کتاب پرسش های مهدوی

5 از 1 نظر

ناشر: حلال

نویسنده:

ارائه دهنده: گوی

کتاب الکترونیکی پرسش های مهدوی

حجم دانلود: 13.3 مگا بایت
صفحات کتاب : 106

معرفی کتاب پرسش‌های مهدوی

کتاب پرسش‌های مهدوی نوشته عبدالحسین فخاری به ۲۴ پرسش در حوزه مهدویت و انتظار پاسخ می‌دهد. این کتاب حاوی بیست‌وچهار پاسخ به پرسش‌های رایج در بحث مهدویت است شبهاتی در موضوع اصالت، کارکرد، تولد امام، چرایی غیبت، کارگزاران، طول عمر، همسر و فرزندان، رهبری در غیبت، انتظار، علائم ظهور، غلبه بر جهان، دیدار و مشاهده، کاسبان و مدعیان امامت و نیابت، وظایف شیعیان، دورنمای ظهور، جامعه آرمانی، حضور در حج، یاران، پیوند با او، دوستی با او و... که به شکل گفتگوی ساده یک دانشجو با کارشناس و پژوهشگر مباحث دینی تنظیم شده است.

گزیده کتاب پرسش‌های مهدوی

 نوید با سؤالی تازه، وارد شد و بی مقدمه شروع کرد: به ما ایراد می‌گیرند که: اگر می‌گویید امامتان زنده و در قید حیات است؛ یعنی حدود دوازده قرن عمر دارد؛ چگونه ممکن است انسانی عمری چنین طولانی داشته باشد و آیا از نظر طبیعی ممکن است کسی حدود هزار و دویست سال عمر کند؟ گفتم: این سؤال هم تازگی ندارد و از همان قرن چهارم مورد بحث بوده و پاسخش داده شده است. حتی پیش از تولد امام زمان (عج)، از ویژگی طول عمر ایشان سخن گفته‌اند آنجا که شباهت‌های او به پیامبران شمرده شده، فرموده‌اند: «در قائم (عج)، سنتی از نوح وجود دارد که آن طول عمر است». 

می‌دانیم که امام صادق (ع)، عمر نوح را حدود دوهزار و پانصد سال گفته‌اند. قرآن فقط آن بخش از عمر نوح را که پیش از طوفان بوده، ۹۵۰ سال اعلام می‌نماید: «ما نوح را به‌سوی قومش گسیل کردیم؛ او نهصد و پنجاه سال میان آنان زیست تا طوفان ایشان را در برگرفت». قرآن همچنین درباره حضرت یونس می‌فرماید: «اگر یونس از تسبیح‌کنندگان نبود، تا قیامت در شکم ماهی می‌ماند» یعنی اگر خدا اراده نماید، انسان می‌تواند قرن‌ها زندگی کند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب پرسش های مهدوی

مشخصات کتاب پرسش های مهدوی

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 106

کنگره : BP224

دیویی : 297/462076

کتابشناسی ملی : 5733912

شابک : 9786229999547

سال نشر : 1400

نظرات درباره کتاب پرسش های مهدوی