خرید کتاب تکرار یا تغییر

بررسی چالش های ذهنی در باب انتخابات و ارائه راه علاج مشکلات اقتصادی کشور

امتیاز
5 / 0.0
خرید الکترونیکی
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 17,500
خرید چاپی
35,000
10%
ت 31,500
نظر شما چیست؟

معرفی کتاب تکرار یا تغییر

کتاب تکرار یا تغییر، نوشته حجت الاسلام سیدمحمدحسین راجی با محوریت پاسخ به شبهات انتخاباتی و ضرورت حضور در انتخابات، توسط نشر معارف منتشر و راهی بازار نشر شد. کتاب تکرار یا تغییر، در سه فصل «لزوم مشارکت حداکثری در انتخابات»، «پاسخ به چندشبهه ذهنی جهت عدم شرکت در انتخابات، ریشه مشکلات کنونی کشور چیست؟» و «علاج مشکلات اقتصادی کشور» تدوین شده است.

در فصل اول کتاب تکرار یا تغییر، به سوالات ریشه‌ای هم‌چون «چراباید رای بدهیم»، «چرا شورای نگهبان در کشور وجود دارد؟ چرا اجازه داده‌ نمی‌شود مردم مانند سایر کشورها هر که را می‌خواهند انتخاب کنند؟»، «شرکت در انتخابات در کشوری که آزادی نیست چه معنا دارد؟»، «مگر نظام در این چهل ساله برای ما چه کرده است که دوباره رأی دهیم؟!»، «آیا راه حلی برای پایان دادن به مشکلات اقتصادی وجود دارد؟» پاسخ داده شده است.

گزیده کتاب تکرار یا تغییر

یکی از مهم ترین کارکردهای انتخابات، قاعده مند کردن انتقال قدرت سیاسی از گروهی به گروه دیگر است. فقدان قاعده ای برای انتقال و توزیع قدرت سیاسی و مسئولیت اداره جامعه، مصائب سیاسی گوناگونی به دنبال می آورد. انتخابات به گروه هایی که برای تصاحب قدرت سیاسی رقابت می کنند، تضمین می دهد که بهترین راه و شیوه کسب قدرت، حضور در انتخابات است. کسب قدرت از راه انتخابات ضمن دارا بودن مشروعیت لازم از سوی مردم، مسالمت آمیزترین شیوه در رسیدن به اریکه قدرت است.

انتخابات زمینه های لازم برای چرخش نخبگان و دگرگونی در بخش هایی از گروه حاکمِ را ب هطور مستمر فراهم می کند. در یک نظام مردم سالار قدرت در چرخش است و به طور مداوم دست به دست شده و هیچ کس برای همیشه از دستیابی به قدرت محروم نمی شود. انتخابات و مشارکت سیاسی مردم، خنثی سازی توطئه ها و تهدیدات دشمنان است که در عین حال موجب افزایش اقتدار نظام و امنیت ملی کشور شده و پیامدهای مثبت منطق های و بین المللی برای هر نظام سیاسی خواهد داشت.

از همین رو است که دشمنان مدت ها پیش از هر انتخابات با تبلیغات گسترده و وسیع در پی القاء موج ناامیدی در بین مردم ایران بر می آیند تا مشارکت را در انتخابات به حداقل رسانده و در گام بعد مانع از انتخاب فرد اصلح شوند.

سال نشر :
1400
صفحات کتاب :
200
کنگره :
JQ1789
دیویی :
324/0955‬‬
کتابشناسی ملی :
7578505
شابک :
978-600-441-342-8

کتاب های مشابه تکرار یا تغییر

با موفقیت اضافه شد
0