کتاب حاج قاسمی که من می شناسم

روایت رفاقت چهل ساله

کتاب چاپی حاج قاسمی که من می شناسم

تامین کننده: انتشارات خط مقدم
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب حاج قاسمی که من می شناسم

کتاب حاج قاسمی که من میشناسم به روایت حجت الاسلام و المسلمین علی شیرازی (نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه) از همرزمی و دوستی ایشان با حاج قاسم سلیمانی می پردازد. حجت الاسلام علی شیرازی در این کتاب که به اهتمام سعید علامیان نوشته شده، خاطرات نزدیک به چهل سال رفاقت با شهید سلیمانی را بازگو می کند.

 

روند کتاب حاج قاسمی که من می شناسم

خرید و دانلود کتاب از فراکتاب

خاطرات علی شیرازی از دوران جنگ و حضور به‌ عنوان یکی از نیروهای سردا شهید حاج قاسم سلیمانی آغاز می‌شود. آشنایی که از سال 1361 طی عملیات فتح المبین آغاز می شود. پس از آن به مدت سه سال مسئولیت تبلیغات لشکر ثارالله توسط سردار سلیمانی به ایشان محول می شود.
خاطرات کتاب حاج قاسمی که من می‌شناسم از 12 فصل تشکیل شده است. خاطرات این کتاب از زمان جنگ آغاز شده است و تا فعالیت‌های من در کنار شهید سلیمانی در نیروی قدس ادامه می‌یابد. در این اثر فراز و فرودهای مختلف از زندگی شهید سلیمانی از نگاه راوی نقل و ثبت شده است. سخت‌ترین بخش برای روایت این خاطرات نیز لحظه‌ای است که خبر شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی را شنیدم.


درباره علی شیرازی نویسنده کتاب حاج قاسمی که من می شناسم

علی شیرازی اول آذر 1348 در شهر رفسنجان به دنیا آمد. وی از سال 1361 با مطبوعات همکاری دارد و تاکنون با روزنامه‌های جمهوری اسلامی، اطلاعات و غیره همکاری داشته است. از سال 1378 در هفته‌نامه «پرتو سخن» به‌عنوان جانشین سردبیر و اکنون به عنوان جانشین مدیر‌مسئول مشغول به کار است.
از دیگر سوابق اجرایی ایشان می‌توان به کارشناس مؤسسه آموزشی امام خمینی(ره) شهرستان قم و مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد. گفتنی است وی در اولین همایش پاسداران اهل قلم در سال 1383 به عنوان «مؤلف برگزیده» معرفی شده است. وی در حال حاضر مدیر مسئول دو نشریه «افق خانواده» و «پیک جزایر» است.

 

یکی از خاطرات حجت السلام علی شیرازی

آن روز که آقا نشان ذوالفقار را به سینه‌ی سردار سلیمانی زدند، یکی از بهترین روزهای زندگی ام بود. نه من، همه‌ی رفقایش از این اتفاق خوشحال بودند؛ جز او که راضی نبود بین او و بقیه‌ی فرماندهان تمایزی داشته باشد. ابتدا زیر بار نمی‌رفت. وقتی اصرار شد، شرط کرد که خبری نشود.
پس از آنکه نشان را گرفت، به او گفتم «این مدال، مربوط به شما نیست؛ متعلق به جبهه‌ی مقاومت است! .» برای همین، با هماهنگی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، پیام تبریکی به سردار سلیمانی دادم. پیام که منتشر شد، همه خبردار شدند سردار سلیمانی، نشان ذوالفقار، بالاترین مدال جمهوری اسلامی، را گرفته است. هدف من از اول این بود که همه از این قصه خبردار شوند. می دانستم مردم و دوستدارانش، از این خبر چه لذتی خواهند برد.

من و حاج قاسم به هم نزدیک بودیم، در همه‌ی این سال ها هیچ وقت با هم اوقات تلخی نکردیم. فقط اینجا بود که حاج قاسم از من ناراحت شد و گفت که «چرا این کار را کردی؟». ناراحت بود که چرا مطرح شده است! جوابم همان بود که این مدال، متعلق به شما نیست؛ مربوط به همه‌ی رزمنده های جبهه‌ی مقاومت است. گاهی با من شوخی می کرد؛ می گفت حریف تو یکی نمی شویم. هر تصمیمی می گیری؛ کار خودت را می کنی، و نمی توانم جلوی تو را بگیرم! خرید و دانلود کتاب از فراکتاب

 

بخشی از متن کتاب حاج قاسمی که من می شناسم

حاج قاسم، خادم حرم امام رضا(ع) بود. گاهی وقت می کرد، به مشهد می رفت. یک روز رفت حرم. پای برهنه برگشت هتل. مردم، دورش را گرفته بودند؛ نتوانسته بود کفشش را از کفشداری بگیرد. به زحمت خودش را به هتل رسانده بود. بچه ها رفتند کفش هایش را از کفش داری آوردند.
گاهی با هم به حرم می رفتیم. می دیدم توی اتاق خدام، گوشه ای نشسته، زیارت نامه می خواند. این اواخر رفته بود مشهد. گفت «نتوانستم زیارت کنم. هر جا رفتم بنشینم، مردم آمدند. ». می گفت «فرار کردم، رفتم بالا، توی تالار آینه، دعا و زیارت نامه خواندم...»

پسرش، حسین، صاحب دوقلو شد. حاج قاسم برای دیدنشان به بیمارستان رفته بود. کادر بیمارستان می بینند کسی شبیه سردار سلیمانی آمده دوقلوها را ببیند. اول باورشان نمی‌شود این آدم عادی، با ماشین ساده، بدون برو و بیا و محافظ و تشریفات، همان سرلشکر سردار سلیمانی، فرمانده نیروی قدس باشد که شهرتش، همه‌ی دنیا را گرفته است.
می بینند با همه احوال پرسی و شوخی می کند؛ انگار سی سال آن ها را می شناسد! پزشک ها و پرستارها که این سادگی و صمیمیت را می بینند، دورش جمع می شوند و می خواهند عکس جمعی بگیرند. حاج قاسم می بیند یک کارگر خدمات، گوشه‌ی سالن، مشغول تی کشیدن است، او را صدا می زند. می گوید «شما هم بیا. می خواهیم عکس یادگاری بگیریم.»

 

خرید کتاب حاج قاسمی که من میشناسم (چاپی)

خرید و دانلود کتاب از فراکتاب

در فروشگاه اینترنتی فراکتاب امکان خرید کتاب چاپی حاج قاسمی که من میشناسم فراهم شده است و شما می توانید این اثر را در قالب کتاب چاپی تهیه کنید.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
168
کنگره :
‏‫‬‮‭DSR1668‬‬
دیویی :
955/0844092
کتابشناسی ملی :
8484408
شابک :
‏‫‬‮‭978-622-7510-28-7
سال نشر :
1400
نظرات درباره کتاب حاج قاسمی که من می شناسم
98903****9787

چقدر این کتاب عالیه جامع و کامل البته از بعد انقلاب ایشون میگه درباره زندگی قبل انقلاب حاجی هم کتاب از چیزی نمیترسیدم رو بخونید اینا مکمل همند

1400-12-16 21:05:38

پاسخ
فراکتاب

ممنون که کتاب های خوب رو معرفی می کنید. توضیحتون کامل و مفید بود. بازم ممنون.


1400-12-17 08:13:44

98901****1097

روحش شاد سردار دلها

1400-10-17 18:17:43

پاسخ
98901****8813

اشک آقا بس است برای معرفی

1400-10-13 17:25:38

پاسخ