معرفی و دانلود کتاب حضرت ابراهیم علیه السلام

دفتر ششم سلسله مباحث سمت خدا؛ پیامبر فطرت

کتاب دیجیتال حضرت ابراهیم علیه السلام

حجم دانلود: 3.9 مگا بایت

کتاب چاپی حضرت ابراهیم علیه السلام

تامین کننده: کتابرسان

کتاب چاپی حضرت ابراهیم علیه السلام

تامین کننده: ابر و بُن
نوع جلد : شومیز
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب حضرت ابراهیم علیه السلام

کتاب حضرت ابراهیم علیه السلام به قلم محمدرضا عابدینی یکی از کتاب‌های مجموعه سیرۀ تربیتی پیامبران است. این مجموعه زندگانی نورانی انبیا را در اوج نقطه کمالشان می‌نگرد و از میانه هزار نکته اجتماعی و فرهنگی، برخی از آن را برای کسانی بازگو می‌کند که دوست دارند زیبا زندگی کنند.

در ششمین دفتر از این مجموعه به سراغ درس‌هایی از شیوه زیستن حضرت ابراهیم(ع) می‌رویم؛ رسولی که به پدر انبیاء و پیامبر توحید مشهور است، و اورا پس از امتحانات سخت الهی با عنوان خلیل خدا می‌شناسیم. اینک می‌خواهیم شخصیت ایشان را بیش‌از پیش بررسی کنیم و به خاطر بسپاریم.

گزیده کتاب حضرت ابراهیم علیه السلام

حضرت ابراهیم علیه‌السلام «فطرت مجسم» است؛ به این معنا که خدای متعال، سیر عبودی در مسیر قرب به خود را، با وجود مبارک حضرت ابراهیم علیه‌السلام نشان داده است. خداوند درباره زندگی اغلب انبیای دیگر، تنها بخش‌های خاص و کوتاهی را نقل کرده و از اولین لحظه وجود آنها و ابتدای ادارکات ایشان، صحبتی به میان نیاورده است، اما درباره زندگی حضرت ابراهیم علیه‌السلام، هم در آیات قرآن و هم در روایات معصومان علیهم‌السلام، این سیر به‌طور کامل، نمایان است.

علامه طباطبایی رحمه‌الله در تفسیر شریف المیزان می‌فرماید: «و الآیات فی الحقیقه بیان لمصداق کامل من القیام بدین الفطره و الانتهاض لنشر عقیده التوحید»؛ آیاتی که درباره حضرت ابراهیم علیه‌السلام نازل شده است، برای بیان مصداقی کامل از قیام به دین فطرت، و نشر توحید است. به عبارت دیگر، در میان انبیا، ابراهیم خلیل علیه‌السلام، پس از رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله، در نشر توحید بی‌نظیر بوده و مظهر تامّ آن در بین انبیا به‌شمار می‌رود.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
288
کنگره :
‫‮‭BP88/3
دیویی :
297/156
کتابشناسی ملی :
5904937
شابک :
978-600-441-248-3
سال نشر :
1398
نظرات درباره کتاب حضرت ابراهیم علیه السلام
mojta****.com

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام ممنون از کتاب خوبتون

پاسخ
خرید کتاب