خرید کتاب تشکیلات بهشتی

مجموعه نظرات تشکیلاتی شهید بهشتی

کتاب چاپی تشکیلات بهشتی

تامین کننده: کتابرسان
توضیحات درباره کتاب

 

معرفی کتاب تشکیلات بهشتی

کتاب تشکیلات بهشتی، مجموعه نظرات تشکیلاتی شهید بهشتی است در جهت رسیدن به اهداف و کارآمدشدن تشکیلات و حرکت در مسیر صیرورت و پیشرفت گام‌به‌گام این ادعای گزافی نیست، اگر گفته شود شهید آیت الله دکتر بهشتی، در فهم اهمیت، جایگاه و نقش تشکیلات در حرکت به سمت جامعه ای که آرمان های مردم در آن تبلور پیدا می کند، گوی سبقت را از دیگران ربوده است.

شهید بهشتی طی سال های 1349-1344 در شکل گیری و ارتقای کمی و کیفی «اتحادیۀ انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا» تأثیرات شگرفی داشته است. این تشکل به رساترین صدای نهضت اسلامی ایران در خارج از کشور تبدیل شد. نوع رابطۀ دکتر بهشتی با این تشکل، نقطه نظرهای او در زمینۀ تشکیلات و سازماندهی، ایده های مطرح شده درجهت پویایی و استقلال سازمان نامبرده و ده ها نکتۀ دیگر، شخصیت بی بدیل ایشان را در زمینۀ نظریات تشکیلاتی نشان می دهد.

شهید بهشتی، ماه ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357، بنابر تجربۀ چندین و چند ساله ای که در زمینۀ فعالیت های اجتماعی-سیاسی داشت؛ ضرورت کار تشکیلاتی و ایجاد تشکلی اسلامی را احساس کرد و سرانجام بعد از موافقت امام خمینی در 29 بهمن 1359 به همراه تعدادی دیگر از همفکران خود تشکلی به نام «حزب جمهوری اسلامی» تأسیس کرد.

تجربیات دیگر ایشان در زمینۀ فعالیت های اجتماعی-تشکیلاتی که از اوان نوجوانی در منش و روش او جلوه داشته است و ارزیابی های نقادانۀ ایشان از فعالیت های دسته جمعی و تشکیلاتی، از شهید بهشتی شخصیتی ساخت که بعدها او را به عنوان مدیری مدبر، دوراندیش، نهادساز، برنامه ریز و پایبند به اصول کار جمعی معروف و مشهور کرد. به طوری که امام خمینی دربارۀ ایشان می فرمایند: «ایشان را من بیست سال [یا] بیشتر، می شناختم.

مراتب فضل ایشان و مراتب تفکر ایشان و مراتب تعهد ایشان بر من معلوم بود. من او را یک فرد متعهد، مجتهد، متدین، علاقه مند به ملت، علاقه مند به اسلام و به دردبخور برای جامعه خودمان می دانستم».

صدای فریادهای دلسوزانه شهید بهشتی در مورد تشکیلات در لابه لای هر بحث و مصاحبه و نوشته اش، دل و جان هر انسان آگاه و دغدغه مندی را به وجد می آورد. ان شاءالله که کتاب تشکیلات بهشتی مطلع خوبی باشد برای بهشتی شدن تشکیلاتمان چرا که تشکیلات باید تشکیلات بهشتی باشد.

مشخصات کتاب
شابک :
978-600-441045-8
سال نشر :
1398
صفحات کتاب :
280
کنگره :
DSR1660‬‬
دیویی :
955/0840452
کتابشناسی ملی :
6070954
نظرات درباره کتاب تشکیلات بهشتی
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.