خرید و دانلود کتاب تاریخ آل امجاد

تاریخ و فضایل اهل بیت (ع) به قلم محقق هندی

امتیاز
5 / 0.0
خرید الکترونیکی
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 23,000
نظر شما چیست؟

معرفی کتاب تاریخ آل امجاد

کتاب تاریخ آل امجاد نوشته محمدعباس شروانی توسط انتشارات عهد مانا منتشر شده است. «تاریخ آل امجاد » به معنای «خاندان بزرگواران »، یکی از این کتاب های تاریخی مذهبی شیعی در باب زندگینامه ی چهارده معصوم است. کتاب در پانزده فصل سامان یافته و در هر فصل، به گونه ای روان، موجز و گویا، به یکی از معصومان بزرگوار پرداخته و در فصل پانزدهم، که مهمترین فصل این کتاب است، فضایل اهلبیت و فرزندان آنان را مورد توجه قرار داده است.

کتاب تاریخ آل امجاد از نظر اصالت نسخه و جایگاه دینی و ادبی نگارنده، اثری معتبر و ارزشمند است و نویسنده از جایگاه و اعتبار علمی و فنی قابل توجهی برخوردار است. وی در این کتاب، منابع پرشماری درباره ی تاریخ اسلام معرفی کرده است. اینکه آن منابع در هند چگونه مورد استفاده قرار می گرفته و بررسی نقش واسطه ای کتاب تاریخ آل امجاد، نسبت به آن ها، می تواند برای محققان تاریخ هند، اسلام و تشیع، بسیار مهم و کاربردی باشد.

گزیده کتاب تاریخ آل امجاد

شهر مدینه از شهر مکه به فاصله ی ده منزل، تخمیناً صد کروه سمت شمال، واقع است. راه غیر آباد صرف، در دره های کوه چند خانه های اعراب صحرانشین یافته می شود. در این راه آب هم کم است و عمق چاه تا به هشتاد دست یافته اند. و از مکه تا مدینه، حکومت شاه روم برای نام است. اقوام عرب در علاقه ای خود حاکم اند و زبان اعراب صحرانشین به غایت فصیح است و مدینه بر کنار ملک عراق و شام واقع است؛ یعنی جانب شمال شام و سمت خاور عراق است.

و از مکه تا مدینه، زمینی که واقع است، آن را «حجاز » می گویند. گرد مدینه تایک فرسخ زمین سرسبز و مزروع و از کثرت نخلستان خوش سواد. و اقسام خرمای شلبی و صیحانی و غیره، نهایت لطیف و شیرین. و به طرف باغ عوالی تا چندفرسخ باغ در باغ نخلستان و انهار آب شیرین در جریان و در شهر سبیل های آب و حوض و به کثرت و آب چاه نیز به اندک شوریت قابل نوشیدن است.

صفحات کتاب :
207
کنگره :
BP36‏‫‬‮‭/ش36ت2 1395
دیویی :
‫‬‮‭297/95
کتابشناسی ملی :
4360113
شابک :
978-600-96030-7-7
سال نشر :
1395

کتاب های مشابه تاریخ آل امجاد

با موفقیت اضافه شد
0