خرید کتاب رویای نیمه شب (ماجرای عشق پسری سنی به دختری شیعه)

امتیاز
5 / 4.5
خرید چاپی
165,000
15%
ت 140,250

نظر دیگران

نظر شما چیست؟

معرفی کتاب رویای نیمه شب

کتاب رویای نیمه شب روایت داستانی عاشقانه مذهبی، در مورد دلدادگی پسری اهل سنت به دختری شیعه است. نویسنده کتاب رویای نیمه شب، مظفر سالاری است. او در این داستان موانع و مشکلات تلخ و شیرین رسیدن این دو جوان به هم را به تصویر می کشد و به بیان دغدغه های دو جوان از دو مذهب مختلف که ریشه ای تاریخی دارد می پردازد.
شخصیت اصلی این داستان پسری به نام هاشم است که تحت کفالت پدربزرگ خود است. پدر بزرگ هاشم که ابونعیم زرگر نام دارد، که یک تاجر بزرگ جواهرات است و دوستی به نام ابوراجح حمامی دارد که هاشم دلداده دختر او یعنی ریحانه شده است.

کتاب رویای نیمه شب

 

بخشی از متن کتاب رویای نیمه شب

پسری سیاه پوست روبرویم ایستاده بود. صندوقچه چوبی در دست داشت با صدای ی نازک فریادی کشید و به عقب جست. امینه پشت سرش بود او هم برای چند لحظه وحشت کرد. خجالت زده در را باز کردم. با دستپاچگی غلاف را بیرون کشیدم. خنجر را در آن فرو بردم و روی دیوار سر کردم. -مرا ببخشید! حوصله ام سر رفته بود برای همین ...
امینه گفت: شما هرگز نباید از یک خدمتکار یا یک برده سیاه معذرت خواهی کنید. پسر سیاه پوست که دستاری از حریر ارغوانی به سر پیچیده بود، تعظیم کرد و سرش را پایین انداخت. -"جوهر" کرولال است و در کارها به شما کمک خواهد کرد. گفتم: یک برده کرولال به چه درد من می خورد!

این اتاق برای کاری که باید انجام دهد خیلی مجلل وبزرگ است وسایل لازم کجاست؟ هیچ چیز اینجا نیست. شاید محل کار من جای دیگری است. امینه به جوهر اشاره کرد تا صندوقچه را روی یکی از طاقچه ها بگذارد بدون نگاه کردن به من گفت: این چیزها به من مربوط نیست وقتی بانویم قنواء آمدند از ایشان بپرسید.
جوهر، صندوقچه را ناشیانه روی طاقچه گذاشت و در انتظار دستور بعدی همانجا ایستاد. امینه با اشاره از او خواست در صندوقچه را باز کند. صندوقچه پر از زیورآلات و جواهرات گران بها بود.

 

خرید کتاب رویای نیمه شب (چاپی)

خرید کتاب رویای نیمه شب (چاپی)

در فروشگاه اینترنتی فراکتاب امکان خرید کتاب چاپی رویای نیمه شب فراهم شده است و شما می توانید این اثر را در قالب کتاب چاپی تهیه کنید.

صفحات کتاب :
279
کنگره :
‏‫PIR8087 ‭/‮الف‬245‏‫‬‭‭ر9 1395
دیویی :
8فا3/62
کتابشناسی ملی :
4329588
شابک :
978-600-95450-1-8
سال نشر :
1398

کتاب های مشابه رویای نیمه شب