درگیر خود کرده باشد باعث شده که این اثر پژهشی در قالب یک نظام‌نامه جامع تربیتی و همچنین برنامه‌ریزی راهبردی برای مجموعه‌های فرهنگی-تربیتی تدوین شود که می‌تواند پاسخ بسیاری از سوالات فوق باشد.

پرفروش‌های دفاع مقدس

درگاه این خانه بوسیدنی است

خاطرات نا‌گفته فروغ مُنهی، مادر شهیدان داوود، رسول و علیرضا خالقی‌پور. مادر جوانی که روزهای جوانی‌اش به داغ جگرگوشه‌هایش گذشت و خم به ابرو نیاورد. شیرزنی توصیف نشدنی که در صفحات این کتاب فقط گوشه‌هایی از صبر زینب‌گونه‌اش به تصویر کشیده شده است. مادری نمونه که علاوه بر تقدیم سه فرزند خود، افتخاری همسری جانباز دوران دفاع مقدس را دارد. اولین شهید این خانواده شهید داود خالقی‌پور، متولد ۱۳۴۴ است که در سال ۱۳۶۲ طی عملیات‌ خیبر در جزیره‌ مجنون به فیض شهادت نائل آمد. ۲ شهید دیگر این خانواده نیز رسول و علیرضا متولدین ۱۳۴۶ و ۱۳۵۰ بودند که به طور همزمان در سال ۱۳۶۷ در منطقه شلمچه، عملیات پاسگاه‌ زید در آغوش یکدیگر آسمانی شدند.

مربع‌های قرمز

تاریخ شفاهی رزمنده و جانباز حسین یکتا از دفاع مقدس.

ملا صالح

زندگی مجاهدانه و خستگی‌ناپذیر ملاصالح قاری مترجم اسرای ایرانی در عراق. ملا صالح آبادانی است که هم در اسارت ساواک رژیم پهلوی بوده و هم زندان‌های استخبارات عراق را تجربه کرده است. پدرش او را به عراق فرستاد و بعد از مدتی طلبه حوزه نجف شد. پس از قدرت‌گیری بعثی‌ها در عراق، او هم به‌ ناچار از عراق اخراج می‌شود و برای ادامه‌ تحصیل راهی قم می‌شود. مأموران ساواک به دلیل مبارزات سیاسی ملاصالح را دستگیر، شکنجه و راهی زندان می‌کنند. با اقبال و خوش‌شانسی آزاد می‌شود و به‌ عنوان کارمند انگلیسی‌ زبان هتل می‌شود و به صف مبارزه برمی‌گردد.
پس از انقلاب با برگزاری کنگره شعر عربی مقاومت و ایده‌اش برای صدور پیام مظلومیت انقلاب به کشورهای دیگر می‌رود که نهایتاً در همین جریان‌ها روی لنج اسیر عراقی‌ها می‌شود. دوباره شکنجه و گرفتاری! منافقین او را می‌شناسند و می‌دانند او بلبل خمینی است که در رادیو عربی، عراقی‌ها را تشویق به تسلیم شدن می‌کرد. با عنوان مترجم اسرای ایرانی حتی با صدام دیدار می‌کند. حضور سید ابوترابی و نیز نوجوانان کتاب آن ۲۳ نفر از جذابیت‌های این بخش است. در سال ۱۳۶۴ به‌ همراه گروهی از اسیران بیمار و معلول به کشور بر می‌گردد. سرگذشت شگفت‌انگیز ملاصالح همچنان ادامه دارد... آخرین ماجرای شگفت‌انگیز او زنده ‌ماندن از حادثه مناست.

غواص‌ها بوی نعنا می‌دهند

چشم‌اندازی به سیرت ۷۲ غواص لشکر انصار الحسین (ع) استان همدان در کربلای اروند. روایت این حماسه، دقیقاً منطبق با واقعیتی است که در شامگاه چهارم دی ماه سال ۱۳۶۵ در منطقه عملیاتی کربلای ۴ اتفاق افتاد. این داستان برگرفته از خاطرات بازماندگان و شاهدان عینی آن حماسه عاشورایی است، فرمانده گردان غواص - گردان جعفر طیار - جانباز کریم مطهری جانشین گردان، آزاده محسن جامه بزرگ همرزم صبور حمید تاجدوزیان و سه تن از یادگاران بازگشته از اسارت گردان غواصی لشکر انصارالحسین.

پرفروش‌های داستان و رمان

ناتا

رمانی تاریخی-مذهبی از صدر اسلام با محوریت بَردگی در آفریقا تا کنیزی و همسایگی با اهل‌ بیت (ع). نویسنده بر آن است تا تحولات اجتماعی ناشی از ظهور اسلام را با تکیه بر مسائل زنان و حقوق بردگان به تصویر بکشد. روایت داستان از ۲ زاویه دید متفاوت، تأثیرات مختلف اسلام را بر قشرهای گوناگون اجتماع ترسیم می‌کند. واقعه غدیر و وقایع سیاسی پس از وفات پیامبر(ص)، از دیگر مسائلی است که نویسنده به آن می‌پردازد. او تلاش می‌کند تا با ترسیم واکنش‌های شخصیت‌های مختلف داستان، وقایع این برهه از تاریخ اسلام را به نمایش بگذارد.

پر خو

رمانی جذاب و پر کشش با محوریت مبارزه و گره خوردن علم، ثروت و سیاست در روزگار ما. روایت داستانی از زنی که در میانه پژوهش‌های علمی و آزمایش‌های عملی، به نتیجه‌ای تکان‌دهنده و باور‌نکردنی دست پیدا می‌کند، نتیجه‌ای که تمام مسیر زندگی‌اش را تغییر می‌دهد و او را سوق می‌دهد سمت دوراهی‌های زندگی و انتخاب‌هایی سخت و تردید‌آمیز. زنی که در طول داستان هر روز قوی‌تر و مصمم‌تر از روز قبل است. پرخو داستان مبارزه است. مبارزه‌ای برای رسیدن به راستی و نابودی نفاق. فقط سمیرا نیست که باید انتخاب کند، همه آدم‌های دور‌و‌برش در مسیری قدم می‌گذارند که شک‌برانگیز و حساس است، دوراهی عافیت‌طلبی و حق‌جویی.

فقط بیا

مجموعه داستان‌کوتاه دفاع‌مقدس با محوریت فرزندان‌شهدا، جوانان و نوجوانان زمان جنگ‌تحمیلی. این مجموعه داستانی که حاوی ۱۲داستان‌کوتاه با شخصیت‌های اصلی دختر و پسر نوجوان زمان جنگ‌ تحمیلی به نگارش در آمده، طی ۱۰ سال نگاشته شده و بارها نقد و چکش‌کاری شده و به مشکلات خانواده‌ها در هشت‌ سال جنگ‌ تحمیلی ایران و عراق پرداخته است.

خاطرات شهدا

حاج احمد

خاطرات ناگفته و جدید از زوایای زندگی، دوران کودکی تا مبارزات انقلابی حاج‌ احمد کاظمی، خاطرات دوران آموزش‌های چریکی در سوریه و لبنان، حضور پرماجرا در کردستان، چگونگی عزیمت به جنوب و تشکیل تیپ هشت نجف اشرف، حضور در عملیات‌های مختلف و رشادت‌های این شهید بزرگوار از ویژگی‌های این اثر است.

خط مقدم

برشی از میانه زندگی دانشمند برجسته و پارسای بی‌ادعا سردار شهید حسن طهرانی‌مقدم. پس از صدور فرمان تاریخ امام (ره) مبنی بر تشکیل نیروهای سه‌گانه سپاه پاسداران،‌ شهید مقدم در سال ۱۳۶۴ به سِمت فرماندهی موشکی نیروی هوایی سپاه منصوب شد. این کتاب روایتی از سال‌های ۱۳۶۳-۱۳۶۵ را بدون رؤیاپردازی نویسنده شامل می‌شود. سردار حسن طهرانی‌مقدم تا روز آخر عمر نیز به‌ عنوان مسؤول این سازمان در ایجاد یک توان علمی و دانشی پایه و زیربنایی مشغول کارهای علمی و تحقیقاتی بود و در پادگان امیرالمومنین (ع) شهرستان ملارد درحالی‌که برای آزمایش موشکی آماده می‌شد، بر اثر انفجار زاغه مهمات، به یاران شهیدش (احمد کاظمی، حسن شفیع‌زاده، حسن غازی،‌ غلامرضا یزدانی و...) پیوست.

راض بابا

روایت زندگی و خاطرات شهیده راضیه کشاورز.راضیه ۱۱ شهریورماه سال ۱۳۷۱ در مرودشت شیراز به دنیا آمد و تا قبل از بهار شانزده‌سالگی‌اش موقعیت‌های چشمگیری را در زمینه ورزش کاراته، مسابقات قرآن و درس و تحصیل کسب کرد. دختری که تمام تلاشش را به کار می‌بندد تا در زندگی اول باشد. در شانزدهمین بهار عمرش حادثه‌ای رخ می‌دهد و او را در رسیدن به خواسته‌اش کمک می‌کند، بر اثر انفجار بمب در حسینیه کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز توسط عوامل تروریستی وابسته به غرب، بعد از تحمل هجده روز درد و رنج ناشی از جراحت، به جمع شهیدان سرفراز و سربلندی پیوست که ره صدساله را یک‌شبه پیمودند.

شمرون کناردون

داستانی از زندگی جهادگر آسمانی ‌امیرمحمد اژدری. امیر محمد اژدری وقتی آسمانی شد ۲۵ساله بود، اما به گفته‌ اطرافیانش که او را به خوبی می‌شناختند، بیش از دو برابر سنش برای رفع محرومت از چهره‌ شهر و کشورش تلاش کرد. مسؤولیت گروه پزشکی و درمانی امام رضا (ع)، مسؤولیت گروه عمرانی امام رضا (ع) و عضو شورای مرکزی قرارگاه امام رضا (ع) بود. اژدری در اکثر استان‌های کشور از جمله لرستان، خوزستان، خراسان، کرمانشاه، ایلام و... سابقه انجام فعالیت‌های جهادی داشت. او در حادثه زلزله کرمانشاه از پیش‌قدمان جهادی برای کمک به مردم زلزله‌زده بود. با وجود عدم حمایت‌ها، کم‌‌کاری‌های برخی مسؤولان و کمبود‌ها و نواقص، هیچ‌گاه از پای ننشست و تا حد امکان، تلاش خود را برای آبادی سرزمینش دریغ نکرد. این کتاب، گوشه‌ای از زندگی ‌امیرمحمد اژدری را از نگاه خودش در قالب داستانی به تصویر کشیده است.

پرفروش‌های تاریخ شفاهی و زندگی‌نامه

ذوالشهادتین امام

برش‌هایی از خاطرات و اسناد مبارزات حضرت آیت‌الله مصباح یزدی، کتابی که به مقطعی از زندگی و خاطرات استاد از تولد تا سال ۱۳۶۸ پرداخته است. فتح بابی که در حوزه تاریخ‌نگاری انقلاب و شخصیت‌هایی که جزو عناصر مهم انقلاب بوده‌اند. آیت‌الله مصباح یزدی، مجتهد، استاد فلسفه اسلامی، مفسر، بنیان‌گذار، مدیر مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام‌خمینی و رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) است.

ردپای نور

شرح برخی اندیشه‌های قرآنی و تربیتی استاد علی صفایی. استاد صفایی، تربیت و سازندگی را مهم‌ترین و بزرگ‌ترین مسؤولیت انسان برمی‌شمارند و با این رویکرد، عمر گرانمایه خود را صرف تربیت و مهره‌سازی نمودند و در نیل به این هدف والا علاوه بر فعالیت‌های گسترده خود، آثار بسیار گران‌بهایی را به رشته تحریر درآورده‌اند که نویسنده جهت تسهیل این امر، با نمونه‌نگاری در نظام و سیره تربیتی ایشان، به پاسخگویی عملی و هرچه روشن‌تر شدن نکاتی پرداخته است.که استاد در آثار خود به آن‌ها پرداخته‌اند.

در جستجوی مهتاب

مستند شفاهی زندگی و نویسندگی حمید حسام.حمید حسام دیده‌‌بان زمان جنگ است، کسی است که کارشناسی درستی دارد، به دنبال دانه درشت‌‌های زمان جنگ تحمیلی می‌‌رود و آن‌‌ها را انتخاب و به شرح زندگی و شناخت شخصیتی و موقعیت و عملکردشان می‌پردازد، این اسطوره ها را با قلم روانش می‌نویسد و به مردم می‌‌شناساند. در این اثر حسین قرایی تلاش کرده تا زندگی و شخصیت ایشان را بصورت مستند و بدون سانسور روایت کند.

پرفروش‌های جریان‌شناسی سیاسی

گفتم اعتماد نکنید

بیانات مقام معظم رهبری و منطق مواجهه ایشان با مسأله هسته‌ای از رویدادهای تاریخی در مسیر پرونده هسته‌ای. تحلیل کلان از شرایط کنونی کشور و انقلاب، ۲ نگاه کلان برای حل مشکلات اقتصادی کشور، تحریم، از تهدید تا فرصت، نقد رویکردهای کلان و عملکرد دولت در حوزه سیاست خارجی، تصور غلط امکان آشتی با آمریکا، تدابیر مقام معظم رهبری در حوزه سیاست خارجی، مذاکرات هسته‌ای و برجام، تدبیر پس از مذاکرات: بیان ضعف‌های برجام، تجربه‌ها و درس‌های برجام، و پرده آخر: پیش‌بینی افول آمریکا فصل‌های این کتاب هستند.

حقایق پیرامون انجمن حجتیه

از نحوه شکل‌گیری تا نهضت امام (ره) و شناخت عقاید انجمن حجتیه. انجمن خیریه حجتیه مهدویه، تشکیلاتی با هدف مبارزه با بهاییت و فراهم کردن زمینه ظهور امام عصر(عج) که در سال ۱۳۳۲ توسط شیخ محمود حلبی تأسیس شد. فعالیت‌های این تشکیلات پیش از انقلاب اسلامی مورد تأیید مراجع تقلید بود. گرایش غیرسیاسی انجمن حجتیه در سال‌های منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی موجب بدبین شدن انقلابی‌ها به آن شد. بعد از انقلاب، این تشکل دچار انشعاب شد. انجمن حجتیه در ۵ مردادماه سال ۱۳۶۲ پس از اشاره به سخنان امام‌خمینی درباره عملکرد مغایر با اهداف نظام جمهوری اسلامی، تعطیلی فعالیت خود را اعلام کرد. این کتاب شامل یازده فصل است.

تبار انحراف

اثر حاضر، نخستین جلد از مجموعه دشمن شدید است که به‌ صورت درس‌نامه و با رویکرد تاریخ بصیرت‌افزا و رصد جریان حق و باطل و دشمن‌شناسی تدوین شده است. با شناسایی و شناساندن این جریان، ریشه جریانات جاری در سطح بین‌الملل، منطقه و کشور روشن خواهد شد.

خون دل

نامه‌ای که امام خطاب به روحانیت نوشت به «نامه منشور روحانیت» معروف شد. در ابتدای این نامه او به تشریح نقش بی‌بدیل روحانیت راستین در حفظ کیان اسلام ناب محمدی پرداخت و تلاش‌ها و مجاهدت‌های آنان را در طول قرن‌ها مبارزه با انحرافات، کج‌روی‌ها و استعمار بیان کرد. جواد موگویی با بررسی این نامه به این نکته‌ مهم دست پیدا کرد که آنچه ایشان را در ماه‌های آخر عمر خویش به نوشتن این نامه واداشت، هشدار و نهیب‌های ایشان نسبت به نفوذ جریان فکری جریاناتی در حوزه‌های علمیه است که امام یادآوری آن را به آیندگان لازم می‌داند.

انتشارات شهید کاظمی نمایشگاه کتاب

نمایشگاه کتاب فرصتی است تا ناشرانِ کتاب در زمینه‌های مختلف، تازه‌های نشرشان را در معرض فروش و معرفی مردم قرار دهند. انتشارات شهید کاظمی به عنوان یکی از ناشران موفق در زمینه نشر کتب ادبیات پایداری و حوزه دفاع مقدس، با بیش از ۱۰۰ عنوان اثر جدید در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سال 1402 حاضر می شود. این انتشارات از 700 عنوان کتابی که تا به حال روانه بازار نشر کرده است، حدود 500 عنوان کتاب را با خود به نمایشگاه می آورد که بیش از 100 عنوان جزو آثار جدید بهحساب می‌آیند.
این نشر را می‌توان جزو چند ناشر برتر در بین ناشران جبهه فرهنگی انقلاب دانست. همچنین می‌توان ادعا کرد انتشارات شهید کاظمی در میان ناشران مردمی در رده نخست قرار دارد. این انتشارات بدون وابستگی به نهاد خاصی(ناشر خصوصی) و صرفاً با حمایت‌های مردمی و فروش کتاب توانسته است در کنار اثرگذاری در فضای فکری و فرهنگی کشور، رقابت خوبی با سایر ناشران انقلابی داشته باشد.
«کتاب کار بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» نوشته محسن مشرقی و فاطمه عقیقی، «تهران تا تیرانا» اثر محمدجعفر بگلو، «الجمل» بهقلم آزاده جهان احمدی، «جنگ جنگ تا نابودی» با ترجمه فاطمه تشکری جهرمی، «شبیه» به قلم فائضه غفار حدادی، «با تو می مانم» اثر رضا قلی زاده علیار، «قاتل مؤدب» با ترجمه وحید خضاب، «گنجینه رنج» نوشته رضیه قبیشی، «وزیر قلابی» بهقلم محمدعلی جعفری، «تاملی در یادداشت های آقای هاشمی» اثر مسعود رضایی و چندین زندگینامه جذاب از شهدای کشتی گیر از جمله کتابهایی هستند که برای اولینبار در نمایشگاه امسال به مخاطبین عرضه خواهند شد.
همچنین در این دوره از نمایشگاه، کتاب «الی» اثر فائضه غفارحدادی با موضوع فلسطین، «علامه و انقلاب» نوشته وحید خضاب و با محوریت نقش علامه طباطبایی در انقلاب اسلامی، «ژنرال چشم آبی» به قلم عسگری شاداب با محوریت سپهبد خلبان نادر جهانبانی، «آقای هاشمی» اثر مسعود رضایی شریف آبادی و چندین اثر دیگر رونمایی خواهد شد.

خلاصه زندگینامه شهید احمد کاظمی

شهید احمد کاظمی (زاده ۱ تیر ۱۳۳۸ نجف آباد – شهادت ۱۹ دی ۱۳۸۴ ارومیه) که در طول جنگ ایران و عراق از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی محسوب می‌شد و فرماندهی لشکر ۸ نجف را برعهده داشت. وی از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۶ فرمانده قرارگاه حمزه بود و از ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹ فرماندهی لشکر ۱۴ امام‌حسین را برعهده داشت.

شهید کاظمی در فاصله سال‌های ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۴ به‌عنوان فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران فعالیت می‌کرد و در سال ۱۳۸۴ به فرماندهی نیروی زمینی سپاه پاسداران منصوب شد. ایشان در دی‌‌ماه ۱۳۸۴ در سانحه سقوط هواپیمای داسو فالکن ۲۰ در نزدیکی ارومیه، به همراه تعداد دیگری از فرماندهان سپاه پاسداران به شهادت رسیدند.

بیشتر