امتیاز
5 / 0.0
خرید الکترونیکی
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 13,800
نظر شما چیست؟

معرفی کتاب خشت زرین (جلد اول)

کتاب خشت زرین (جلد اول) مقالاتی پیرامون خانواده، قرآن کریم و روایات است که انتشارات سردار شهید طوسی آن را منتشر کرده است.

خانواده در میان جوامع انسانی به‌عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی و سنگ بنای فرهنگ و تمدن بشری به شمار می‌آید. به نظر می‌رسد بنا به اهمیت ویژه این نهاد مقدس، هریک از متولیان امر از سیاستگذاران و مجریان گرفته تا سرپرستان خانواده‌ها، باید در قبال حفظ و انسجام این نهاد ارجمند کوشا باشند.

بخشی از متن کتاب خشت زرین (جلد اول)

نقش و جایگاهی که نظام خانواده در شکل گیری شخصیت انسان و رشد روحیه فردی و اجتماعی او دارد بر هیچ خردمندی پوشیده نیست. کانونی خاص در پیدایش انسان و پرورش استعدادهای ذاتی و درونی او که شایسته هیچگونه بی‌توجهی، انحراف و سهل‌انگاری نیست.

از آن رو جامعه شناسان بناگیری یک جامعه سالم را به شکل اجتناب‌ناپذیری متأثر از چنین کانونی دانسته‌اند؛ البته کانونی مطلوب و متعادل که هر یک از اعضای آن بتواند شیوه های منطقی و معقولی را برای رفع مشکلات و حل مسائل خود در پیش گیرد؛ زیرا خانواده متعادل، سازمان فاقد عیب و نقص نیست، بلکه به شبکه‌ای از روابط متقابل اطلاق می شود که اعضای آن درگیر با مشکلات و موانع احتمالی بوده و ضعف‌های کموبیش قابل اعتنایی نیز دارند، لیکن در مقابله با موارد مذکور، شیوه منطقی اتخاذ می‌کنند.

کنگره :
‏‫‬‭HQ743‏‫‬‮‭‏‫‭/خ5 1398
دیویی :
‏‫‬‭306/85
کتابشناسی ملی :
5656692
شابک :
978-622-99788-9-4
سال نشر :
1398

کتاب های مشابه خشت زرین (جلد اول)

با موفقیت اضافه شد
0