خرید کتاب به سفارش مادرم

بیست و چند روایت از ماموریتی خانوادگی در عراق

کتاب دیجیتال به سفارش مادرم

حجم دانلود: 77.0 مگا بایت

کتاب چاپی به سفارش مادرم

تامین کننده: ابر و بُن
نوع جلد : شومیز

کتاب دیجیتال به سفارش مادرم

حجم دانلود: 0 بایت

کتاب چاپی به سفارش مادرم

تامین کننده: کتابرسان
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب به سفارش مادرم

کتاب به سفارش مادرم اثر احسان حسینی نسب توسط انتشارات به نشر منتشر شده است. این اثر دربردارنده 23 روایت از مشاهدات نویسنده از سفرش در اربعین به کشور عراق است.
حسینی نسب در کتاب به سفارش مادرم با مخاطب قرار دادن مادر خود، مشاهدات خود را از دیدار با پیاده‌روندگان این مسیر ثبت کرده است.

این کتاب شامل روایاتی داستان‌گونه درباره زائران و موکب‌داران و خانواده‌های شرکت‌کننده در پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی، با ملیت‌ها و فرهنگ‌های مختلف می باشد و نیز دربردارنده عکس‌هایی مستند از این اجتماع عظیم است.

بخشی از متن کتاب به سفارش مادرم

سلام مادر. نشسته ایم لب مرز. همین جا و همین لحظه که تو دوست داشتی نشسته باشی و جمعیت را نگاه کنی که مثل رودخانه از پل مرز می گذرند و به دریا می ریزند و دریا می شوند. همینجا که هر قطره در مسیر دریا شدن است؛ همین جا که هر قطره دریاست.

تو بهتر از من من را می شناسی. می دانی حتما که از شلوغی گریزانم. فراری ام. شلوغی، تلخم می کند. هرجا که اجتماعِ آدم هاست، هرجا که خلوتیِ روح مرا به هم می ریزد، هرجا که همه هستند، جای من نیست. من، بخشی از «همه » نیستم. به همین خاطر است که همه، مفهومِ عامِ کلمه ی مردم، همین قطره ها که شوقِ دریا شدن دارند را نمی فهمم. به خاطر تو اینجا نشسته ام، وگرنه مرا چه کار به عراق، چه کار به شلوغی، چه کار به تحملِ شلوغی در عراق!

نشسته ام که به جای تو ببینم و به جای خودم بنویسم. این گوشه که من نشسته ام، بیرون از این رودخانه نیست. نقطه ی صفر مرزی است؛ وسطِ دشت. یک جایی است که وسطِ کوه ها مچاله شده است. رودخانه ها در مچالگی کوه هاست که جریان پیدا می کنند.

مشخصات کتاب
دیویی :
‏‫‬‮‭‬‭۹۱۵/۶۷۵۰۴۴
کتابشناسی ملی :
۹۰۲۴۲۱۰
شابک :
‫‭978-964-02-3602-4
سال نشر :
1401
صفحات کتاب :
350
کنگره :
‏‫‬‮‭DS۷۰/۶۵
نظرات درباره کتاب به سفارش مادرم
98921****7939

من نسخه چاپی این کتاب را خوندم انقدر که این کتاب ریز به ریز در مورد سفر اربعین توضیح میده که نگو ...من که تا حالا سفر اربعین نرفتم خیلی خوب می تونم تصور کنم ادما و نحوه اداب معاشرت توی اون روز هارا ...کتاب خیلی خوبیه👌

پاسخ
فراکتاب

ممنون که کتاب های خوب رو معرفی می کنید.


خرید کتاب