امتیاز
5 / 0.0
خرید الکترونیکی (PDF)
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 74,000
خرید چاپی
145,000
10%
ت 130,500
نظر شما چیست؟

کتاب آرامش طوفان‌ها نوشته سید علیرضا تراشیون است که توسط نشر مهرستان منتشر شده است. مخاطب این کتاب کسانی هستند که به‌نحوی با کودکان در ارتباط‌اند

معرفی کتاب آرامش طوفان ها

گاه، والدین و یا حتی اطرافیان دور و نزدیک کودک، در برچسب‌زدن به کودکان، بسیار ماهرند. آنان ابراز می‌کنند نگران سلامت روحی و جسمی کودکان‌اند؛ اما با رفتارهای ناشیانه و خارج از آگاهی‌شان باعث می‌شوند بیماری‌های آشکار و یا نهان در کودکان ایجاد شود. آرامش طوفان‌ها، شامل سلسله مباحث مهارت‌های مدیریت ناهنجاری‌های کودکان و نوجوانان در بستر خانواده، حاصل کارگاه‌های تربیت فرزند سیدعلیرضا تراشیون است. مخاطب کتاب آرامش طوفان ها کسانی هستند که به‌نحوی با کودکان در ارتباط‌اند: پدربزرگ‌ها، مادربزرگ‌ها، والدین، خاله‌ها، عموها و مربیان. ما در رویارویی با کودکان نیازمند تشخیص رفتارهای غیرطبیعی‌شان هستیم تا برچسب بیش‌فعالی یا اختلال روانی بر آن‌ها نزنیم و اگر دچار بیش‌فعالی هستند، بدانیم دقیقاً با آن‌ها چگونه باید رفتار کنیم.

همچنین بدانیم همۀ کودکان در نظم‌خواهی و نظم‌طلبی یکسان نیستند. عوامل تنبلی را نیز در آن‌ها به‌درستی تشخیص دهیم و درصدد برطرف‌کردن آن، به‌صورت منطقی و آگاهانه باشیم. همۀ ما آدم‌بزرگ‌ها از ضعف اراده، وجود اضطراب، تاریکی ترس، لج‌بازی و بدخوابی در کودکان ترسان هستیم. همۀ ما آدم‌بزرگ‌ها می‌خواهیم فرزندانمان بدون عیب باشند و اتوکشیدۀ روحی؛ ولی مگر می‌شود؟ مگر خود ما آدم‌بزرگ‌ها آن زمان که کوچک بودیم، بدون عیب بودیم؟

خلاصه کتاب آرامش طوفان ها

آیا کودکی که در برابر دیگر کودکان، پرخاشگر و ناآرام است غیرطبیعی است، یا کودکی که همیشه کوتاه می آید؟ اگر کودک شما ده دقیقه هم نتواند سا کت بنشیند یا همیشه اتاقش نامرتب باشد یا از لجبازی هایش کلافه شوید، آیا می شود گفت رفتارش غیرعادی است؟ این موضوعی طبیعی و مسلّم است که کودکان رفتارهایی متفاوت از بزرگ سالان بروز دهند؛ زیرا در حال شناخت و رشد هستند. پس چه رفتارهایی غیرعادی و ناهنجار است؟ اصولًا هنجارهای مهم زندگی از عادت ها و سنت ها و رسوم فرهنگی خانواده و جامعه ناشی می شود و رفتار صحیح و طبیعی و بهنجار را به وجود می آورد.

رفتارهایی که از کودک انتظار می رود، در فرهنگ های مختلف متفاوت است؛ بنابراین ممکن است رفتاری در فرهنگی ناهنجار تلقی شود، اما در فرهنگ دیگری این گونه نباشد. رفتار غیرعادی به رفتاری گفته می شود که با رفتارهای عادی و صحیح متفاوت باشد و آنقدر پیش رفته باشد که مهارناپذیر شده باشد. چنین رفتارهایی پس از مدتی به عادت های رفتاری و در نهایت به نوعی اختلال تبدیل می شوند.

دانلود کتاب آرامش طوفان ها

در فراکتاب علاوه بر امکان خرید کتاب آرامش طوفان ها نسخه چاپی امکان دانلود نسخه الکترونیک را نیز در نرم افزار دارید.

دیویی :
‏‫‬‮‭618/9289
کتابشناسی ملی :
5833191
شابک :
978-600-8441-12-0
سال نشر :
1398
صفحات کتاب :
226
کنگره :
‏‫‬‮‭RJ506

کتاب های مشابه آرامش طوفان ها