خرید و دانلود کتاب های محمد میرکیانی

محمد میرکیانی

محمد میرکیانی نویسنده کودک و نوجوان در سال ۱۳۳۷ در تهران زاده شد. مجموعه قصه “روز تنهایی من” این نویسنده در پنجمین دوره‌ کتاب سال از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزیده شد.

زندگی نامه محمد میرکیانی

میرکیانی تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در تهران به پایان رساند و در کنار تحصیل به مطالعه آثار ادبی و هنری روی آورد و با بسیاری از آثار نویسندگان بزرگ آشنا شد. وی دارای مدرک دکتری هنر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. او در سال ۱۳۶۱ وارد گروه کودک صدای جمهوری اسلامی ایران شد و به نوشتن نمایشنامه‌های رادیویی و قصّه‌های ظهر جمعه پرداخت.

میرکیانی روزی که اولین قصه‌اش را نوشت دقیقاً ۱۵ شغل مختلف را تجربه کرده و درس زیادی آموخته بود. وی در چند دوره مختلف آموزش ضمن خدمت، به تدریس ادبیات کودکان و قصه‌گویی در آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پرداخته است. بیشتر مطالعات و گرایش‌های وی در زمینه ادبیات، به خصوص ادبیات کهن،‌ تاریخ، روان‌شناسی و شعر است.

او حدود ۲۰۰ نمایشنامه کوتاه و بلند برای کودکان نوشته و یا تنظیم کرده است. آثار منتشر شده او بیش از ۶۰ کتاب برای کودکان و نوجوانان است و مجموع قصه‌های چاپ شده‌اش برای همه گروه‌های سنی در قالب‌های داستان کوتاه بلند و رمان، نزدیک به ۵۰۰ عنوان می‌رسد. وی بیش از ۲۵ کتاب درباره ادبیات کهن و عامیانه برای گروه سنی کودک و نوجوان تالیف کرده است. کتابی در این زمینه پژوهشی برای نوجوانان با موضوع ادبیات عامیانه و نام «راز مثل‌های ما» نگاشته است.

بعضی از آثار میرکیانی به تولیدات تصویری و تلویزیونی تبدیل شده‌اند، مثل فیلم شاید فردا نباشد برای گروه کودک شبکه دو و مجموعه‌های، قصه ما همین بود با عنوان افسانه‌های کهن برای مرکز فرهنگی صبا و مجموعه ۸۰ قسمتی قصه ما مثل شد که این کتاب در قالب پویانمایی برای گروه کودک و نوجوان است.

محمد میر کیانی

افتخارات محمد میرکیانی

میرکیانی برنده کتاب سال نوجوان در سال ۱۳۶۵ و جشنواره‌های دیگر داخلی مانند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و از نویسندگان برگزیده ۲۰ سال ادبیات کودکان توسط انجمن نویسندگان کودک و نوجوان است. همچنین در سال ۱۳۷۰ ترجمه مجموعه ۵ جلدی «قصه ما همین بود» میر کیانی، به زبان اردو و در پاکستان منتشر شد.

سال ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ میلادی مرکز بین‌المللی مونیخ آلمان کتاب‌های «پاپر» و «روزی بود و روزی نبود» وی را از در فهرست کتاب‌های مناسب خود قرار داد. کتاب “قصه ما مثل شد”تالیف وی، در سال ۱۳۸۶ از طرف وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان کتاب سال جمهوری اسلامی ایران برگزیده شد.

آثار محمد میر کیانی

آثار محمد میر کیانی در زیر آمده است:

افسانه خوشبختی

پنج سنگ پند و قند (چهار جلد)

پهلوان حیدر

روز تنهایی من

روزی بود و روزگاری

روزی بود و روزی نبود (سه جلد)

قصه ما مثل شد (پنج جلد)

شاید فردا نباشد

قصه خانه ما

قصّه شاه مال منه

قصه ما مثل شد (پنج جلد)

قصه ما همین بود (پنج جلد)

قصه های شب چله (دو جلد)

تن تن و سندباد

حکایت های کمال (پنج جلد)

محمد میرکیانی

در جدول زیر بیوگرافی محمد میرکیانی را مشاهده کنید.

زندگی نامه محمد میرکیانی
نام و نام خانوادگی: محمد میرکیانی
تاریخ تولد: سال 1337
محل تولد: تهران
حوزه فعالیت: کودک و نوجوان
افتخارات: کتاب سال 1365 و 1386
بیشتر