خرید و دانلود کتاب به روایت همت (جلد دوم)

ناشر: 27 بعثت

پدید آورنده: حسین بهزاد

مجموعه کتاب : به روایت همت

کتاب دیجیتال به روایت همت (جلد دوم)

حجم دانلود: 2.9 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب به روایت همت (جلد دوم)

کتاب به روایت همت (جلد دوم) در برگیرنده 32 درس-گفتار برگزیده از مجموعه مصاحبه ها، سخنرانی ها، بیانات توجیهی و ... شهید محمد ابراهیم همت در حد فاصل بهار 1359 تا زمستان 1362 خورشیدی است.

کتاب به روایت همت (جلد دوم) با رجوع به آرشیوهای مدارک دیداری، شنیداری و مکتوب موسسه حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه محمد رسول الله، مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و چندین ماخذ آرشیوی دیگر فراهم آمده است. این 32 درس-گفتار که مقطع چهار ساله پایانی حیات دنیوی شهید همت از بدو حضور وی در پاوه تا 10 روز مانده به شهادت او در عملیات آبی خاکی خیبر را در بر می گیرد، واجد مهمترین جنبه های شخصیتی و دغدغه های عقیدتی، آرمانی، سیاسی، فرهنگی و نظامی وی است.

بر خلاف بسیاری از کتاب هایی که طی سالیان گذشته که دوستان، همرزمان و نیروهای رزمنده درباره شهید همت سخن گفته اند در این کتاب فصل به فصل کتاب بیان دیدگاه های شهید همت به روایت خود وی است. باورها و دیدگاه های همت به عوالم لاهوت و ناسوت، تاریخ، سیاست و فرهنگ را در دل پچیده ترین حوادث تاریخی دفاع مقدس روایت می کند.

بخشی از کتاب به روایت همت (جلد دوم) از تصاویری که ابراهیم حاتمی کیا در زمستان 61 تا بهار 62 تصویربرداری کرده بوده است مورد بهره برداری قرار گرفته است.

گزیده کتاب به روایت همت (جلد دوم) 

همت:
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین. ظهر روز دوشنبه، دوازدهم مهر، هنگامی که داشتیم از خط ارتفاعات گیسکه با ماشین به عقب برمی گشتیم، ضعف بسیار زیادی را از ناحیه ی مهندسی رزمی سپاه مشاهده کردم. وجود این همه ضعف در مهندسی رزمی، تأسف بار است و اگر در آینده به وضعیت این واحد رسیدگی نشود، فاجعه به بار خواهد آمد.هنگامی که در اواسط مسیر سارات در حال عبور بودیم، دیدم هشت دستگاه لودر،بلدوزر و گریدر مهندسی رزمی سپاه، کنار جاده عاطل و باطل مانده اند. سریع از ماشین پیاده شدم و رفتم سراغ خدمه شان. پرسیدم: چرا کار نمی کنید؟گفتند: گازوئیل نداریم. بهانه های مختلف و نامربوطی می آوردند ...

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
659
کنگره :
‏‫DSR1626‭‬‭/ھ8آ3‏‫‬‭1395‬
دیویی :
‏‫‬‭955/0843092
کتابشناسی ملی :
4177138
شابک :
9786007472385
سال نشر :
‏‫‭9786007472385‬‬‬
نظرات درباره کتاب به روایت همت (جلد دوم)
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.