امتیاز
5 / 3.0
خرید الکترونیکی
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 25,000
خرید صوتی
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 25,000
خرید چاپی
50,000
15%
ت 42,500

نظر دیگران

نظر شما چیست؟

کتاب ملکه موش ها به قلم محمد میرکیانی و با تصویرآرایی سعید رزاقی داستانی‌ست که برای کودکان و نوجوان نوشته شده است.

معرفی کتاب ملکه موش ها

داستان کتاب ملکه موش ها با ورود موشی به اسم موشو از سرزمینی دیگر شروع می‌شود. او را روپیر و روپیچ می‌شناسند. موشو همراه خودش گردویی دارد که هر حیوانی بخورد می‌میرد.

هدفش این است که در سرزمین موش‌ها یک میهمانی راه بیندازد و از طریق گردوهایی که دوستانش می‌آورند تمام موش‌ها را از بین ببرند و خودشان جای آن‌ها را بگیرند. از طرفی دیگر موشو می‌خواهد کاری کند تا موش‌ها محل ورود خرگوش‌ها به لانه‌های شان را پیدا کنند و به روباه‌ها اطلاع بدهند.

برای این کار سراغ موشان و هوشان می‌رود. هوشان از موشان خوشش نمی‌آید و به دنبال این است که بتواند به لانه خرگوش‌ها برود و آن‌ها را از خطری که در پیش هست آگاه کند. در این میان تعداد زیادی کلاغ به خاطر خوردن گردوهایی که موش‌ها با خود آورده بودند، می‌میرند. سارها به کمک آن‌ها آمده , خرگوش ها را نجات می دهند.

بخشی از متن کتاب ملکه موش ها

رازو جلو دوید و به حالت احترام گفت: «قربان، من امروز یک موش دیدم! »

صدای خندۀ روباه‌ها از این طرف و آن طرف بلند شد. روپیر گفت:«امروز یک موش دیدی؟ پس در این روزها غذای تو چی بوده؟ مار می‌خوردی یا شغال؟! »

روبیچ که موضوع برایش مهم بود، جلو آمد و گفت: «چه خبر شده؟ تو چه موشی را دیدی؟ خُب چرا آن را نخوردی یا برای ناهار من یا روپیر نیاوردی؟ »

رازو که هیجان زده بود، گفت: «روبیچ، دوست من، آن موش مثل موش های دیگر نبود. همان موش هایی که همیشه شام و ناهار ما هستند. »

_ چه جور موشی بود؟ خیلی بزرگ و گردن کلفت بود؟!

_ نه. از این موش های خودمان هم کوچکتر بود؛ ولی دمِ درازی داشت و صدایش با این موش ها فرق داشت.

_ صدایش فرق داشت؛ یعنی مثل سگ واق واق می‌کرد یا مثل شغال زوزه می‌کشید؟

_ نه. مثل زنبور وزوز می‌کرد!

روپیر جلوتر آمد و گفت: «خُب، چرا این موش خوشمزه را نخوردی؟ »

رازو صدایش را پایین آورد و گفت: «ترسیدم. »

روبیچ گفت: «از دُم خودت خجالت نمی‌کشی؟! از یک موش ترسیدی؟ وای بر من! همین روزهاست که موش ها از ما سواری هم بگیرند! ».

مسابقه کتابخوانی ماجرای دشت مرموز

مسابقه کتابخوانی با محوریت مجموعه کتاب ماجرای دشت مرموز در حال برگزاری است. هر یک از سه کتاب این مجموعه مسابقه مستقل دارد و شما می‌توانید پس از خرید کتاب دیجیتال یا چاپی آن از فراکتاب با پاسخ به 5 سوال که از متن کتاب‌ها استفاده شده است در این مسابقه شرکت کنید.

با خرید کتاب ملکه موش ها نسخه چاپی، کد شرکت در مسابقه و سوالات همراه با کتاب تقدیم‌تان خواهد شد اما پس از خرید کتاب ملکه موش ها در فرمت دیجیتال، بلافاصله کد شرکت در مسابقه برایتان پیامک خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر به وبلاگ فراکتاب مراجعه نمایید.

مسابقه کتابخوانی ماجرای دشت مرموز 100 میلیون ریال جایزه به برگزیدگانش اهدا خواهد کرد.

این مسابقه در تاریخ 12 اردیبهشت 1402 به پایان رسید.

درباره نویسنده کتاب ملکه موش ها

محمد میرکیانی نویسنده کودک و نوجوان در سال ۱۳۳۷ در شهر تهران به دنیا آمد. وی تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در این شهر به پایان رساند و در کنار تحصیل به مطالعه آثار ادبی و هنری روی آورد و با بسیاری از آثار نویسندگان بزرگ آشنا شد.

وی دارای مدرک دکتری هنر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. میرکیانی در سال 1361 وارد گروه کودک صدای جمهوری اسلامی ایران شد و به نوشتن نمایشنامه‌های رادیویی و قصّه‌های ظهر جمعه پرداخت.

صفحات کتاب :
144
کنگره :
‫‭PIR8223
دیویی :
[ج]8فا3/62
کتابشناسی ملی :
8676061
شابک :
978-964-02-3432-7
سال نشر :
1400

کتاب های مشابه ملکه موش ها

با موفقیت اضافه شد
0