خرید و دانلود کتاب جاده ی امن هور

کتاب الکترونیکی جاده ی امن هور

حجم دانلود: 11.0 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب جاده ی امن هور

کتاب جاده امن هور مستندی داستانی با موضوع دفاع مقدس نوشته نصرالله محمودزاده است. این اثر نگاهی داشته به پشتیبانی و مهندسی جنگ در عملیات خیبر. این اثر مستند داستانی به رشادت ها، دلاوری های سنگر سازان و رزمندگان و تدبیر و درایت ان ها در پشتیبانی و مهندسی جنگ در عملیات بزرگ خیبر پرداخته است.

نصرت الله محمودزاده در اولین روز حمله عراق به ایران، داوطلبانه به خوزستان رفت و به عنوان داوطلب در عملیات آزادسازی سوسنگرد حضور داشت. او که در عملیات هویزه در محاصره دشمن بود با حوادثی روبه رو شد که بعدها زمینه نوشتن اولین کتابش «حماسه هویزه» را ایجاد کرد.

تاکنون بیش از چهارده اثر از این نویسنده منتشر شده است که از جمله آثار او می توان به شب های قدر کربلای پنج، رقص مرگ، سنگرساز بی سنگر اشاره کرد.

گزیده کتاب جاده امن هور

در حقیقت قصهٔ خیبر بعد از عملیات بیت المقدس آغاز شد؛ همان جا که بچه های خسته از سه عملیات طریق القدس، فتح المبین و بیت المقدس به خرمشهر رسیدند، اما هیچ پدافندی برای حفظ سرزمین های آزادشده نداشتند. اهمیت مهندسی در حالی فرماندهان جنگ را متوجه خود کرد که عراقی ها پس از بیت المقدس مهندسی را جدی گرفته بودند و در عملیات رمضان نشان دادند عبور از آن دژ مستحکم امکان پذیر نیست. فرماندهان مهندسی-رزمی جهاد سازندگی در میان همان خاکریزهای مثلثی شکل متوجه شدند که چقدر از مهندسی عقب مانده اند. وقتی بعد از این عملیات به فکه و والفجر مقدماتی رفتند، باز هم با دژهای نفوذناپذیر روبه رو شدند.

 در دل همین شکست بود که عملیاتی در منطقه هورالهویزه طراحی شد و نقطهٔ عطف آن عبور از هورالهویزهٔ وسیع و مهارنشدنی بود. خیلی ها عملیات در آب را تجربه نکرده بودند و از آب می ترسیدند. صدام با استحکامات مهندسی در لاک دفاعی فرو رفته بود و ایران هرچه هجوم می برد، به درِ بسته می خورد؛ فقط هور بود که هنوز دست نخورده و بکر باقی مانده بود.

فرماندهان مهندسی رزمی جهاد سازندگی درحالی که نمی توانستند آرایش مهندسی دشمن در محور شلمچه تا طلائیه را ندیده بگیرند، با بکارگیری ترکیب علوم و فنون وارد جنگ آب شدند. شاید کسی باور نمی کرد پایان کار جهادگران به ساخت بزرگ ترین پل شناور سیزده کیلومتری و بزرگراه سیدالشهداء در دل هور منجر شود. درواقع این عملیات نشان داد که جنگ زین پس روی پاشنهٔ مهندسی می چرخد.

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود کتاب صوتی خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
216
کنگره :
PIR8203
دیویی :
8‮فا‬3/62
کتابشناسی ملی :
5854678
شابک :
978-622-6609-62-3
سال نشر :
1398
نظرات درباره کتاب جاده ی امن هور
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.