خرید و دانلود کتاب کودکان و سرکشی

کتاب الکترونیکی کودکان و سرکشی

حجم دانلود: 6.2 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

کمتر روزی است که در روزنامه، رادیو یا تلویزیون خبری از بروز سرکشی نیاید و یا مردم نظراتشان را در این باره با یک برنامۀ گفت و شنود در میان نگذارند. اما این موضوع تا همین اواخر به نوعی سر به مهر مانده بود و کسی از آن حرفی نمی زد و این طور به نظر می رسید که هیچ کس، حتی در مدرسه ها به آن اهمیت نمی دهد. تا قبل از دهۀ 1990بسیار کم پیش می آمد معلمی راجع به سرکشی حرفی بزند و من به عنوان کسی که در آن سال ها معلم بودم، به یاد ندارم که حتی جلسه ای راجع به این مسئله میان اولیای مدرسه برگزار شده باشد. از سمینار و کارگاه در مورد سرکشی هم خبری نبود، اگر هم بود والدین به چنین جلساتی علاقه نشان نمی دادند. نه کسی در این باره نامه ای به روزنامه ها می نوشت و نه موضوع را با نمایندگان مجلس در میان می گذاشت. راجع به سرکشی، نه کتابی به انگلیسی پیدا می شد و نه حتی فصلی در یک کتاب؛ فقط گاهی به پاراگرافی در کتاب های روانشناسی آموزشی، روانشناسی رشد یا سلامت کودکان و یا به اشاره ای گذرا در این طرف و آن طرف بر می خوردیم. هیچ فیلمی در این باره ساخته نشده بود و به نظر می رسید اصلاً کسی راجع به آن تحقیق نمی کند. پس چطور ظرف پانزده سال همه چیز تغییر کرد؟
در سال 1988 وقتی من به بررسی مبحث سرکشی در مدرسه پرداختم، فقط به یک نویسنده برخوردم که این موضوع را جدی گرفته بود؛ یک روانشناس و محقق سخت کوش سوئدی به نام «پروفسور دن اولوس» که از دهۀ 1970، یعنی سال ها پیش از آن که دیگر مربیان راهش را ادامه دهند، به کار روی سرکشی پرداخته بود. کار او در واقع سدها را از میان برداشت و خیل عظیمی از آثار ظاهر شد که در سر صف آن اثر قابل تأمل یک خانم انگلیسی به نام «والری بساگ» قرار داشت. امروزه اطلاعات فراوانی در مورد سرکشی وجود دارد. من یکبار عنوان "سرکشی در مدرسه" را در گوگل جستجو کردم و دریافتم که حدود 2760000 سایت در این باره وجود دارد. وقتی جستجویم را به آثار روانشناختی محدود کردم (یعنی سایر رشته ها را کنار گذاشتم ) نیز با 209 عنوان کتاب، 728 مقاله و 94 رسالۀ مربوط به این موضوع مواجه شدم.
...

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود رایگان کتاب خداحافظ سالار (به همراه نسخه صوتی و چاپی)

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
سال نشر :
1391
صفحات کتاب :
272
کنگره :
‫‬‭LB3013/3‫‬‭/ر9ک9 1391
دیویی :
‫‬‭‭371/782‬
کتابشناسی ملی :
2775633
شابک :
978-600-5413-75-5‬‬
نظرات درباره کتاب کودکان و سرکشی
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.