دانلود کتاب صوتی لشکر خوبان

خاطرات مهدی قلی رضایی

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

مجموعه کتاب : لشکر خوبان

کتاب الکترونیکی لشکر خوبان

حجم دانلود: 2.7 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب لشکر خوبان

کتاب لشکر خوبان حاصل گفت و گوی طولانی فرج قلی زاده با مهدی قلی رضایی است که بخش هایی از آن نیز به قلم معصومه سپهری بازنویسی و در قالب زندگینامه داستانی تنظیم شده است. در کتاب لشکر خوبان برای نخستین بار از وقایع لشکر عاشورا سخن به میان آمده و شخصیت پردازی ملموس و موثر نویسنده از قهرمان داستان (مهدی قلی رضایی) در مجموع شخصیت نوجوانی را به تصویر می کشدکه با جدیّت، عزم و همتی ستودنی، سخت ترین و خطیرترین لحظات میدان های حادثه و حماسه را تجربه کرده و از هر ماموریت و عملیاتی، به یادگار زخمی برداشته که هنوز هم با اوست و هرگز لحظه ای از خود جدایشان نمی کند.

دفاع مقدس را می توان روایتی فشرده و شگفت از تاریخ قرن ها ایمان و دلیری مردم ایران زمین دانست. مردم پاک نهاد و شریفی که با پیروزی انقلاب اسلامی پرچم استیلا بر سرنوشت و مقدرات خودشان را بر فراز بام جهان برافراشتند، اما دنیای غرق در تباهی و فساد مادیگری آن روزگار چنین رفتاری را برنتافت، این بود که در زیر نقاب کشور عراق به مقابله با آن برخاست آن وقت بود که همین راست قامتان صبور و همین مسلمانان و مردمان این تنها کشور شیعه در جهان کربلایی دیگر آفریدند که چشم تاریخ را خیره کرد.

«لشکر خوبان» گزارشی جذاب از این رویداد بزرگ است که از زبان رزمنده ای دلیر از خطه آذربایجان و عضو نیروهای اطلاعاتی به بازخوانی گوشه هایی ناگفته از تاریخ دفاع مقدس می پردازد. از برجسته ترین ویژگی های کتاب لشکر خوبان می توان به ارائه اطلاعاتی جدید درباره لشکر عاشورا و نقش واحدهای اطلاعاتی در جبهه های هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد.

گزیده کتاب لشکر خوبان

هدف عملیات که بعدها به نام والفجر 8 نامیده شد، شکستن سیل بند دشمن در مرحله اول، رسیدن به جاده قدس در مرحله دوم و پیشروی تا جاده پیروزی در مرحله سوم بود. محور ما سه معبر داشت و هر معبر، مسیر یک تیم بود. شناسایی‌ها هم از همان معابر انجام می‌شد. هر شناسایی معمولا 1/5 و گاهی بیش از 3 ساعت به طول می‌انجامید. از لحظه ورود بچه‌ها به آب، دیگر هیچ ارتباطی بین آن‌ها و مقر واحد نبود. 

نیروهایی که به شناسایی می‌رفتند هیچ نوع وسیله ارتباطی و حتی سلاح همراه نداشتند فقط گاهی یک کلت با خود بر می‌داشتند چون در کاری که مأمور انجامش بودند درگیری قدغن بود و برای طی مسیر، هر چه سبک‌تر بهتر. از هر معبر سه نفر پشت سر هم وارد اروند رود می‌شدند. نوع حرکت با فین بود و بر خلاف تیم‌های غواصی گردان‌ها که برای حفظ ارتباط بین نیروها در داخل آب از طناب یا وسیله دیگری استفاده می‌شد، در شناسایی هر کس گر چه با یک یا دو نفر دیگر همراه بود در مقابل جریان وحشی اروند می‌بایست خود به تنهایی مبارزه می‌کرد و امید به غیر، بی مفهوم بود.

متن تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب لشکر خوبان

«بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم

ـ این نیز بخشی از آن تصویر عظیم و باشکوهی است که ما همواره آن را از دور دیده و تحسین کرده و بزرگ شمرده‌ایم؛بی‌آن‌که از ریزه‌کاری‌ها و نقش‌های معجز‌آسای تشکیل‌دهنده‌ی آن و رنگ‌آمیزی‌های بی‌نظیر جزء‌جزء آن به‌درستی خبر داشته باشیم. این کتاب شرح این ریزه‌کاری‌های حیرت‌انگیز در بخشی از این تابلوی ماندگار و تاریخی است. آن‌چه درباره‌ی عملیات بدر و والفجر ۸ و کربلای ۵ و کربلای ۴ و بیت‌المقدس ۲ و ۳ در این کتاب آمده، از بخش‌های برجسته‌تر آن است. همچنین مجاهدت‌ها در کوه‌های غرب؛ در ماووت و گرده‌رش و قامیش و دیگر آن بلندی‌های سخت، و نیز آن‌چه به یگان‌ها و دسته‌جات اطلاعات و غواص مربوط می‌شود و نیز بخش‌های دیگری از آن، درخور آن است که در شکل فیلم و رمان عرضه شود.

فروردین ۹۲»

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود کتاب صوتی خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
462
کنگره :
1384 ‫‬‭‬‭DSR1629/ر58آ3
دیویی :
‫‭955/08430922
کتابشناسی ملی :
720840
شابک :
964-471-932-8
سال نشر :
1384
شابک دیجیتال :
978-600-03-1909-0
نظرات درباره کتاب لشکر خوبان
محسن هنرمند

هر کس جبهه نرفته یک کتاب از خاطرات ازادگان, یا رزمندگان باید بخاند تا بفهمد چ جوانان پاکی خون خود را برای اسلام و وطن فدا کردند, و جانبازانی ک هستند و هنوز زخمهای جنگ انان را ازار میدهد.

1398-9-7 18:29:05

پاسخ
98938****4674

سلام بنده خودم مؤلف هستم
این کتاب فوق العاده است من آدم مذهبی نیستم اما این روایت ها اعتقاد از دست رفته منو به من برگردوند
نمیدونم چی باید گفت و چطور تشکر کرد از همه عزیزانی که در باقی موندن این کتاب سهمی داشتن

1397-3-18 18:58:55

پاسخ
98913****2126

کتاب نورالدین واقعا زیبا بود ای کاش آدرسی تلفنی از این عزیز در دسترس بود

1397-1-30 23:20:55

پاسخ
98910****8408

بهترین کتاب در زمینه دفاع مقدس هم اطلاعات را در مورد جنگ زیاد می کند هم با رفاقت وزندگی در جنگ اشنا می شوی

1396-6-3 04:42:52

پاسخ
98910****0398

alli

1395-4-16 20:17:15

پاسخ
98912****5619

می خواستم بگم در معرفی کتابها اون کتابهایی که امام خامنه ای راجع بهشون نظر دادن یا توصیه کردن که بخونیم رو هم مشخص کنید و بنویسید، که در مورد این کتاب یکی لطف کرده بود تو نظرات نوشته بود. این کتاب هم خیلی قشنگ و جالب بود برای امثال منی که زمان جنگ نبودیم خیلی خیلی عالی هست البته برای بقیه هم همینطور.
اینکه تو جبهه ها چی گذشت و از جبهه‌های ما و کلا دفاع مقدس بوی خدا رو از طریق همین کتابهای دفاع مقدس میشه حس کرد که تا عمق وجود آدم اثر می‌گذاره و واقعاً هم زیباست و البته جای تشکر و قدردانی داره از تمام کسانیکه تو این راه زحمت کشیدن و میکشن

1393-12-27 00:50:03

پاسخ
احسان احسان

نظر مقام معظم رهبری:
این نیز بخشی از آن تصویر عظیم و باشکوهی است که ما همواره آن را از دور دیده و تحسین کرده و بزرگ شمرده ایم بی آن که از ریزه کاری ها و نقش های معجز آسای تشکیل دهنده آن و رنگ آمیزی های بی نظیر جزء جزء آن، به درستی خبر داشته باشیم. این کتاب شرح این ریزه کاری های حیرت انگیز در بخشی از این تابلوی ماندگار و تاریخی است. آن چه درباره عملیات بدر و والفجر 8 و کربلای 5 و کربلای 4 و بیت المقدس 2 و 3 در این کتاب آمده از بخش های برجسته تر آن است.

1392-9-14 11:14:03

پاسخ