امتیاز
5 / 0.0
نصب فراکتاب
مطالعه در کتابخوان
40,000
نظر شما چیست؟
موضوع این کتاب «جنگ ایران و عراق» است که در قالب خاطرات نوشته شده است. نادر بذری در این کتاب حرف‌هایی را می‌گوید که تا به حال برای هیچ‌ کس بازگو نکرده و در دل نهان داشته است.
نادر بذری متولد ١٣٤٧ در بابل است. در چهارده سالگی و در کمال ناباوری خانواده و اطرافیانش عازم جبهه می‌شود. اعزامش با مخالفت زیادی همراه بوده و به ‌سختی صورت می‌گیرد. قبل از او دو برادر بزرگش ناصر و جعفر نیز عازم جبهه می‌شوند.
بذری در این کتاب، چهار سال خاطراتش را در جبهه‌های نبرد بازگو می‌کند. او در این کتاب از عملیات‌هایش: والفجر ٤، کربلای ٥، کربلای ٨ و عملیات فاو می‌گوید. همچنین او از فاو و اندیمشک و هفت‌تپه نیز یاد می‌کند. بیشتر بخش کتاب به خاطرات بذری در هفت‌تپه اختصاص دارد.
نویسنده همچنین از خاطرات دوستانش، از شوخی‌ها و خنده‌ها و از فضا و حال و هوای رزمندگان جنگ می‌گوید و از مناجات‌ها، وصیت‌نامه نوشتن‌ها و دعاهایشان و همچنین از شهادت هم‌رزمان دو برادر عزیزش ناصر و جعفر که هر دو شهید می‌شوند و نادر بذری را در هفت‌تپه با خاطراتشان تنها می‌گذارند، سخن به میان می‌آورد. بذری در این کتاب صحنه‌هایی را به یاد می‌آورد و بازگو می‌کند که دل هر خواننده‌ای را به درد می‌آورد.
صفحات کتاب :
284
شابک دیجیتال :
978-600-03-1845-1

کتاب های مشابه باران های هفت تپه